Zeeland Akoestiek raadzaal officieel slecht Zeven gewonden bij ongeval op Schouwen Vlissingen stelt zich misleidend op volgens Aldi Vlissingers beroofd Oorsprong problemen zit niet in de geluidsinstallatie. Middelburgers naar finale jeugdbrandweer Reddingsboot is terug van trip naar Zweden Man wordt verdacht van bedreiging Biggekerkse bazar zet zich in voor Kenia Voetbalvereniging Domburg viert 75-ste verjaardag W PZC Maandag 11 juni 2007 1 5 door Miriam van den Broek vlissingen - De akoestiek in de raadzaal van de gemeente Vlissin- gen is bar slecht. Dat is al jaren het geval. Maar nu zijn er ook cijfers die dat aantonen. In april van dit jaar zijn metingen verricht. „Ik heb de resultaten gezien en ik ben er echt van geschrokken", zei wet houder T. Verhage die afgelopen week de commissieleden op de hoogte bracht van de onderzoeks resultaten. Het probleem is ern stig, benadrukt ze. „Aanpassing vergt een esthetisch ingrijpende verandering van de zaal. En daar zitten we niet op te wachten. Over een paar weken heb ik een gesprek met de architect Wytze Patijn." Het stadhuis is in november 2004 heropend na een ingrijpende ver bouwing die zo'n 21 miljoen euro heeft gekost. Sinds de opening wordt er in de raadzaal geklungeld met het geluid. Dikwijls staat de geluidsinstallatie te zacht en kun nen zowel raadsleden als mensen op de publieke tribune de discus sies nauwelijks volgen. Maar ook als de microfoons harder staan, blijven er problemen. Dan gaat het geluid 'rondzingen' in de zaal. „We dachten altijd dat de proble men kwamen door de geluidsin stallatie", zegt Verhage. „Maar nu blijkt dat de oorzaak voor twee derde deel te wijten is aan de akoestiek." Commissieleden reageerden ge schokt op de mededeling. Ener- [T* Aanpassing van de slechte akoes- tiek kan niet zonder een ingrij pende esthetische verandering van de raadzaal, zegt wethouder Verhage. zijds omdat de verbouwing veel geld heeft gekost en anderzijds om dat Patijn een zeer vooraanstaand architect is. „De ontwerper wist toch dat dit een raadzaal werd en dat het hoofddoel van deze zaal is om discussies te voeren?", vroeg M. de Zwarte van het CDA. „Dat doet me denken aan een ander ar chitectonisch probleem. Er is eens een voetbalstadion gebouwd waar geen gras kon groeien. Dat is bijna hetzelfde." Verhage waarschuwde ervoor de schuld meteen bij de architect te leggen. „Hij was niet de enige die over de verbouwing ging. Ook de gemeente had er een stem in", zei ze. De verbouwing van het stadhuis is tot stand gekomen door een sa menwerking tussen Patijn, twee projectmanagers en de stuurgroep 'Stadhuis' van de gemeente Vlissin- gen. De raadzaal is met de verbouwing kleiner geworden. Of zoals Patijn met de opening liet weten: terug gebracht tot een menselijke maat. „De voornaamheid van de oude zaal heeft plaatsgemaakt voor een intiemere ruimte, waar met elkaar gepraat kan worden, in plaats van tegen elkaar." domburg - De voetbalvereniging Domburg be staat 75 jaar. Dat werd zaterdag groots gevierd met een meerkamp en workshops voor kinderen uit Domburg en Aagtekerke en een reünie voor oud-leden, sponsors, donateurs en de supporters vereniging. De voetbalvereniging werd op 8 april 1932 opgericht. Eerst werd er gespeeld op een weiland, maar na een jaar verhuisde de club naar een mooi terrein bij Westhove. Dat terrein was tijdens de oorlog vernield en de spelers moesten na de oorlog uitwijken naar Westkapelle of voet ballen bij de tegenpartij. In 1951 kreeg de club weer een eigen terrein bij de molen. Inmiddels zit v.v. Domburg al weer 33 jaar op het sportpark aan de Roosjesweg. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek vlissingen - Het Vlissingse college stelt zich misleidend op waar het gaat om de terugkeer van de super markt Aldi. Dat zegt Aldi in een brief aan de gemeente. „We waren in de veronderstelling dat de raad en het college Aldi voor Vlissingen wilden behouden." Vlissingen liet eind vorige maand weten dat wat haar betreft, de dis counter wel op de plaats van de Edah aan de Glacisstraat mocht ko men. De Edah gaat voor het einde van dit jaar dicht. De gemeente schreef toen: 'Wij hebben begrepen dat de huidige huurder van het Edah-pand bereid is besprekingen aan te gaan met ge gadigden om de huurovereen komst over te dragen. (...)wij wach ten de resultaten van uw onder handelingen over huurovername af." Volgens Aldi is het misleidend om dit zo te stellen. „De gemeente is bekend met het feit dat het huidi ge huurcontract in handen is van de organisatie S&.S Winkels (Sli- gro en Sperwer red.). Die gaat over de toekomst van het pand. Niet Al di." De woordvoerder van Sligro Food Group Nederland laat weten dat S8cS Winkels inderdaad in gesprek is met andere kandidaten. „Welke dat zijn, willen wij in deze fase nog niet zeggen. Direct wanneer er overeenstemming is, zal dat be kend worden gemaakt." middelburg - De jeugdbrandweer Middelburg (junioren lage druk) is zaterdag vierde geworden bij de halve finale van de jeugdbrand- weerwedstrijden in Amstelveen. Het team kan nu meedoen aan de finale op 6 oktober in Hoorn. Ook Westerschouwen en Borsele-Goes hebben zich gekwalificeerd. - neeltje jans - De Koopmans- dank is thuis. De reddingsboot van station Noordland bij Neeltje Jans kwam zaterdag terug van een tiendaagse reis naar Zweden. De zevenkoppige bemanning gaf daar op een internationale bijeenkomst van redders voorlichting. vlissingen - Een 20-jarige Vlissin- ger is zondag rond 05.15 uur in zijn woonplaats aangehouden. Hij wordt ervan verdacht tijdens het uitgaan een 37-jarige plaatsgenoot te hebben bedreigd met een wa pen. Het wapen is in beslaggeno men en de man is in verzekering gesteld voor verder onderzoek. biggekerke - Op het Kerkplein in Biggekerke wordt 16 juni een bazar gehouden. Er is een rommelmarkt, een foto-expositie en een nieuwe film over het dorp te zien. De op brengst van de dag gaat onder an dere naar de Stichting Dagopvang Weeskinderen Kisumu Kenia. vlissingen - T\vee Vlissingers zijn in de nacht van zaterdag op zon dag het slachtoffer geworden van een beroving. Een 57-jarige man werd rond half een op het Vlissing se Stadhuisplein door twee man nen beroofd van zijn gsm. Signale ment van de daders: twee man nen met een heel donkere huids kleur. Een van hen is ca. 22 jaar oud en 1,70 meter lang. De tweede persoon heeft een flink postuur wordt geschat op 1,80 meter. Rond hetzelfde tijdstip werd in Koude- kerke geld en een gsm afhandig ge maakt van een 22-jarige man. Hij reed op zijn fiets alleen vanaf de Strandweg richting Dishoek toen er plotseling drie personen uit de bosjes kwamen en hem beroof den. De politie zoekt getuigen. door Martijn de Koning brouwershaven - Bij een ernstig ongeluk op de Delingsdijk bij Brou wershaven zijn zaterdagmiddag in totaal zeven mensen gewond ge raakt. Een negentienjarige automobiliste afkomstig uit Duitsland verleende bij de Heuvelsweg geen voorrang aan een tweeëndertigjarige auto mobiliste uit de gemeente Schou- wen-Duiveland. Door de klap schoof de Duitse auto tegen die van een zevenenzes- tigjarige bestuurder uit Doetin- chem. De negentienjarige Duitse raakte in shock, haar drie passagiers (in de leeftijd van achttien en negen tien jaar) raakten gewond, van wie twee aan hun been. Zij werden naar het ziekenhuis gebracht. De vrouw uit Schouwen-Duive- land liep een polsfractuur op. Ook haar kinderen van acht en tien jaar hadden lichte verwondingen aan het ongeval overgehouden. Na behandeling in de huisartsen post konden de vrouw en haar kin deren naar huis. Omdat er sprake was van rookont wikkeling werd ook de brandweer opgeroepen. Die hoefde echter niet in actie te komen. Het verkeer op de Delingsdijk wa< lange tijd gestremd en werd uren lang omgeleid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57