Zeeland Gimbrère zijn nog springlevend Avondvierdaage Terneuzen lijkt nieuwe blunder gered met nieuwe bestuursleden Jubileumviering met vierdaagse Vierdaagse verliep door gewijzigde route ook rustiger dan vorig jaar. Antonius Axel verdiept zich met spel in Egypte Slotconcert Toonbeeld in De Halle in Axel Pleidooi voor podium op Arsenaalplein zPZC Dinsdag 12 juni 2007 27 LANGE DELFT 16 MIDDELBURG In Aardenburg streden schutters uit Zeeuws-Vlaanderen voor een ticket voor deelname aan het Nederlands kampioenschap handboogschieten op de staande wip. foto Wim Kooyman door Eugène Verstraeten terneuzen - Burgemeester en wet houders van Terneuzen moeten maatregelen nemen om juridische blunders van ambtenaren in het vervolg te voorkomen. Cees Freeke (LCF) eist dat in schrif telijke vragen over de kwestie rond Agrimarkt. Omdat de gemeente de gegevens twee dagen te laat inle verde bij de rechtbank, won Agri markt het beroep tegen het weige ren van een bouwvergunning. Met de recente Hoekse windmolenaf faire nog in gdachten, begint vol gens Freeke het aantal fouten on derhand de pan uit te rijzen. „Een advocatenkantoor had zijn deuren al kunnen sluiten, maar een over heid kan rustig verder rommelen." door Joeri Wisse terneuzen - De toekomst ziet er voor Avondvierdaagsevereniging Bram de Meijer uit Terneuzen rooskleurig uit. Vorig jaar drukten gewelddadige incidenten nog een stempel op het wandelevenement en even leek de vierdaagse ten do de opgeschreven omdat de vereni ging er maar niet in slaagde om nieuwe bestuursleden te werven. Maar door de inzet van twee inte rim-bestuursleden (Ko Verhelst uit de Terneuzense buurtschap De Knol en René Luijsterberg uit Ber gen op Zoom) lijkt het tij gekeerd. Zes vrijwilligers meldden zich aan voor een bestuursfunctie. Boven dien hebben zich 'geen noemens waardige problemen' voorgedaan, volgens Ko Verhelst. „We hebben wat kleine ruzietjes gehad. Maar dat mag eigenlijk geen naam hebben. Het had ook niets met de vierdaagse zélf te ma ken. Een aantal deelnemers kwam onderweg kennissen tegen, waar ruzie mee ontstond. Gelukkig bleef het telkens bij een woorden- Zes mensen hebben zich aange meld bij avondvierdaagsevereni ging Bram de Meijer voor een be stuursfunctie. Volgende week moet blijken of dat voldoende is. iyJr. ,'i. ji/i ii.du j i wisseling", zegt Verhelst, die zelf alle vier de avonden mee liep. Het bleef volgens hem vooral rustig door straten in wijken als Triniteit en Lievenspolder maar één keer aan te doen. Bovendien werd er via de deelnemende scholen een beroep op de ouders gedaan om een extra oogje in het zeil te hou den tijdens het wandelevenement. Aan de vooravond van de 32e edi tie hadden nog maar twee men sen zich gemeld als vrijwilliger voor het bestuur. Tijdens de vier daagse zelf toonden vier anderen interesse voor een bestuursfunctie. Volgende week vergaderen vrijwil ligers van de vereniging over de in vulling van verschillende functies binnen Bram de Meijer. sas van cent - De Sasse zwem- club De Bruinvis sluit haar 75-jarig jubileum volgende week af met de traditionele zwemvierdaagse en een feestelijke reünie. Deelnemers aan de zwemvierdaag se moeten van maandag 18 tot en met vrijdag 22 juni op vier avon den vijfhonderd meter zwemmen. Ze kunnen van 17.00 tot 19.00 uur terecht, op vrijdag alleen van 17.00 tot 18.00 uur. Het Sasse zwemfës- tijn wordt opgeluisterd met ludie ke activiteiten als het Zeeuws kam pioenschap 'bommetje' (maandag en woensdag), snel naar de bel (dinsdag) en recordpogingen plankhangen (donderdag). Op vrij dag 15 juni om 18.00 uur opent sportwethouder A. van Waes de zwemweek. Een uur later begint de jeugdestafétte met als spectacu lairste onderdeel de luchtbeddenra- ce. De zwemweek wordt zaterdag 23 juni afgesloten met de reünie van De Bruinvis. axel - De klaslokalen en het plein van de katholieke Antoniusschool in Axel én ook de sporthal ade men vandaag Egyptische sferen. Alle 273 leerlingen gaan met hulp van leerkrachten en veel ouders hiërogliefen ontcijferen, piramides en farao's tekenen. Er is een com pleet Egyptisch circuit uitgezet; er is ook een aantal kraampjes die naar het thema zijn ingericht. axel - Muzikanten van Toonbeeld laten zich vrijdag horen tijdens het jaarlijkse Slotconcert in cultu reel centrum De I falie in Axel. Op deze avond, die om 19.30 uur be gint, worden ook de diploma's en uitmuntendheidsgraden voor de fluit en de hobo uitgereikt. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij de admini stratie van Toonbeeld tussen 10.30 en 12.30 uur en 13.30 en 17.00 uur. terneuzen - De gemeente Terneu zen moet de mogelijkheid onder zoeken om het Arsenaalplein in de binnenstad te voorzien van een vast podium, waar lokale bands kunnen optreden. Dat vindt Pim Broekhuysen (eigen lijst). Tijdens het jazzfestival is volgens het raads lid gebleken dat het Arsenaalplein 'zeer geschikt is voor optredens'. 1.1.;.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47