Zeeland euou V Winst en verlies voor teams Zoutelande Bewoners en fracties tegen verdubbeling koffieshops Terneuzen 10% V ?üi Voskamp Aanhoudingen in Goes tijdens grote controle Rommelmarkt Westkapelle Agenda ringrijden 70% Hastens 7^ Kleverskerke zet zich in voor kerk in Angola BRADERIE KNALLERS Burgemeester Lonink wacht effect maatregel Checkpoint af. ONZE OPRUIMING START VANDAAG korting Hoe actief bent u als u slaapt? WPZC Maandag 11 juni 2007 1 7 KLEVERSKERKE - 'Kleverskerke, hoe een kleine ge- de heerlijkheid - die bestaat uit 78 mensen en 28 sieraden en boeketten, probeert de dorpskerk de- meente groot kan zijn'. Die tekst prijkt zaterdag woningen - op z'n kop om geld in te zamelen ze keer geld bijeen te krijgen voor het onder op een groot spandoek tijdens de zesde editie voor een goed doel. Met een rommelmarkt, een houd van de kerk en voor een nieuw dak van een van de Kleverskerkedag. Eens in de vijf jaar staat loterij en de verkoop van zelfgemaakte kaarten, kerkgebouw in Angola. foto Ruben Oreel qmrv.m'p 01 18-61 31 72 - Middelburg GOES - De politie heeft tijdens een grote verkeerscontrole in Goes in de nacht van vrijdag op zaterdag vijf mensen aangehouden en de nodige boetes uitgedeeld. Twee mensen werden aangehou den omdat ze een mes en een sa bel bij zich hadden. Een persoon werd aangehouden omdat hij gesig naleerd stond voor bedreiging en nog een openstaande boete had el ders in het land. Een vierde per soon werd aangehouden wegens belediging en een vijfde werd inge rekend vanwege een openstaande boete van 380 euro. In totaal werden 412 voertuigen ge controleerd. door Marlies Lampert BIGGEKERKE - lob Wisse, Kees Jan- se en Ad Janse van Zoutelande II hebben zaterdag in de voorlaatste beurt, de kampioenstitel van de derde klas ringrijden binnenge haald. Het waren Koudekerke VII en Grijpskerke II die 's ochtends een gooi naar de titel deden. Later voegde ook Zuid-Beveland II zich bij de kampioenskandidaten. In de eerste beurt na de pauze haakte Zuid-Beveland II af Vervol gens liet Koudekerke VII te veel ringen hangen en daarna miste Grijpskerke enkele keren. Zoutelan de II greep zijn kans door wél alles te steken. Daarmee kwamen ze vanaf de 21e beurt aan kop en hiel den dit tot het laatst vol. Met 75 ge stoken ringen zien we hen vol gend jaar terug in de tweede klas, samen met het drietal van Grijps kerke II dat de tweede plaats wist vast te houden met 72 ringen. De derde plaats met 68 ringen ging vrij eenvoudig naar Zuid-Beveland II na een kamp op de 32 mm-ring met Koudekerke VII. Het andere drietal van Zoutelande had minder succes. Met slechts 57 ringen eindigden zij als 13e en laat ste, wat het afscheid betekent van de derde klas. Middelburg I degra deert mee met 61 ringen. Hoewel Middelburg moedig vocht om in deze klasse te blijven, bleek Gapin- ge VII in de kamp om de 11e of 12e plaats op de 20 mm uiteindelijk sterker. De strijd om het persoonlijk kam pioenschap ging tussen Frenk Leendertse, Vincent Bol en Job Wisse met ieder 27 ringen. Vin cent Bol miste als eerste op de 26 mm. Wisse en Leendertse gingen door tot op de 14 mm. De jonge Frenk Leendertse toonde zich de sterkste en pakte de persoonlijke ti tel. door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Bewoners en het ge meentebestuur van Terneuzen zien een verdubbeling van het aan tal koffieshops in de gemeente niet zitten. Dat blijkt uit reacties van de actiegroep 'de grens is be reikt' en de grootste raadsfracties. Burgemeester Lonink prijst koffies hop Checkpoint voor het initiatief paal en perk te stellen aan het aan tal bezoekers. Volgens hem is de invoering van een sluitingstijd voor beide koffieshops in het cen trum van de stad onderwerp van de besluitvorming over de toe komst van de softdrugswinkels. De burgemeester zegt zich eraan te hebben gestoord, dat Check point zich negatief uitlaat over het onderzoek door het bureau Intra- val naar het kofTieshoptoerisme. „De uitspraken daarover door Checkpoint verwerp ik. Intraval is een gerenommeerd bureau dat een naam heeft hoog te houden." Woordvoerder Cors Ephraïm van 'de grens is bereikt' is sceptisch over de door Checkpoint aange kondigde maatregelen. „Wie con troleert of de deur echt op tijd ge sloten wordt?" Voor de actiegroep is er maar één oplossing: de twee koffieshops uit het centrum naar het buitengebied verhuizen. Giel van Boom van de raadsfractie TOP/Gemeentebelangen, noemt uitbreiding naar vier koffieshops 'onbespreekbaar'. WESTKAPELLE - Korfbalvereniging Stormvogels uit Westkapelle houdt zaterdag 23 juni haar jaarlijk se rommelmarkt. Van 9.00 tot 16.30 uur worden op de markt van Westkapelle tweedehands spullen verkocht. Waardevolle goederen worden om 11.00 uur per opbod verkocht. Ver der zijn er spelletjes, een spring kussen, een verloting en kraam pjes met eten en drinken. www.pietvoskamp.nl MIDDELBURG - BREEWEG 17 Tel. 0118-613187 GAPINGE - Zaterdag 16 juni worden er op verschillende plaatsen ringrij- wedstrijden gehouden. Aan de Schotse Hoek in Gapinge wordt ge reden van 8 tot 18 uur. In Nisse vindt de wedstrijd van 8 tot 17 uur plaats rond de kerk. In de Langst raat in Zoutelande is het toernooi van 8 tot 17.30 uur. In Vlissingen bij Sportcomplex Lammerenburg wordt gestreden van 8 tot 17 uur en bij Manege Paardoes in Vlissin gen worden demonstraties gehou den van 11 tot 17 uur. Restanten kinder-, dames-, heren-, sport- en voetbal schoenen Eigen reparatieatdeling voor nog meer kwalitei! en service. Wegens opruiming, geen voetcontrole. Torenstraat 1Serooskerke, tel. 0118 - 59 12 51www.firmasinke.nl tot Van uw slaap Ix-nt u zit li niet bewust, maar van het resultaat des te meer. Uw nacht is van invloed op uw dag. Als uw nachten goed zijn. hoeveel heter zullen uw dagen dan zijn? since 1852 Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17a (naast Kids Factory) Breda Meer informatie: bel 0900 - 225 0 225 nS'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59