Economie Zonder gezonde bedrijven geen werk Postbanktsite weer uit de lucht MKB-lobby voor soepeler ontslagrecht op volle toeren. Brussel stopt opkoop van maïsoverschot Grote order voor Ballast Nedam Koopkracht mensen met uitkering gedaald LCD-televisies zijn stuk energiezuiniger Storing heeft volgens bank niets met fraude en hackers te maken. 14 Dinsdag 12 juni 2007 PZC door James McConigal oen haag - Loek I lermans, voorzit ter van MKB Nederland en onder andere oud-Tweede Kamerlid, oud-minister en oud-Commissaris van de koningin, is van nature een optimistisch mens. F.n helemaal nu de economie aantrekt, en hij de stemming peilt bij zijn achter ban, de kleinere bedrijven in Ne derland. Vandaag ontmoeten talrijke MKB' ers uit het hele land 'de macht' in Den Haag, waar politici en ambte naren ook de traditionele zomer- borrel bezoeken. Een goede gele genheid om de werkgeverslobby te voeren voor een soepeler ontslagrecht. „De economie groeit, maar er moet nu een draai komen in het arbeidsrecht. Ondernemers voelen zich, ook als het goed gaat, te veel ingeperkt door regels. Zij zijn zelf flexibel en moeten dat ook kunnen zijn in slechtere tij den. Maar het huidige arbeidsrecht voldoet niet aan de moderne ei sen." Hermans wijst erop dat het niet genoeg is om te kijken naar de huidige krapte op de arbeids markt. „In de bouw, de horeca en de metaal zijn inderdaad veel on vervulbare vacatures. Dat gaat ook komen in andere sectoren. Maar kijk ook naar de toekomst: er is werk genoeg in Nederland, maar het is wel andgr werk dan vroeger. En die verandering gaat door. Het gaat dus om flexibiliteit, om scho- 'De economie groeit, maar er moet nu een draai komen in het arbeidsrecht' ling en om vrijere arbeidsmarktre- gels." Meewerken aan die verande ringen is volgens hem ook een dui delijk werknemersbelang. „Versoepeling van het ontslagrecht staat nu het meest ter discussie. Dat is ook heel belangrijk. Maar het gaat ook om beter aansluiten van beroepsonderwijs op de wen sen van het bedrijfsleven. Om Loek Hermans, voorzitter van MKB Nederland: „Er is werk genoeg in Nederland, maar het is wel ander werk dan vroeger." werknemers die zich voortdurend willen om- en bijscholen. Om be tere kinderopvang." Maar, zegt Hermans: „Laten we nu eerst het ontslagrecht hervormen. Dat is de grootste prop in de arbeidsmarkt." luist in het MKB, waar 'de baas' zijn personeel vaak goed kent, wordt niet makkelijk ontslagen, zegt hij. „Het gaat niet om zo maar te kunnen ontslaan. MKB' ers nemen niet graag afscheid van werknemers. Maar soms maken bedrijfsomstandigheden het on mogelijk iemand in dienst te hou den." Volgens Hermans gaat het daarbij niet alleen om tegenvallen de bedrijfsresultaten. „Het werk in Nederland verandert. De concur rentie en de druk vanuit het bui tenland nemen toe. Een onderne mer moet dan soms met pijn in het hart constateren dat een van zijn werknemers niet meer mee kan. Als hij hem dan toch in dienst moet houden, of slechts te gen zeer hoge kosten kan ont slaan, kan de toekomst van het be drijf in gevaar komen en dus ook de werkgelegenheid van de andere foto Phil Nijhuis/GPD mensen die er werken." Hermans mist dit aspect van het huidige ont slagrecht node in de benadering van de vakbonden. „Alleen maar 'njet' roepen helpt niemand voor uit. Natuurlijk moet heel zorgvul dig worden omgesprongen met de belangen van werknemers. Maar denk erom: zonder gezonde bedrij ven geen werk." luxemburg - Brussel stopt met de opkoop van overschotten maïs in de Europese Unie. De maïsberg is te groot geworden. Sommige EU- landen maakten misbruik van de steunregeling: hun boeren teelden maïs voor de opkoopsubsidie en niet meer voor verkoop. De ministers van Landbouw van de 27 EU-landen hebben dat giste ren besloten. nieuwegein - Bouwbedrijf Ballast Nedam heeft de afgelopen week opdrachten binnengesleept met een totale waarde van ongeveer 35 miljoen euro. Ballast Nedam kreeg een opdracht voor groot onder houd aan vijfhonderd flatwonin gen in Nieuwerkerk aan de IJssel. Ook bouwt het bedrijf veertig wo ningen in Dordrecht en 29 luxe vil la's in Zoetermeer. voorburg - Huishoudens met pensioen of bijstand zijn er in 2005 in koopkracht op achteruit gegaan. In vergelijking met 2004 daalde de koopkracht van deze mensen met 1 procent. De gemid delde koopkracht van alle Neder landse huishoudens was 0,3 pro cent lager dan het jaar ervoor. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. den haag - Platte LCD-televisies worden in hoog tempo zuiniger. Zo gebruikt de aller zuinigste grote LCD-tv die nu te koop is, een kwart minder stroom dan het zui nigste apparaat uit 2006. Dat blijkt uit onderzoek van de Stichting Na tuur en Milieu. De LCD-televisie is iets anders dan de eveneens plat te plasma-tv. Deze gebruikt fors meer stroom dan een LCD-tv. dooi Thomas Olivier den haag - Drie keer lag de websi te van de Postbank afgelopen week plat. Gisteren was het wéér raak: inloggen op www.mijnpost- bank.nl lukte 's middags niet en als het wel goed ging, dan konden klanten geen betalingen doen. „De incidenten hebben elkaar snel op gevolgd", zegt woordvoerder Harold Reusken van de Postbank. Uit onderzoek van internetbedrijf Uptrends.com blijkt dat de Postbank site op sommige dagen 70 tot 80 pro cent van de tijd niet bereikbaar is. Reusken: „In die cijfers herkennen we ons absoluut niet. Zij gebrui ken een heel andere meetmethode dan de maatstaven die wij hante ren voor bereikbaarheid." Toch zijn jullie vaak in het nieuws vanwege storingen met internerban kieren. Waar gaat her mis „We hadden maandag problemen met het computernetwerk. Klan ten kregen niet de juiste gegevens op het scherm en konden geen geld overmaken. We hebben beslo ten de website tijdelijk uit de lucht te halen. Uiteindelijk was de websi te van half twaalf tot kwart voor een onbereikbaar." 'Ik kan geen harde garanties geven dat het nooit meer gebeurt' Is jullie netwerk telkens de boosdoe ner!' „Nee, vorige week zondag ontston den de problemen na onderhoud aan het systeem. Toen zat het in de hardware, we hebben compu ters moeten vervangen en dat kost tijd. We onderzoeken nog of de storing van afgelopen donderdag samenhangt met de problemen van dit moment." Voorlopig zijn die storingen wel ver velend voor jullie klanten „)a, dit verdient allerminst de schoonheidsprijs. We hebben drie miljoen klanten die internetban- kieren. Maar ik kan geen harde ga rantie geven dat het nooit meer ge beurt. We zijn nu eenmaal afhan kelijk van de techniek." En moet het hoofd van de afdeling techniek al uitkijken naar een nieu we baan? „Nee hoor. Dit probleem heeft on ze volledige aandacht, want inter net is een heel belangrijk kanaal voor onze klanten." Is het met die storingen eigenlijk wel veilig om nog bij jullie te internet- ban kieren? „Absoluut. Het bankieren is 100 procent veilig. Ons team van spe cialisten maakt uitgebreide analy ses van de problemen. Daar blijkt uit dat dit niks met fraude en hackers te maken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 14