Zeeland PZC Hulst: opgravingen beperken Fietsroute Biervliet uitreiking pelgrimstassen Hulst langs mooiste plekjes Ruzie in raad om plagiaat 25 t Straten afgezet na zelfdoding Jongens gooien ramen school in ZEEUWS-VLAANDEREN 37 I 39 Gemeente wil kosten bodemonderzoek beheersen. Van Burg zou tekst Freeke hebben gepikt in algemene beschouwing. Scholieren lopen het vuur uit de sloffen voor schoon water Kansen benutten die het planeland de boeren biedt Portugees wonderkind Nani moet nieuwe Cristiano worden Dinsdag 12 juni 2007 Tip? redtern®pzc.nl door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst wil uit gebreide archeologische onderzoe ken in de binnenstad voortaan liefst zoveel mogelijk beperken. Het spitwerk vertraagt niet alleen de vele bouwprojecten die in het kader van plan De Nieuwe Bier kaai de komende jaren nog op sta pel staan. Ook de kosten van het onderzoek zijn torenhoog. „We willen voor de Nieuwe Bier kaai maximaal een half miljoen eu ro uittrekken voor archeologisch onderzoek", zegt wethouder Paul Weemaes. Hij gaat er dan vanuit dat er bij nog te graven proefsleuven geen opmerkelijke vondsten worden ge daan. „Is dat wel het geval, dan hebben we financieel gezien een groot probleem." Het eerste uitgebreide historisch bodemonderzoek in het kader van de Nieuwe Bierkaai heeft de ge meente al 80.000 euro gekost. Op het terrein waar de Woonstichting Hulst straks appartementen en winkels bouwt, zijn geen bijzonde re ontdekkingen gedaan. De opgra vingen daar kosten in totaal ruim drie ton. Dat geld wordt voorname lijk door de Woonstichting op ta fel gelegd. Directeur (os Valckx, die nog meer bouwplannen binnen de vesting wallen koestert, pleit er daarom De gemeente Hulst wil nieuwe, uitgebreide archeologische on derzoeken in de binnenstad te beperken. Dergelijk onderzoek is zowel tijdrovend als duur. ook voor dat de gemeente 'wat grofmaziger te werk gaat' bij het bepalen van de plekken waar diep naar het erfgoed van Hulst wordt gespit. Als bij een nieuwe proelop- graving het zoveelste stuk veertien- de-eeuws aardewerk boven de grond komt, krabt de gemeente zich eerst eens goed achter de oren voordat ze opdracht geeft om uitgebreider in de bodem te woe len. Zoveel blijkt althans uit de woorden van de wethouder. Proeföpgravingen zijn wettelijk verplicht, omdat voor de binnen stad hoge verwachtingen gelden ten aanzien van archeologische ontdekkingen. „Het terrein van appartementen complex Onder de Toren zou dé archeologische schatkamer van Huist zijn. Daar zijn toen toch ook geen opzienbarende vondsten ge daan", zegt Valckx. De directeur van de Woonstichting beseft het belang om door middel van bode monderzoek een beeld te krijgen van de historie. Tegelijkertijd wijst hij op de vertraging en de hoge kosten die uitgebreid archeolo gisch onderzoek met zich mee brengen. TERNEUZEN - Een vrouw heeft giste rochtend een eind aan haar leven gemaakt door van de zevende ver dieping van flat De Dukdalf aan de Churchilllaan in Terneuzen te springen. De politie zette na de vondst van het lichaam straten af Te groenstrook bij flat werd met rilen afgedekt, 's Middags werd in e Otheense Kreek het levenloze thaam aangetroffen van een rouw. Volgens de politie was ook er sprake van zelfdoding. Er was beide incidenten veel pubhek. door Eugène Verstraeten BIERVLIET - Biervliet is een nieuwe fietsroute rijker. De Geuzenroute doorkruist het dorp en omgeving en voert langs allerlei historische plekjes. Zo zijn er in het dorpshart de Ne derlands hervormde kerk uit 1659 met gebrandschilderde ramen, ko renmolen de Harmonie en het oude raadhuis. In de polders rond het dorp ontdekt de fietser verbor gen kreken, sfeervolle polderdijk jes en stoere boerderijen. De fietsroute is verkrijgbaar bij de VW, kost twee euro en wordt van daag officieel geopend door wet houder Adhemar van Waes en VW-directeur Nienke van der Ploeg. In juni, juli en augustus is er iedere dinsdagmiddag een histori sche wandeling met gids. De tocht start bij het dorpshuis. Deelname is gratis. hulst - In Hulst wordt zaterdag 23 juni de pelgrimsus uitgereikt aan mensen die zich op bijzondere wij ze hebben ingezet voor de gemeen schap. Er worden drie tassen uitge reikt. In het sudhuis ontvangen F. Dieks-Schalkwijk uit Hulst, de Rechter-Weemaes uit Sint Jan- steen en J. de Baar uit Graauw er een. Het gemeentebestuur wil hier mee zijn waardering uitspreken. De uitreiking begint om 15.00 uur. terneuzen - Vier Terneuzense jon- Terneuzen ingegooid. Het totale gens - van 6,11,12 en 14 jaar - heb- schadebedrag is nog onbekend. De ben zondagavond rond zes uur en- jongens hebben dezelfde avond kele ruiten van basisschool De nog bekend. Ze worden allemaal Oude Vaart aan de Oude Vaart in naar bureau Halt doorverwezen. TERNEUZEN - Het Terneuzense raadslid Kees van Burg (SGP) heeft in zijn algemene beschou wingen over het Leisurecenter stukken tekst geschreven die bijna letterlijk zijn overgenomen uit een artikel van collega-raadslid Cees Freeke (LCF) in de Staatscourant. Dat beweert althans Freeke, die Van Burg heeft verzocht het ge wraakte stukje van bronvermel ding te voorzien. Freeke: „Feitelijk worden hier pennenvruchten van een andere politieke vereniging we derrechtelijk toegeëigend" Van Burg beweert dat hij de tekst niet heeft gestolen. „Ik heb hetzelf de al in januari letterlijk in een commissievergadering gezegd, dus ik denk dat Freeke zelf plagiaat heeft gepleegd." „De commissievergaderingen wor den op band opgenomen", rea geert Freeke. „Dus iedereen kan controleren dat hij dat helemaal niet gezegd heeft. Trouwens, hij heeft niet eens de moeite geno men om de komma's en punten te veranderen. Dus bewijsrechtelijk is dat voldoende bewijs dat hij de tekst heeft overgeschreven." TERNEUZEN - Ze ondervonden het gisteren letter lijk aan den lijve hoe het voor miljoenen mensen op aarde is om geen vers drinkwater uit de kraan te krijgen. Met een rugzak gevuld met zes liter water renden bijna 200 leerlingen van basisscho len uit Zuiddorpe, Biervliet en Terneuzen samen met Rudy van Prooyen over het terrein van Dow in Terneuzen. Van Prooyen maakt deel uit van de groep atleten die heel de wereld over loopt om aandacht te vragen voor schoon water. De acties die zaterdag in Terneuzen werden gehouden le verden €2750 op. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45