Zeeland Haast met beheerplannen natuur Blof scoort met eerste stadionconcert Tweede prijs in Kunstbende Provincie wil belangenhebbenden duidelijkheid bieden. Band brengt verzorgde show zonder al te veel poeha in Eindhoven. PZC Maandag 11 juni 2007 1 9 door Rinus Antonisse MIDDELBURG - De provincie wil zo spoedig mogelijk beheerplannen maken voor de Zeeuwse Natura 2000-terreinen. Dat zijn de gebie den die deel uitmaken van het na- tuurnetwerk van de Europese Unie. De eerste beheerplannen waarvoor de provincie het voor touw neemt, moeten begin 2008 klaar zijn. De Europese Unie geeft een perio de van drie jaar voor het opstellen van de beheerplannen. De provin cie vindt dat veel te lang en kiest voor opschieten. Dat gebeurt om zo snel mogelijk duidelijkheid te geven over wat er wel of niet in een Natura 2000-gebied mogelijk is. Voor belanghebbenden is dat van groot belang. In Zeeland vallen vijftien gebieden onder het natuurnetwerk. De pro vincie staat aan de lat voor zeven gebieden: de Kop van Schouwen, de Manteling van Walcheren, de Yerseke en Kapelse Moer, het Gro te Gat bij Oostburg, de Canisvliet bij Westdorpe, de Vogelkreek bij Hengstdijk, het Zwin en de nabij gelegen Kievittepolder. Voor de andere Natura 2000-gebie- den - de deltawateren - is Rijkswa terstaat Zeeland verantwoordelijk. Die wil hiervoor één gezamenlijk beheerplan opstellen. De provin cie Noord-Brabant moet voor het Markiezaatmeer zorgen. Onlangs werd bekend welke uit gangspunten gelden voor de ver schillende gebieden (de 'instand houdingsdoelen'). Van veel kanten kwamen bezwaren tegen deze zo geheten aanwijzingsbesluiten, om dat geen helderheid werd ver schaft over de gebruiksmogelijkhe den en beperkingen. Aan die on duidelijkheid moeten de beheer plannen een einde maken. In de plannen wordt aangegeven welke maatregelen genomen wor den om ervoor te zorgen dat de Natura 2000-gebieden op orde ko men. Het gaat dan met name om de wijze van natuurbeheer, maar De regels voor de Natura 2000-gebieden moeten zo snel mogelijk vastgesteld worden, zo dat iedereen weet wat er nog wel of niet mag. óók om bestaande en nieuwe acti viteiten in en om de terreinen. Het dagelijks provinciebestuur vindt dat er ruimte moet zijn voor het doorgaan van de huidige func ties. Die moeten zich ook kunnen ontwikkelen. Anders gezegd: de natuurgebieden mogen niet op slot gaan. In de plannen komt ook te staan voor welke activiteiten een vergunning nodig is (op grond van de Natuurbeschermingswet) en waarvoor straks geen vergun ning meer gewenst is. Voor een vlot verloop is een plan van aanpak opgesteld. Bij het op stellen van de plannen wordt over legd met eigenaren, beheerders, ge bruikers en andere belanghebben den. En ook met de besturen van waterschappen en gemeenten. Dit overleg moet ervoor zorgen dat de plannen zo breed mogelijk gedra gen worden. Per beheerplan komt er een spe ciaal projectteam. Daarin zitten vertegenwoordigers van provincie, ministerie van Landbouw en Na tuur, terreinbeheerders, water schappen en gemeenten. De overi ge belanghebbenden krijgen een inbreng via een klankbordgroep, met plaats voor particuliere eigena ren en gebruikers- en milieuorgani saties (zoals ZLTO, VeKabo, Re- cron, Kamer van Koophandel, Zeeuwse Milieu Federatie, Vogelbe scherming). Per gebied worden informatiebij eenkomsten belegd. Als het ont werpplan er ligt, volgt inspraak. Als eerste zijn de plannen voor de Yerseke en Kapelse Moer en de Kop van Schouwen gereed. Bi| exploit van Igd.-gerechtsdeur waarder P. J Dielen te Terneuzen d.d 1 juni 2007 is ten Parkette van do rechtbank Middelburg, op verzoek van Milin B.V., gevestigd tc Nieuwegein, aan de commanditaire vennootschap Window Home. v/h gevestigd te 4561 PC Hulst aan dc Aziöweg 19 A. doch thans zonder bekende woon- verblijf- ol vestigings plaats in en buiten Nederland, betekend een request houdend verzoek tot faillietverklaring, waarbij Window Home is opgeroepen om in persoon ol bij gemachtigde te verschijnen ter zitting van woensdag 27 luni 2007 te 11 30 uur van do rb Middelburg, alsdan a'daar zitting houdende aan de Kousteensedijk 2. teneinde op dit verzoek te worden gehoord. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onder staand adres, Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen (0115) 613651 UTRECHT - Vicky Francken (18) heeft een tweede prijs gewonnen tijdens de landelijke finale van de Kunstbende, zaterdag in muziek centrum Vredenburg in Utrecht. Zij woont weliswaar in Boxmeer, maar vertegenwoordigde Zeeland tijdens de jaarlijkse talentenjacht. „Mijn familie woont er. Ik had me ingeschreven voor Zeeland, zodat mijn oma en opa in april naar de regiofinale in Terneuzen konden komen om mij te zien optreden." Vicky Francken deed mee in de ca tegorie taal. Ze had het gedicht Fij ne motoriek op de fiets geschreven. De jury was van mening dat zij veel beelden gebruikt zonder dat het clichématig wordt en dat haar voordracht de beelden versterkt. Alle winnaars van de voorronde in Terneuzen, in zeven categorieën, reisden zaterdag met supporters per bus naar Utrecht. In elke cate gorie werden een eerste, een twee de en een derde prijs toegekend, maar deze gingen niet naar Zee land. Over de gehele linie vond de jury het niveau van de deelnemers opvallend hoog. Merel Verspuy (18) uit Goes, die dit jaar meedeed in de categorie film, legde wel beslag op een gele- genheidsprijs. Zij won met het mooiste liefdes-sms'je een verras- singspakket van de presenterende Love Brothers. Bief op het enorme podium in het Philips Stadion, met een weerszijden twee grote schermen. Het eerste eigen stadionconcert van de band was met 28.000 bezoekers uitverkocht. foto Lex de Meester door Rolf Bosboom EINDHOVEN - Die vier woorden van Paskal lakobsen, na het slotak koord van De mooiste verliezers, zei den alles. „Wat een kick, zeg!" De zanger en gitarist zou ze later nog eens herhalen. Samen met 28.000 getuigen genoot de band van haar eerste eigen stadionconcert, zater dagavond in het Philips Stadion in Eindhoven. „Tsjongejonge. En dit is dus ons beroep... Het is de mooi ste baan die er is." Het concert was een initiatief van energiebedrijf E.ON, dat zijn en tree op de consumentenmarkt wil de vieren met klanten uit de regio Eindhoven. Zij konden voor een la ge prijs een kaartje kopen. In het voorprogramma stond de Eindhovense reggae- en skaband Beef! Die stelde zich bescheiden op. „We zijn de warming-up", zei zanger Pieter Both, die wel de toon wist te zetten. „Er wordt van avond alleen maar gescoord in dit stadion. Er zijn geen verliezers, al leen maar winnaars." Bief betrad zelf om kwart voor ne gen het enorme podium, waarop later deze week ook Guus Meeu- wis drie concerten zal verzorgen. De Zeeuwse band begon behoor lijk stevig met Mens en Dichterbij dan ooit. lakobsen gaf vervolgens aan dat het een bijzonder avond voor de groep was. „Het is ons eer ste eigen stadionconcert. Daarom zijn wij zo trots en blij dat jullie er vanavond bij zijn." In de ruim twee uur durende set 'Tsjongejonge. En dit is dus ons beroep... Het is de mooiste baan die er is' kwamen vooral hits voorbij. Ver rassingen waren het minder vaak gespeelde Engel voor één dag en vooral de primeur van Alles is lief de, de titelsong van de gelijknami ge Nederlandse speelfilm, die in oktober in première gaat. Bief bracht een verzorgde show vol moderne techniek, maar toch zonder al te veel poeha. Het ge luid, vaak het heikele punt bij sta dionconcerten, bleek zeer accepta bel en leek in de loop van het con cert alleen maar beter te worden. De hoogtepunten zaten in de tweede toegift, nadat het donker was geworden en de lichtshow zich over het gehele stadion uit strekte. Vooral het solo gezongen en gespeelde Een manier om thuis te komen maakte indruk. Bij het slotnummer Blauwe ruis ging de massa ouderwets los.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61