Binnenland 'Jeugdzorg speelt mooi weer' 'Parkeren per minuut betalen' Wachtlijsten worden kort gehouden door verkeerde zorg te bieden. Drie onbekende Mondriaans ontdekt Vergeefse zoektocht naar vermiste man Handelsmissie Iran gaat toch door Oude bestuurder in brommobiel terecht CDA en PvdA willen tegemoetkomen aan klachten winkeliers. Defensie wil militairen in Afrika trainen Shell wil in Rusland blijven investeren Militairen plegen met nepwapens 'overval' Gewonde door schietpartij in Breda Hotel ontruimd tijdens brand Rotterdam Twee aanhoudingen na dood vrouw in Zeist Kwart miljoen haringhappers in Scheveningen 6 Maandag 11 juni 2007 PZC door Frouke Tamsma den haag - De wachtlijsten in de jeugdzorg worden kunstmatig kort gehouden; in werkelijkheid zijn ze veel langer. Kinderen krijgen ver keerde therapie of worden in een voor hen ongeschikte woongroep geplaatst omdat elders geen plaats is. Dat bevestigen diverse betrokke nen in de jeugdzorg. Zodra kinderen enige vorm van hulp krijgen, geschikt of onge schikt, worden ze van de wacht lijst verwijderd. Vorig jaar kampte de jeugdzorg met lange wachtlijs ten. Op januari 2006 wachtten vijfduizend kinderen langer dan negen weken op jeugdzorg. Het mi nisterie van Volksgezondheid trok 100 miljoen euro extra uit, waar mee tijdelijk nieuw personeel kon worden aangetrokken. Eind 2006 leken de wachtlijsten grotendeels weggewerkt, maar ze zijn nu al weer terug. „De problematiek is in werkelijk heid nog veel groter dan de cijfers laten zien", zegt een woordvoerder van de MO-groep, de brancheorga nisatie voor de jeugdzorg. „Een kind wacht bijvoorbeeld op pleeg- zorg. Als het in plaats daarvan am bulante hulp (hulpverlening aan huis) krijgt, verdwijnt het kind wel van de wachtlijst: er is immers hulp. Maar deze lichtere vorm van hulp is lang niet in elke situatie de meest geschikte." Volgens direc teur Henk Reimert van jeugdzorg instelling Bredevoort komen kinde ren daarnaast soms in een verkeer de leefgroep terecht. „Sinds de drama's met het meisje van Nulde en Savanna zie je dat kinderen sneller dan voorheen worden weg gehaald uit het gezin. Dan komen ze niet altijd op de juiste afdeling terecht." Ouders beweren dat hun kinderen bewust verkeerd worden geplaatst als elders geen plek is, om ze maar van de wachtlijst te kunnen halen. Om kinderen van de wachtlijst te halen, plaatst Jeugdzorg hen waar er maar plaats is; geen zorg op maat dus. Dat kan voor de pa tiënten erg kwalijk uitpakken. „Zo worden de wachtlijsten kunst matig kort gehouden", meent Syb Tjepkema, vader van een in Jonge renhuis Harreveld opgenomen vijf tienjarig meisje. Zij heeft een com binatie van een leer- en gedrags stoornis en een hechtingspro bleem. „Jeugdzorg plaatste haar echter bij een groep met jonge psy chiatrische patiënten, die ook drugsproblemen hadden. Een to taal verkeerde omgeving voor on ze kwetsbare dochter, die gemakke lijk verkeerd wordt beïnvloed door haar omgeving." Overigens komen kinderen pas op een wachtlijst staan als ze langer dan negen weken wachten op zorg. pagina 11Wilco is thuis absoluut niet te handhaven SCHEVENINGEN - Premier Balkenende opent Vlag getjesdag te midden van vissersvrouwen. Zeker 250.000 mensen hebben zaterdag de zes tigste editie van Vlaggetjesdag in Scheveningen bezocht. De haring, het belangrijkste onderdeel van het festival, smaakte bijzonder goed. „leder jaar roepen wij weer dat de Hollandse Nieuwe beter smaakt dan ooit. Het klinkt mis schien flauw, maar ook dit jaar gaat dat zeker op", aldus directeur Arie Kleijn, directeur van het evenement. foto Evert-Jan Daniels/ANP Amsterdam - Tijdens een taxatie in Frankrijk zijn drie onbekende schilderijen van Piet Mondriaan ontdekt. De olieverfschilderijen staan niet in de uit 1998 daterende oeuvrecatalogus. Kunsthandelaar Dolf van Ornme trof de werken aan: 'Hooimijt achter een rij bo men', 'Irissen tegen een rode ach tergrond' en 'Boerenhoeve door bomen omringd'. aarle-rixtel - Acht duikers van de brandweer hebben gisteren in een kanaal bij de Oliemolen in het Brabantse Aarle-Rixtel vergeefs ge zocht naar een sinds half januari vermiste Maastrichtenaar (45). Za terdagavond vond een wandelaar langs het kanaal een tas, waarin pa pieren van het bedrijf van de ver miste man zaten. Daarop besloot de politie tot een zoekactie. amsterdam - Een groep van twaalf Nederlandse bedrijven zet zijn handelsmissie naar Iran door. Zij doen dat ondanks een oproep van staatssecretaris Heemskerk van Economische Zaken om niet te gaan. De handelsmissie is omstreden, omdat binnen de Verenigde Naties wordt gesproken over het aan scherpen van sancties tegen Iran. GREVENBICHT - De politie heeft gis terochtend in het Limburgse Gre- venbicht de vermiste 76-jarige be stuurder van een eerder ontdekt brommobiel gevonden. De man was sinds zaterdagmiddag spoor loos. Hij zat vlak bij waar zijn brommobiel in de greppel beland de in het gras en leek ongedeerd. Hij is voor de zekerheid naar het ziekenhuis gebracht. DEN HAAG - CDA en PvdA willen dat autobezitters per minuut kun nen betalen in parkeergarages. Dat hebben de twee fracties in de Tweede Kamer zaterdag gezegd. Zij reageren daarmee op een uit spraak van winkeliers dat mensen gemiddeld 15 tot 20 procent te veel betalen voor het parkeren van hun auto. Het steekt het Platform Detailhan del Nederland, de belangenorgani satie van winkeliers, dat mensen meestal alleen per uur of half uur kunnen betalen in parkeergarages. Daardoor zijn zij bij een kort bood schapje relatief veel geld kwijt. Het Platform wil een wettelijk maximum voor tarieven in par keergarages. Voor Tweede Kamer lid Lia Roefs van de PvdA gaat dit te ver. „Dat kun je niet afdwingen. Gemeenten bepalen zelf de tarie ven. Bovendien zijn veel parkeerga rages geprivatiseerd", zegt zij. Kamerlid Ger Koopmans van het CDA wil net als Roefs dat minister Camiel Eurlings van Verkeer en staatssecretaris Ank Bijleveld van Binnenlandse Zaken met de ge meenten gaan praten over de tarie ven. Hij vindt echter dat de twee bewindslieden daarbij wel degelijk 'wettelijke regelingen in het achter hoofd moeten houden'. Bovendien wil Koopmans de twee bewindslieden tijdens het wekelijk se vragenuurtje aan de tand voe len over de parkeertarieven. Hij stelt dat de gemeentes zo'n 140 miljoen euro per jaar verdienen aan de parkeerkosten tegen 57 mil joen in 2004. Dat bedrag is wat hem betreft aan de hoge kant. In sommige steden kan er in par keergarages wel tot vrijwel op de minuut betaald worden, zoals in Nijmegen. Deze stad is wat parkeertarieven betreft overigens wel een van de duurste steden buiten de Rand stad. DEN HAAG - Minister Van Middel koop van Defensie wil Nederland se militairen inzetten voor de trai ning van leger en politie in Afrika. Hij wil daarmee voorkomen dat er slachtpartijen als in Rwanda wor den aangericht. „Met alleen ont wikkelingsgeld kunnen we niet de basis leggen voor stabiliteit. We moeten onze inspanning verbre den naar militaire inspanningen." Hilversum - Shell wil blijven on dernemen in Rusland, waar het vo rig jaar een deel van het belang in olie- en gasproject Sachalin II te rug moest schroeven. Dat zei be stuursvoorzitter Ieroen van der Veer zaterdag. „Rusland heeft heel veel olie en gas. Er zijn soorten in moeilijke gebieden waar Shell meer ervaring heeft. We denken dat we nog goede combinaties met de Russen kunnen vormen." Heerlen - De politie heeft vrijdag avond in een grillroom in Heerlen twee militairen aangehouden die waren 'bewapend' met speelgoed wapens. Veel mensen alarmeerden de politie omdat zij dachten dat de grillroom werd overvallen. De beide militairen, een 24-jarige man uit Heerlen en een 25-jarige inwoner van Zevenbergen, zijn overgedragen aan Koninklijke Ma rechaussee. breda - Bij een schietpartij in Bre da is zaterdagavond een man ge wond geraakt. Het slachtoffer is overgebracht naar een ziekenhuis maar verkeert niet in levensgevaar. Tegen middernacht ontstond er een ruzie in een café aan de Lim burg Stirumstraat. Nadat de on rustzaaiers buiten waren gezet, werd er een schot gelost. De poli tie hield kort daarna een verdachte aan die zich in de buurt ophield. rotterdam - In het Golden Tulip hotel in het centrum van Rotter dam zijn zaterdag 310 gasten geëva cueerd vanwege een brand op de achtste verdieping. Er raakte nie mand gewond. De brand ontstond in een conferentieruimte. Omdat niet duidelijk was in hoeverre de brand zich verspreid had, werd groot alarm geslagen. De 310 gas ten werden buiten voor het hotel opgevangen. zeist - De politie heeft zaterdag een 75-jarige en een 36-jarige man aangehouden in verband met de dood van een 55-jarige vrouw. Het slachtoffer werd zaterdagmiddag gevonden in de tuin van een wo ning aan de Brugakker in Zeist. De politie vermoedt dat de vrouw door een misdrijf is omgekomen. Het is volgens een woordvoerder van de politie overigens onduide lijk waar de vrouw vandaan komt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6