Gimbrère mKïïwm Sfeer zit er bij rolstoeldriedaagse al snel in Korfbalvereniging All-Ready viert veertigjarig bestaan lZ V Boekje met fietsroutes langs wilgen DE RODE PILAREN s Rolstoelgebruikers en scootmobielrijders aan start van driedaagse. Cran Combi: 3 halen 2 betalen! Houd uw blaas in prima conditie: 1200 mg Cranberry extract per dag Drogisterij Kruiderij Korfballers en supporters vieren een dag lang feest. LANGE DELFT 16 MIDDELBURG TT -1 WALSTRAAT 199 VLISSINGEN burch-haamstede - De klimaat problematiek heeft |an Midavaine van trampolinecentrum Westen- schouwen op het idee gebracht om een boekje met fietsroutes sa men te stellen rondom de wilgen bomen. In het nieuwe boekje zijn tien lange of korte fietsroutes opge nomen die allemaal op de een of andere manier te maken hebben met wilgenbomen. „Het thema is eigenlijk gekomen door het COa-verhaal", vertelt Mi davaine. „|e denkt aan het kale landschap op Schouwen-Duive- land en wat je daar aan kan doen. Wat voor boom neemt veel CO2 op en dan kom je bij de wilg uit. Het is een pioniersboom. Je steekt in het voorjaar een tak in de grond en daar komen vanzelf wortels en blaadjes aan. Veel van de bomen in het duingebied zijn ooit als rijs hout in het zand gezet." Op Schouwen-Duiveland komen dertien verschillende wilgensoor ten voor die allemaal beschreven worden in het boekje. De langste tocht die Midavaine heeft uitgezet is ruim tachtig kilo meter, de kortste negen. Deze tocht voert naar de oudste kraak- wilg op het eiland in de boswach- terij. In het boekje wordt niet alleen de route beschreven, maar schrijver Midavaine vertelt ook allerlei leu ke feiten en weetjes over de na tuur onderweg. De illustraties zijn gemaakt door Ellen Midavaine. Het fietsrouteboekje over Schou wen-Duiveland is te koop bij de VVV's, een groot aantal campings en bij boekwinkels. Vertrek van de deelnemers aan de rolstoeldriedaagse vanaf zorgcentrum Duinoord in Burgh-Haamstede. foto Marijke Folkertsma door Esme Soesman BURCH-HAAMSTEDE - Voor de deur van zorgcentrum Duinoord in Burgh-Haamstede hangt een broeierig sfeertje. Amper een mi nuut voor vertrek van de rolstoel driedaagse moet er nog het één en ander worden geïmproviseerd. „Georganiseerde chaos", vat activiteitenbegeleider/organisator M. Seinen van Duinoord de druk te aan de start samen. Het zal de rolstoelers en begeleidende wande laars worst zijn. De sfeer zit er op de oprit al aardig in. M. Hart (90) heeft J. van Engelen als passagier op zijn (in de buurt van Duinoord welbekende) duo- fiets zitten. In de loop der jaren heeft de eigenaar fysiek best wat moeten inleveren, maar dat is geen reden om de driedaagse links te laten liggen. Gezeten op de te genwoordig met hulpmotor uitge ruste fiets vertelt Hart er voor te kiezen met alles mee te doen; van biljarten tot koersbal tot rolstoel driedaagse. Dit keer met Van Enge len (als nieuwe Duinoordbewo ner) gedurende de twee uur duren de tocht onder zijn 'toezicht', gin negapt het tweetal. „Ja, we hou den wel van een kroegentocht." Bij het gemeentehuis in Zierikzee staan leerlingen uit groep 7/8 van openbare basisschool De Klimop uit Dreischor deelnemers aan ver schillende wandel- en toertochten van Zierikzeese zorgcentra en aan de scootmobieldriedaagse van d'Antilopen op te wachten. Mét spandoek ('Hop, hop, hop. De Klimop wandelt met opa's en oma's naar de top'), zelfgefabri- ceerde papieren bloemen en een lied wordt de intocht meteen op dag één al tot feestje gemaakt. „Dit is toch fantastisch", vindt me vrouw A. van Urk - die vooral voor de gezelligheid meedoet. H. Schot komt dankzij de driedaag se op plaatsen waar hij nooit eer- 'Leuk dat mensen er uit kunnen. Sommigen komen praktisch nooit buiten' der is geweest. Dat is wat voor een ras-Zierikzeeënaar. De trip naar de zeedijk die d'Antilopen - de vereni ging voor mensen met en zonder beperking - op de eerste dag op het programma heeft staan, is voor de oud-mosselman een schot in de roos. De pracht van de omgeving maakt ook de driedaagse in Burgh-Haam stede elk jaar weer bijzonder, weet Seinen uit ervaring. Temeer omdat veel van de deelnemers uit de buurt komen en dus het huis pas seren waar ze bijvoorbeeld zestig jaar lang hebben gewoond. „Dat kan best emotioneel zijn, maar het is ook hartstikke leuk. Heel dank baar". Begeleider J. Hendrikse - dit jaar voor het eerst als vrijwilliger op de fiets in plaats van als rolstoeldu- wer - vindt het niet meer dan lo gisch om mee te doen. „Leuk dat mensen er even uit kunnen. Som migen komen praktisch nooit meer buiten", geeft hij de waarde van de rolstoeltocht aan. Nu 180 tabletten van 59,85 VOOr 39,90! normale prijs 19,95 per stuk www.derodepilaren.nl door Esme Soesman zierikzee - Ten tijde van de oprich ting van de Zierikzeese korfbalvere niging All-Ready floreerden meer dere korfbalclubs op het eiland. Anno 2007 zijn er nog maar twee actief, waaronder All-Ready. Deze sportvereniging bestaat veertig jaar. Dat wordt zaterdag op sportveld Bannink gevierd. Vanaf 11.00 uur staat het zweet-loop-renspel (een parcours met korfbalspellen) op het programma met aansluitend pannenkoeken eten. 's Middags spelen tien gelegenheidsteams (on der meer van cafés De Biet en het Centrum) het Wijkenkorfbaltoer- nooi, met tussendoor een verras singswedstrijd en om 17.00 uur de finale. De jubileumdag wordt afge sloten met een receptie en een feest voor leden en andere betrok kenen. Daarmee wordt meteen een streep onder het seizoen ge- De veertig jaar oude club uit Zie- rikzee heeft over aandacht niet te klagen. Onzeker is op dit mo ment wel hoe het verdergaat met clubgebouw en veld. zet. Een seizoen waarin de korfbal vereniging over aandacht niet te klagen heeft gehad, zegt Carla Bosters. Met dank aan onder meer de Nederlandse zege op het we reldkampioenschap, de inzet van oud-international Dennis Voshart voor All-Ready en het meedraaien van het eerste team in de eerste klasse. De 86 leden tellende club („met heel trouwe supporters") mag niet klagen, vindt Bosters. „Of All-Ready blijft bestaan? Daar ben ik niet bang voor." Vraag is wel op welke manier. Met de bre de school en de ontwikkeling van Noorderpolder wacht sportveld Bannink een rigoureuze herinde ling. De korfballers hopen op be houd van een eigen clubgebouw en op kunstgras. Onderhandelingen lopen nog. In 2009 wordt de brede school ge bouwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41