Media 'Ik was vroeger echt een onnozel kind' Huilende Paris Hilton wil niet drinken Yoko Ono wilde niet zwanger zijn van John Eddie Murphy moet DNA afstaan 'Niemand drinkt en snuift als Lindsay' PZC Dinsdag 12 juni 2007 19 Coedele Liekens: „Ik werk graag in Nederland en ben dol op de Nederlandse mentaliteit." Coedele Liekens (1963) is klinisch psychologe en seksuologe. Ze werd bekend door haar talkshows, documentaires en programma's over seksualiteit. Ze schreef onlangs twee bestsellers, over vagina en penis. Binnenkort verschijnt haar eigen glossy. Goedele Liekens in acht trefwoorden. door Frans Bosman foto Mark van der Zouw AARSCHOT „We waren een traditioneel Vlaams gezin. Ik ben de middelste van vijf meisjes. Ze noemden ons de mannen van Liekens, want wij klommen in bomen, maakten boomhutten en voetbalden. Op zondag gingen we in onze mooiste jurkjes naar de kerk. Die waren dan een uur later al vies als we on dersteboven in een boom hingen. Middelpunt van het dorp was de kerk met alles wat daar omheen ge beurde, van jeugdbeweging tot vrouwengilde." NONNEN „Mijn ouders stuurden me naar het internaat in Begijnendijk. Ze vonden dat ik een fijn braaf meisje moest worden. Ik heb er veel ge huild. Die nonnen waren nog geen tiende zo lief als mijn moe der. Ze waren dan wel zogenaamd getrouwd met God, maar ze speel den zelfs vals bij gezelschapsspelle tjes. De seksuele voorlichting be stond uit een diavoorstelling over kikkers. Daar zat ook een foto bij van twee kikkers op elkaar. 'Wie lacht, vliegt naar buiten en er wor den geen vragen gesteld', zei de non. Over liefde en emoties werd met geen woord gerept. Toen ik niet meer intern zat, kreeg ik een vriendje. Mijn vriendinnen had den gezegd hoe vaak ik bij het zoe nen met mijn tong moest draaien. Die eerste keren heb ik echt zitten tellen. Op mijn achttiende verjaar dag heb ik het voor het eerst ge daan. We kenden elkaar al meer dan een jaar. Hij zat op kot in Brus sel en we wisten dat het ging ge beuren. Na afloop dacht ik: is dat het nu?" SEKSUOLOGIE „In het begin viel die studie een beetje tegen. Dan ging het bijvoor beeld over de macropus rufus, de rode reuzenkangaroe. Die heeft een baby'tje in de buidel en kan te gelijkertijd zogen en zwanger ge maakt worden. Wist je trouwens dat konijnen zo goed fokken om dat ze bij elke penetratie ovuleren? Dan zegt hun lijf: wacht even, dan stuur ik een eitje naar beneden." MISS BELGIË „Voor de bruiloft van mijn zus had mijn moeder een mooie, rode baljurk met zo'n bustiertje voor me gemaakt. Het vriendje van een andere zus heeft toen foto's van me gemaakt en die hebben ze inge stuurd. We wisten eigenlijk niet wat dat was, Miss België, maar je kon er een auto mee winnen. Ik zag meisjes met mascara en beau tycases. Toen we ons moesten to nen in badpak, had ik alleen maar zo'n donkerblauw zwempak. An deren hadden glitterbadpakken met push ups. Die had ik ook nog nooit gezien. Ik was vroeger echt een onnozel kind. Toch won ik in 1986 die Opel Corsa, en daarmee ben ik met mijn zus het hele land doorgereden. Na al die bravigheid met mijn sjerp om gingen we vaak naar een rockconcert of feestje." NEDERLAND/BELGIË „Ik werk graag in Nederland en ben dol op de Nederlandse menta liteit. Hoe jullie met elkaar om gaan. Professioneel, duidelijk en rechtlijnig. Dat ik nu in België, het klinkt onbescheiden, bij de drie beste presentatoren hoor, heeft c, veel te maken met wat ik in Neder land heb geleerd. In België zijn ze bang voor emoties. Zo ben ik hard aangepakt voor een programma dat ik maakte over moeders die hun kind hadden afgestaan. Dan kun je natuurlijk vragen hoe dat in zijn werk gaat en hoe het juri disch zit. Ik heb vooral doorge vraagd over wat het met je doet als vrouw. Dat vond men imperti nent." VAGINAVRIENDEN „Ik hield een lezing in Chili op het wereldcongres over Gynaecology and obstetrics. Uit onderzoek was gebleken dat vrouwen een negatief gevoel over hun vagina hadden. Ze wisten er ook niaar weinig van. Ik zei daarom dat ik wel een club voor vaginavrienden wilde begin nen. Dat sloeg aan. Daar is die web site uit voortgekomen en vorig jaar het Vaginaboek, dat vijfmaan den op de eerste plaats heeft ge staan. Inmiddels is ook Haar penis- boek uit. Zodat mannen denken dat het voor de vrouw is bedoeld." KOFI ANNAN „Hij vroeg me per brief om ambas sadrice te worden voor het bevol kingsfonds van de VN. Eerst ge loofde ik het niet. We komen met ons groepje samen in New York en Genève. Dan vergader ik met Michael Douglas, Susan Sarandon en Angelina lolie. Ik ga ook op mis sie. Zo ben ik al een paar keer in Afghanistan geweest. Ik liep daar zwaar gesluierd met een came raploeg die ik zelf had ingehuurd. Na twee dagen in een boerka ge droeg ik me al bijna onderdanig." STERKE VROUWEN „Wat mij op mijn VN-missies frap peert is de kracht van vrouwen. In Peshawar in Pakistan kwamen vrouwen bij elkaar. Die zijn drie maanden onderweg geweest, heb ben zeven kinderen om zich heen hangen en zijn ook nog eens zwan ger. Die vinden de kracht om aan het hutje dat ze toegewezen krij gen toch weer een waslijntje te hangen, de kleedjes te wassen en eten te gaan zoeken. Dan voeren ze ook nog eens een kip, opdat daar toch weer een eitje uitkomt. Over zulke vrouwen heb ik een se- rie reportages gemaakt." ALLEMENSEN Paris Hilton zit al sinds ze vrij dag weer naar de gevangenis moest, aan één stuk door te hui len. Ook heeft de hotelerfgena- me drie dagen niet gegeten en ge dronken. Dat doet ze omdat ze bang is gefotografeerd te worden als zij naar de wc gaat. Dit meld den Amerikaanse media. Zon dag kwamen haar zusje Nicky en ex-vriendje Stavros Niarchos op bezoek bij Hilton, die een straf van 45 dagen uitzit wegens rijden zonder rijbewijs. Het be zoek moest zich door een drom fotografen naar binnen wringen. Andere bezoekers klaagden dat Nicky en Stavros niet in de rij hoefden te staan. Toen Yoko Ono in 1975 ontdekte dat ze zwanger was, haalde echt genoot John Lennon haar over om het kind te houden. Ono, nu 74, zegt in een interview dat zij en de voormalige Beatle net uit een relatiedip kwamen. Ze maak te zich zorgen of een kind wel paste in de nog wankele relatie. „Ik liet lohn beslissen of we het zouden houden", zegt Yoko. „Ik wilde hem niet opzadelen met iets dat hij niet wilde. Hij leek ge schokt en zei: 'Natuurlijk hou den we het'." Sean Lennon werd op 9 oktober 1975 geboren. Eddie Murphy moest gisteren naar de rechtbank om DNA af te staan voor een vaderschapstest. Zijn ex-vriendin Mel B wil dat hij DNA afstaat om te bewijzen dat hij de vader is van haar doch tertje, zo meldt de Britse krant The Sun. Mel B en Murphy gin gen eind vorig jaar uit elkaar na een relatie van een half jaar. De acteur liet kort na de breuk we ten te betwijfelen of hij de vader Lindsay Lohan. foto EPA is van haar kind. Mel B wil geen geld van Murphy. Ook hoeft de acteur zich niet te bemoeien met de opvoeding. „Ze wil al leen niet dat haar dochtertje zich later afvraagt wie haar va der is", aldus een vriendin van de zangeres. „Ik ken veel wilde Hol- lywoodsterren, maar ik heb nog nooit iemand ont moet die zo extreem is als Lindsay." In de Brit se krant News of the World spreekt een man die het kan weten: Lee Weaver, een voormalige bodyguard van Lindsay Lohan. Ik heb haar ontelbare keren moeten wegdragen van feestjes. Ik heb nog nooit ie mand zoveel zien drinken en ge bruiken", aldus Weaver. „Ik was iedere keer weer opgelucht als ze 's ochtends nog in leven bleek." Lohan zit sinds een maand in een afkickkliniek in Californië. Haar woordvoerder wil niet zeggen waar voor ze wordt behandeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 19