Zeeland PZC Centrum gehandicapten onveilig Ondiepe kleilaag zorgt voor wateroverlast 25 BEVELANDEN-THOLEN SGB mag in sporthal blijven 37 39 Arduin moet dagverblijf aan Paardenmarkt in Yerseke deels sluiten. Weegbrug hoort erbij aan de haven Onderzoek naar directe oorzaak probleem in wijk van 's-Heerenhoek. Spookrijden Kansen benutten die het platteland de boeren biedt Dinsdag 12 juni 2007 Portugees wonderkind Nani moet nieuwe Cristiano worden Tip? redgoestiipzc.nl door Willem van Dam YERSEKE - De stichting Arduin heeft de bovenverdieping van haar dagcentrum voor meervoudig ge handicapten aan de Paardenmarkt in Yerseke met onmiddellijke in gang gesloten. Dat is gebeurd op last van de gemeente Reimers- waal. Die vindt de situatie er te ge vaarlijk. Het pand schiet tekort op het ge bied van brandveiligheid. Ook zijn er onvoldoende vluchtwegen. Ar duin mag de etage weer in gebruik nemen, als voldoende veiligheids maatregelen zijn getroffen. In het gebouw (een voormalige meubelzaak) zijn een kringloopbe- drijf en een dagverblijf voor veer tien ernstig verstandelijk en licha melijk gehandicapten onderge bracht. Volgens wethouder J. Sin- ke is tijdens een recente controle gebleken, dat 'het pand in de huidi ge staat niet of onvoldoende veilig is om als dagverblijf te dienen voor niet-zelfredzame mensen'. Op de begane grond is één nood uitgang, die zeker voor gehandicap ten nauwelijks bruikbaar is omdat de deur op dertig centimer hoogte is aangebracht. Ook ontbreekt een brandmeldingsinstallatie. De situatie op de eerste verdieping is volgens Sinke 'nog erger'. Die etage is voor rolstoelers slechts be reikbaar via één plateaulift, die in W* Het gemeentebestuur van Rei- merswaal vindt dat de veiligheid in het Arduin-dagcentrum aan de Paardenmarkt in Yerseke ernstig te wensen over laat. geval van calamiteiten tevens dienst doet als vluchtweg. Er is één nooduitgang die nauwelijks als zodanig kan worden gebruikt. Sinke verklaarde gisteren, dat de gemeente de toestand op de eerste verdieping dermate ernstig vindt, dat zij meteen naar het zwaarste middel heeft gegrepen: bestuurs dwang. Het gemeentebestuur ge lastte Arduin het zoldergedeelte ogenblikkelijk te sluiten. Daaraan is inmiddels gehoor gegeven. Tijdens de controle bleek ook dat de zorginstelling voor het bewuste pand aan de Paardenmarkt nooit SINT PHIUPSLAND - Weegbruggen zijn uit de tijd. Weg ermee. Ze dienen nergens meer toe. In Co- lijnsplaat is er laatst een zonder slag of stoot ver wijderd. Dat zal bij de haven van Sint Philipsland niet gebeuren, als het aan heemkundekring Philip- puslandt ligt. Een weegbrugcommissie onder lei ding van Bram Wisse (foto) is opgericht. Eigenaar CZAV werkt mee. Leo Walpot van Walpot Bouw- consult uit Tholen die de begeleiding doet van de woningbouw, heeft er niks op tegen. De gemeen- door Harmen van der Werf 's-HEERENHOEK - Wateroverlast in nieuwbouwwijk De Blikken in 's-Heerenhoek wordt hoogstwaar schijnlijk veroorzaakt door een harde ondiepe bodemlaag die wa ter tegenhoudt. Onderzoek moet uitwijzen of dit de enige echte oor zaak is en waardoor het probleem is ontstaan. Bewoners van De Blikken en de ge meente Borsele hebben inmiddels overeenstemming bereikt over het inschakelen van een extern onder zoeksbureau. Aan drie bedrijven is vrijblijvend een offerte gevraagd. Een keuze moet nog worden ge maakt. Kosten van het onderzoek waren door bewoners eerst geschat op on geveer 1500 euro. De gemeente heeft her en der inlichtingen inge wonnen en denkt eerder aan 8000 euro. Afgesproken is dat de ge meente en de deelnemende bewo ners elk de helft betalen. Blijkt de oorzaak van het probleem bij het bouwrijp maken van de wijk te lig gen, dan is Borsele bereid alle on derzoekskosten te dragen. De vraag is of de moeilijk door- dringbare blauwe kleilaag voor of na de levering van de grond door de gemeente is ontstaan en/of de Bewoners van wijk De Blikken in 's-Heerenhoek en de gemeente Borsele willen samen onderzoek naar de oorzaak laten doen. Ze betalen elk de helft. een gebruiksvergunning heeft aan gevraagd. Wethouder Sinke vindt dat 'onverantwoord'. „Temeer om dat het hier gaat om mensen die zichzelf niet kunnen redden." Volgens woordvoerder O. longe- waard van Arduin is er 'mogelijk sprake van een aantal kleine mis verstanden'. Donderdag overlegt de gemeente met Arduin over de kwestie. „Indien er inderdaad en kele aanpassinkjes nodig zijn, zul len we niet nalaten die te doen. Ook wij-willen niet dat er risico's worden gelopen", aldus woord voerder longewaard. te Tholen vindt de brug echter niet passen in de vernieuwde omgeving. „Terwijl het om de oudste weegbrug van dit type van Molenschot uit Breda gaat, uit 1936", zegt Wisse. „Wij willen 'm op knappen en onderhouden." foto Dirk-Jan Gjeltema gemeente tekort is geschoten bij het bouwrijp maken. In principe zijn bewoners verantwoordelijk voor het draineren van woonperce- len. De gemeente erkent dat bij de grondverkoop de voorlichting over ontwatering niet optimaal is ge weest. Wat Borsele gaat doen als blijkt dat de oorzaak bij haar ligt, wordt volgens een bewoner later bespro ken. „We wachten eerst het onder zoek af." Dit vindt naar verwach ting na de zomervakantie of dit na jaar plaats. GOES - Gehandicapte sporters kun nen de komende drie jaar toch te recht in de grote hal van Sport- punt Zeeland. Sportclub Gehandicapten Beve land (SGB) heeft daarover overeen stemming bereikt met sportoplei- ding Cios. Donderdag tekenen bei de partijen een overeenkomst. De SGB gebruikt de sporthal op donderdagmiddag een uurtje voor rolstoelhockey en sportles aan ge handicapte kinderen. Volgens het nieuwe lesrooster van het Cios, dat de ruimte aan de SGB ver huurt, moesten de gehandicapte sporters wijken. „Dat is eigenlijk onmogelijk omdat we sporten met electrische rolstoelen en daar heb je nogal wat ruimte voor nodig. Al leen de hal in Sportpunt voldoet aan die eis", zegt vice-voorzitter C. Kempe van de SGB. Om de club tegemoet te komen, heeft het Cios het lesrooster gewij zigd. Voor de komende drie jaar wordt bovendien vastgelegd dat de SGB verzekerd is van de ruimte. Als tegenprestatie schept de SGB stageplaatsen voor Cios-leerlingen, zodat die leren omgaan met gehan dicapte sporters, zoals de zwem mers en hockyers van de SGB. tt-ftTliVb'l ALMANAK Tipredactie9pzc.nl 's Morgens vroeg is die Vlissingse nooit zo vlug. Zeker niet als het brood op blijkt te zijn of de kat ten weigeren het gras van de hu ren te verlaten. En al helemaal niet als ze niet bij de auto kan, omdat heel de Steenen Beer is afgesloten. Nadat ze de wegwerkers ervan had overtuigd dat ze haar auto toch écht nodig had, haalden die de hekken weg en kon ze het ter rein via de laatste straatkeien ver laten. Gewoon tegen het verkeer in rij den, luidde het advies. Alleen dacht die parkeerwachter daar anders over. „Ho ho vrouwtje, dat gaat zo maar niet!" Was ze nóg later op het werk...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31