Avondje goede doel in theater De Mythe Het spookt op middeleeuws kasteel Hellenburg Gimbóe <a>Houd uw blaas in prima Terneuzense koffieshopboot kan tijdelijk soelaas bieden DE RODE PILAREN Baarlandse schoolkinderen schrijven eigen musical. Ondernemersgroep zet in op vergunning derde shop in Terneuzen. SaiHCharity zamelt geld in voor de KWF Kankerbestrijding. Cran Combi: 3 halen 2 betalen! conditie: 1200 mg Cranberry extract per dag Drogisterij Kruiderij www.derodepilaren.nl B Enkele spoken laten hun kostuums alvast zien bij Hellenburg in Baarland. foto Dirk-Jan Gjeltema LANGE DELFT 16 MIDDELBURG WALSTRAAT 199 VLISSINGEN door Lilian Dominicus baarland - Het spookt op de Hel lenburg in Baarland, althans zo gaan de verhalen in het dorp. De ruïnes van het middeleeuwse kas teel aan de westkant van het Zuid-Bevelandse dorp spreken dan ook tot ieders verbeelding. Een mooi gegeven om een uitvoe ring van te maken, dacht meester Dick de Groot van openbare basis school De Berenburcht in Baar land. De kinderen van de boven bouw vonden het geweldig, droe gen ideeën aan, meester Dick schreef die weer op en zo werd de musical Spoken op de Hellenburg ge boren. Voor en door de kinderen door Raymond de Frel TERNEUZEN - Een derde koffieshop in het buitengebied van Terneu zen is dé oplossing voor de over last in het centrum van de stad. En op korte termijn biedt een soft drugsverkooppunt op een boot uit van de hele school. Nu de resteren de tijd naar de opvoering, donder dag, korter wordt, neemt de span ning op school langzamerhand toe. Na twee, drie maanden van re peteren is het bijna zover. Mama's en papa's moesten in de weer met lakens en schaar om voor hun kroost een spookpak in elkaar te knutselen, er werd een de cor gebouwd en dansjes en liedjes ingestudeerd. „De hele week staat al in het kader van de musical", zegt juf Christel van de Voorde. Het eerste deel van de uitvoering begint met een gewone bonte avond, waar iedereen van de school een bijdrage aan mag leve- rem. Er is van alles: jumping, breakdance, goocheltrucs, stand-up comedy en een kolder lied. „Aan het eind van de avond dagen de leerlingen van groep vijf komst. Dat vindt de Zeeuws-Vlaamse ondernemers- groep Cosmos. Met een gedetailleerd plan hoopt Cosmos de politiek te overtuigen van zijn idee. „Wij hebben al een boot met een lengte van zeventig meter in optie. Er kunnen zeshon derd mensen op, hij voldoet aan al le veiligheidseisen, kortom: deze horecaboot is klaar voor gebruik. Een ideale ligplaats zou ergens tus- en zes de leerlingen van groep ze ven en acht uit. Ze denken dat we niet op de Hellenburg durven te blijven, omdat het er spookt", ver telt Jody (11). De oudste kinderen van de school nemen de uitdaging aan en spre ken met kinderen van groep vijf en zes af dat ze tot twaalf uur 's nachts op het kasteelterrein zijn. luf Christel wordt ingeschakeld 'De leerlingen van groep vijf en zes dagen de leerlingen van groep zeven en acht uit' om te controleren of groep zeven en acht zich aan de afspraak hou den. „Ik heb inderdaad ook een klein rolletje" zegt de juf beschei den. De ouderejaars brengen de sen de brug van Sluiskil en het Ter- neuzense sluizencomplex zijn", vertelt een woordvoerder van Cos- mos. Alle betrokkenen willen nog anoniem blijven, omdat ze vrezen dat 'hun kansen verkeken zijn als Ondernemersgroep Cosmos wil een koffieshopboot beginnen. Op lange termijn streeft Cosmos naar een derde shop in het bui tengebied van Terneuzen. avond op het middenterrein van het kasteel door met het zingen van liedjes, begeleid op gitaarmu ziek van Marco (10), bij het kamp vuur. Het is heel gezellig, maar dan slaat de angst toch toe. Het eerste spook kruipt uit een luik in de grond en voor ze het goed en wel beseffen is de hele Hellenburg een spookslot gewor den. Het duurt even voordat de leerlingen van groep acht doorheb ben dat het allemaal doorgestoken kaart is. Maar helemaal ongegrond blijkt hun angst niet te zijn, want er loopt een vampier op Hellen burg rond, die geen toneelstukje opvoert... Voorstelling: donderdag 14 juni in dorpshuis Cameronian in Baarland, om 19.00 uur voor ouders en fami lie. Om 13.00 is er een generale repe titie voor andere belangstellenden nu duidelijk wordt wie er achter het plan schuilgaan'. Als helder is wat de politiek wil doen aan de huidige situatie (de shops Check point en Miami laten staan, ver plaatsen naar het buitengebied of de realisatie van een extra shop), treedt Cosmos uit de anonimiteit. In een brandbrief aan de gemeen teraad legt Cosmos uit waarom een derde shop in de gemeente Terneuzen noodzaak is. door Lilian Dominicus goes - De stichting SaiHCharity houdt zaterdag 16 juni een bene fietavond in theater De Mythe in Goes met zang, cabaret, stand-up comedy en een dj-afterparty. De opbrengsten van de avond komen ten goede aan de KWF Kankerbes trijding. Voor de avond heeft de stichting een aantal bekende namen weten te contracteren. Cabaretier |an Pieterse, vaste presentator van Ca- barestafette, leest over de hele avond verspreid puntdichten. Ver der treedt stand-up comedian Har ry Glotzbach op, winnaar van het Amsterdamse Kleinkunst Festival. De band Grysl zingt in het Zeeuws en Nederlands. De bandle den spelen muziek die beweegt tussen rock 'n roll, blues, pop én cabaret. No Frontiers behoort in middels tot de top van de Ierse Folk-scene in Nederland. Dj Sand storm, die onder meer draaide op Lowlands en voor radio 3FM, sluit af met een afterparty. Overdag is er een Charity Cup zeilwedstrijd. De benefietavond begint om 20.00 uur in theater De Mythe in Goes. Meer informatie: www. sail4chari- ty.nl. „De procedure voor een verhui zing duurt formeel één jaar, maar in de praktijk een aantal jaren. En na de verhuizing van de bestaande shops zal een explosieve groei van de straathandel en illegale shops de stad overspoelen, met veel hoge re handhavingsinspanningen als gevolg. In onze optiek moeten de twee huidige shops in de binnen stad blijven en vervullen wij een rol in het buitengebied." Nü 180 tabletten van 59,85 VOOT 39,90! normale prijs 19,95 per stuk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33