Binnenland EO Jongerendag feest voor iedereen Postbank-medewerkers die met blokkeren van rekeningen dreigen, maken klant onnodig bang Politie op zoek naar vernielers ABN Amro eist verwijdering satirisch filmpje 'Schoolkind van Heerle gaat weer in de fout' Dinsdag 12 juni uitverkoop! Praise en gebed mengen probleemloos met pop en rockmuziek. Rekeningen worden nog niet geblokkeerd als identificatie uitblijft. D2 Feestgangers richten ravage aan in binnenstad Rotterdam. Teruggekeerd jongetje zou op school meisje hebben aangerand. pzc Maandag 11 juni 2007 5 amsterdam - De ABN Amro eist dat de satirische website BuroRen- kema.nl een persiflage op het inter- netbankieren verwijdert. Dat heeft een woordvoerster gisteren ge zegd. De bank heeft de website tot vanochtend elf uur de tijd gegeven om dat te doen. Als BuroRenkema geen gehoor geeft aan de oproep, dan zal de ABN Amro juridische stappen ondernemen. Volgens de bank is het filmpje een inbraak op het auteursrecht omdat het logo van de organisatie onrechtmatig wordt gebruikt. DELSCHER Grote Markt 11-13 Goes Tel 0113 227607 wwwdelscher.nl Jongeren vermaken zich buiten het Gelredome met het blazen van bellen. foto Robert Vos/ANP arnhem - Enkele duizenden sprin gen voor minister Andre Rouvoet (Jeugd en Gezin), die met gitaar en microfoon tussen de rook machines staat. X-Factorwinnares Sharon Kips zingt een speciaal voor haar geschreven openings lied en de meiden van X6, een groep die ook al voortkwam uit het televisieprogramma X-Factor, hoopten vroeger als bezoekers al dat zij er nog een keer zouden op treden. De EO Jongerendag lijkt za terdag een feestje voor zowel arties ten als voor de 34.000 bezoekers, 2000 meer dan vorig jaar. „We zijn hier met een kleine twintig man van onze kerk", vertellen drie jongens en drie mei den uit het Drentse Schoonebeek. „We komen om mee te feesten met de gezellige sfeer die hier is," aldus Gerwin (16), Corwin (15) en Rick (15). „Je kunt lekker meezin gen en je bent eens een keer van een echt grote groep mensen niet de enige jongere die gelooft", vin den Judith (14) en haar vriendin nen. De groep uit Schoonebeek is slechts een van de vele groepen die met circa 150 bussen uit heel Nederland zijn gekomen, vaak op initiatief vanuit een kerk gemeente. Behalve jongeren van gemiddeld twaalf tot achttien jaar bezoeken ook veel gezinnen de dag. Zij zitten op de tribunes of op de achterste helft van het 'Je bent eens een keer van een grote groep niet de enige jongere die gelooft' veld. Zo makkelijk als iedereen op staat voor de populaire EO Praise- band - iedereen kan meezingen - zo makkelijk wordt heel het sta dion stil voor een toespraak of ge bed. „Ik kom voor de praisedienst en rockband Stellar Kart, maar ook voor het woord van God," zegt bij voorbeeld de veertienjarige Sander Bouterse uit Schiedam. „Daarnaast is het gewoon gezellig dat je sa men bent." Voor het evenement stonden za terdagochtend al om acht uur een paar duizend jonge bezoekers voor het stadion. Organisator jan-Willem Bosman: „Sharon Kips en X6 waren echt een cadeautje voor ons, zeker om dat ze hier zelf al graag een keer wilden optreden. We beginnen na melijk in september altijd al met de voorbereidingen voor het jaar daarop." den haag - Medewerkers van de Postbank dreigen rekeninghouders dat hun rekening wordt geblok keerd als ze zich niet snel komen identificeren. Ze dreigen ook pas jes te blokkeren. Volgens de Post bank gaan de medewerkers hier mee hun boekje te buiten. Er is geen sprake van dat rekenin gen worden geblokkeerd of opge heven, zegt een woordvoerder. „Wij sturen klanten die zich nog niet op kantoor geïdentificeerd hebben alleen brieven met het ver zoek om dit alsnog te doen." De Postbank moet net als andere ban ken in Nederland van al zijn klan ten vaststellen dat ze degene zijn die als rekeninghouder genoteerd staat. Zo wil de overheid witwas sen en financiering van terrorisme moeilijker maken. De meeste klan ten hebben inmiddels voldaan aan het verzoek van de banken. Wie niets heeft laten horen, moeten nu door de bank onder de loep wor den gelegd. Uiteindelijk mogen de banken niet doorgaan met klanten die zich weigeren te identificeren en van wie twijfels bestaan of ze wel zuiver op de graat zijn. Tot nu toe heeft echter nog nie mand een weigerachtige rekening houder de deur gewezen. Het is onduidelijk of er een uiterste da tum is waarop banken rekeningen gaan blokkeren. Het ministerie van Financiën, De Nederlandsche Bank, de Nederlandse Vereniging van Banken en de banken zelf kun nen of willen die niet noemen. ING en Postbank zeggen dat meer dan tachtig procent van de klan ten zich bekend heeft gemaakt. Bij SNS is dat tweederde en bij ABN Amro 'bijna iedereen'. „Alleen een De meeste mensen hebben zich geïdentificeerd bij hun bank. Wie het nog niet heeft gedaan, krijgt voorlopig alleen brieven. Blokke ren is nog niet aan de orde. klein restgroepje, voornamelijk mensen in het buitenland, heeft zich nog niet gemeld", aldus de woordvoerster van ABN Amro. De bulk gezagsgetrouwe burgers heeft inmiddels voldaan aan het verzoek van zijn bank. Voor de klanten die weigeren of niks van zich laten horen, wordt een risi co-inschatting gemaakt. Er is de groep waarmee volgens de bank niks aan de hand is, zoals ouderen in het verzorgingstehuis. De twee de groep betreft de identificatie- dwarsliggers, waar verder naar het oordeel van de bank niks mis mee is. Over de derde groep bestaat twijfel en die moet vrezen voor zijn rekening. rotterdam - De recherche is op zoek naar een groep mensen die zaterdagavond grote vernielingen aanrichtten in de binnenstad van Rotterdam. De recherche hoopt met camerabeelden de daders te kunnen achterhalen. Een verdach te, een 23-jarige Rotterdammer, is zaterdag aangehouden en zit nog vast. Dat meldde de politie giste ren. Op een strandje bij de Maasboule vard werd zaterdagavond een feest gegeven, waar honderden mensen op afkwamen. Rond middernacht besloot de organisatie niemand meer toe te laten. Er stonden toen nog driehonderd mensen buiten te wachten. Enkele tientallen wis ten toch nog binnen te komen en begonnen vernielingen aan te rich ten en met meubilair te gooien. 1\vee beveiligingsmensen raakten daarbij gewond. Tientallen feestgangers trokken daarna in groepen de binnenstad in. Zij vernielden auto's en ruiten van panden. Ook werden stenen gegooid naar politie. Vier agenten liepen daarbij lichte verwondin gen op. heerle - Een zesjarige jongetje van basisschool Berkenveld in Heerle die eerder werd beschuldigd van seksspelletjes met klasgenootjes is afgelopen week na terugkeer op school opnieuw in de fout gegaan. Het adviesbureau Bijstand en On dersteuning Bij Omgangsonrecht (Bobo), dat enkele ouders verte genwoordigt, heeft dat gisteren la ten weten. Volgens Marion Greveling van Bo bo heeft het jongetje een even oud meisje aan de haren getrokken, de keel dichtgeknepen en tussen de benen betast. De ouders van het meisje hebben het incident ge meld bij haar lerares, de schooldi rectie en later ook bij de ouderver tegenwoordiging, zegt Greveling. Vorige maand werd bekend dat drie kleuters van Berkenveld naar schatting bijna twintig peuters hebben gedwongen tot seksueel ge tinte handelingen. Directeur Ad Stadhouders van Berkenveld erken de toen dat er dingen zijn gebeurd die niet kunnen, maar hij wilde daar niet verder op ingaan in ver band met de privacy.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5