Zeeland PZC Schouwse N59 op de schop Buizerds vallen fietsers en wandelaars aan Loods bi; ecopark mag niet 25 Bijeenkomst jeugdbeleid SCHOUWEN-DUIVELAND 37 39 N57 en N59 wegens onderhoud elk drie weken afgesloten. Waterschap Hollandse Delta waarschuwt voor agressieve roofvogels. 02 Bezwaarcommissie stelt inwoner van Ouwerkerk in ongelijk. Spookrijden Kansen benutten die het platteland de boeren biedt Dinsdag 12 juni 2007 Portugees wonderkind Nani moet nieuwe Cristiano worden Tip? redzzee®pzc.nl De N59 bij Kerkwerve. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De N59 tussen Zierik- zee en Serooskerke en de N57 tus sen Serooskerke en Haamstede gaan op de schop. De belijning wordt vernieuwd en aan weerszij den van de weg wordt een 40 cen timeter brede strook van de berm verhard. Ook het fietspad wordt opgeknapt. Tijdens het (onder- houds)werk worden genoemde wegen elk drie weken lang geheel of gedeeltelijk afgesloten. Half sep tember begint het karwei. Het werk aan N57 en N59 valt volgens Rijkswaterstaat-woordvoerder R. Wondergem onder de noemer re gulier onderhoud. Allereerst wordt de belijning aangepast. Ge noemde weggedeelten worden voorzien van in vaktermen Essen tiële Herkenbaarheids Kenmerken waarmee aangegeven wordt op wat voor soort weg men rijdt en hoe hard daar gereden mag wor den. In het geval van de N57 en N59 worden de rijbanen van el kaar gescheiden door dubbele mid- denstrepen. Die belijning geeft aan dat ter plaatse een maximumsnel heid van 80 kilometer per uur geldt. Wondergem: „Zo dwing je het verkeer wat meer uit elkaar, maar dan heb je eigenlijk wel wat meer ruimte nodig. Daarom is be sloten aan weerszijden van de weg de berm over een breedte van 40 centimeter te verharden. Waar schijnlijk komen daar doorgroeiste- nen." Ter hoogte van de Gasthuis- dreef wordt een duiker aange bracht. De eerste twee weken is voor het verkeer van Serooskerke naar Zierikzee één rijstrook be schikbaar. Autoverkeer van Zierik zee naar Serooskerke wordt omge leid via Lange Blokweg, Heuvels- weg en Delingsdijk. Het fietsver- keer wordt langs de Oosterschelde- W* Op initiatief van Rijkswaterstaat worden de Schouwse N57 en N59 onder handen genomen. Op beide wegen wordt onder meer de belijning aangepast. kust geleid. De laatste week wordt alleen 's nachts gewerkt. Als het werk aan de N59 is afgerond wordt de N57 tussen Serooskerke en Haamstede onder handen geno men. Het verhaal is hetzelfde: nieu we belijning, verharding van een deel van de berm en opknappen van het fietspad. Het autoverkeer wordt omgeleid via recreatiever- deelweg en Stoofweg. De fietsers worden langs de Oosterschelde- kust gestuurd. Met het onder houdswerk is een investering van enkele tonnen gemoeid. Rijkswa terstaat houdt woensdag 20 juni in hotel-restaurant De Schelphoek bij Serooskerke een informatie avond.De informatieavond begint om 19.30 uur. door Piet Kleemans MIDDELHARNIS - Fietsers en wande laars zijn niet overal even veilig op de Van Pallandtdijk bij Middelhar- nis. Ter hoogte van de marinestei ger zijn de afgelopen tijd al meer dere keren mensen aangevallen door agressieve buizerds. Twee mensen hebben zich inmid dels onder doktersbehandeling la ten stellen. Tot nu toe zijn volgens gebiedsbeheerder waterschap Hol landse Delta vooral mensen met weinig of geen hoofdhaar doelwit van de vogel. Het waterschap heeft inmiddels borden geplaatst om passanten te waarschuwen voor het gevaar dat vanuit de lucht op de loer licht. De politie vermoedt dat de roofvo gels een nest in de omgeving van de Van Pallandtdijk hebben. De agressie zou voortkomen uit na tuurlijke beschermingsdrang. Vo gelkenner T. Sluijter van de Na tuur- en Vogelwacht Schou- wen-Duiveland onderschrijft die theorie. Buizerds hebben fietsers en wan delaars op de Van Pallandtdijk bij Middelharnis aangevallen. Twee slachtoffers van de vogels zijn on der behandeling van de dokter. „Buizerds nestelen in bomen en als mensen te dicht bij het nest ko men gaan ze zich heel territoriaal gedragen. De vogels verdedigen 'hun' gebied." Op zich is het volgens Sluijter niet uniek dat buizerds tijdens het broedseizoen mensen aanvallen. „Het gebeurt elk jaar wel ergens." Voor zover Sluijter weet is het op Schouwen-Duiveland nog nooit voorgekomen dat mensen werden aangevallen door buizerds. OUWERKERK - Het college van B en W van Schouwen-Duiveland heeft terecht geen bouwvergunning ver leend voor een landbouwloods aan de Zwanenburgseweg in Ou werkerk. Het door initiatiefnemer H. van Damme ingediende be zwaar tegen dit besluit is dan ook ongegrond, zo oordeelt de commis sie bezwaarschriften. Van Damme is al meer dan twin tig jaar bezig met plannen voor een ecologisch bungalowpark. De loods moet onder meer dienen voor de opslag van grondverzetma- chines. In dat geval is er volgens B en W geen sprake meer van een landbouwloods en is de aanvraag in strijd met het bestemmings plan. Op ad-hocbasis meewerken aan de plannen voor het ecopark wil het college niet. Het ontwerp voor de loods valt bovendien bui ten het bebouwingsvlak, waardoor het ook in strijd is met de voor schriften. Gemeentebestuur en commissie verwijzen Van Damme naar het nieuwe bestemmingsplan buitengebied, dat momenteel wordt voorbereid. BURGH-HAAMSTEDE - Alle jeugdver- tegenwoordigers van de stads- en dorpsraden komen dinsdag 26 juni bij elkaar om te praten over het ge meentelijk jeugdbeleid. Het is voor het eerst dat voor deze groep een speciale bijeenkomst wordt georga niseerd. De nieuwe jongerenraad zal zich deze avond presenteren. De bijeenkomst is om 19.30 uur in De Schutse in Haamstede. 94IIVM ALMANAK Tip? redactie9pzc.nl 's Morgens vroeg is die Vlissingse nooit zo vlug. Zeker niet als het brood op blijkt te zijn of de kat ten weigeren het gras van de bu ren te verlaten. En al helemaal niet als ze niet bij de auto kan omdat heel de Steenen Beer is afgesloten. Nadat ze de wegwerkers ervan had overtuigd dat ze haar auto toch écht nodig had, haalden die de hekken weg en kon ze het ter rein via de laatste straatkeien ver laten. Gewoon tegen het verkeer in rij den, luidde het advies. Alleen dacht die parkeerwachter daar anders over. „Ho ho vrouwtje, dat gaat zo maar niet!" Was ze nóg later op het werk...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39