Zeeland Tholen investeert miljoenen Winst en verlies voor Zoutelande Aankopen zijn nodig voor huidige en toekomstige plannen. Kippen dood door brand in ren Reddingsboot terug van trip naar Zweden Kapellenaar slaat man het ziekenhuis in Brandweerploegen vallen in de prijzen Veel geblaat en veel wol 1 Hoe actief bent u als u slaapt? Hastens 7^ B PZC Maandag 11 juni 2007 17 door Luc Oggel THOLEN - Het college van burge meester en wethouders van Tho- leri vraagt de raad om miljoenen voor de aankoop van onroerend goed en stukken grond. Het gaat om de panden van De Waal Ban ket aan de Edisonweg in Tho- len-stad en vier percelen aan de Gorishoeksedijk in Scherpenisse. Voor de aankopen is in totaal 6,9 miljoen euro nodig. De aankoop van de banketfabriek is nodig voor de verdere ontwikke ling van plan Noord. Dat behelst woningbouw op het Slachtveld en het deel ten zuiden van de Watt straat en een combinatie van wo ningen en bedrijven ten noorden van die straat. De gemeente heeft onlangs overeenstemming bereikt met De Waal over de aankoop van de fabriek. Daar ging een jaar on derhandelen aan vooraf. Het be drijf, dat al bijna vijftig jaar aan de Edisonweg gevestigd is, verkast naar bedrijventerrein Welgelegen II en gaat daar volledige nieuw bouw plegen. Het college wil De Waal ruim 3,8 miljoen euro betalen voor de ge bouwen. Omdat de gemeente dat geld niet in één keer kan ophoes ten, is een gespreide betaling afge sproken. Het college vraagt de raad voor dit jaar anderhalf miljoen be schikbaar te stellen. De percelen in het buitengebied van Scherpenisse wil het college met het oog op de toekomst in haar bezit krijgen, omdat het in verband met een eventuele uitbrei ding van de kern Sint-Maartens dijk 'strategische grondposities' zijn. 'Hoewel we binnen de be bouwde kom nog zeker niet klaar zijn, is het wenselijk nieuwbouw van woningen in een uitbreidings plan voor de kern Sint-Maartens- Het Thoolse college van burge- meester en wethouders vraagt de raad de komende jaren om bijna 7 miljoen voor strategische aankopen. dijk mogelijk te maken', schrijven B en W in het raadsvoorstel. Het college vindt de locatie daar uiter mate voor geschikt. Door Sint-Maartensdijk in de toekomst uit te breiden richting natuurge bied De Pluimpot, zou dat de ont wikkeling en bereikbaarheid van het gebied ten goede komen, bear gumenteert zij. Voor de aankoop van de percelen is bijna 3,1 miljoen nodig. Omdat ook deze aankoop in fases kan worden betaald, vraagt het college in eerste jaar om 1,1 miljoen. Beide voorstellen komen 28 juni aan de orde tijdens de raadsverga dering. Die begint om 19.30 uur in het gemeentehuis in Sint-Maar tensdijk. 's-GRAVENPOLDER - 1\vee kippen rennen die in een weiland aan de Bernhardweg-Oost bij 's-Graven- polder stonden, zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag afgebrand. In de rennen zaten drie kippen en twintig kuikens. Slechts vier kui kens hebben de brand overleefd. De eigenaar heeft aangifte gedaan van brandstichting. De oorzaak van de brand wordt onderzocht. NEELTJE JANS - De Koopmansdank is terug op zijn post. De reddings boot van station Noordland bij Neeltje lans kwam zaterdag terug van een tiendaagse reis naar Zwe den. De zevenkoppige bemanning, die deels uit inwoners van Noord-Beveland bestaat, gaf daar op een internationale bijeenkomst van redders voorlichting en deed mee aan een aantal demonstraties. goes - Een 22-jarige inwoner van de gemeente Kapelle is zaterdaga vond aangehouden voor zware mishandeling. Hij meldde zich rond 20.15 uur vrijwillig op het po litiebureau. Hij had eerder die nacht in een Goese horecagelegen heid een 20-jarige man uit de ge meente Schouwen-Duiveland di verse klappen op zijn gezicht gege ven. In het ziekenhuis bleek dat er drie tanden los zaten en dat zijn kaak was gebroken. De dader is na verhoor en opmaken van pro ces-verbaal in vrijheid gesteld. 's-GRAVENPOLDER - De brandweer ploeg van 's-Gravenpolder heeft za terdag in Gennep (L) de eerste plaats behaald bij de selectiewed strijden van de brandweer. Er de den negen teams mee. Er moest een brand worden geblust in een appartementengebouw. Eén per soon was voor aankomst van de brandweer naar beneden gespron gen, een ander moest worden ge red. Samen met de brandweer ploeg van Wemeldinge, die 2 juni eerste werd in Reimerswaal, mag het team van 's-Gravenpolder op 15 september naar de landelijke fi nale in Sommelsdijk. In Amstelveen werden zaterdag jeugdbrandweerwedstrijden ge houden. Het team van Borse- le-Goes verzekerde zich van een plek in de finale op 6 oktober in Hoorn. door Luc Oggel OUD-VOSSEMEER - De warmte van vorige week heeft de 190 schapen van herder Klaasjan van der Kolk waarschijnlijk reikhalzend doen uitzien naar afgelopen zaterdag. Op de markt in Oud-Vossemeer werden ze alle maal geschoren en de meeste dieren lieten zich gewillig van hun 'jas' ontdoen. Met Van der Kolk is er weer een schaapsherder actief op Tholen. Hij is momenteel bezig om een kudde van 250 schapen op te bouwen, die bestaat uit Drentse heideschapen en Vlaamse kuddeschapen. De die ren worden, in opdracht van Staatsbosbeheer en de gemeente Tholen, ingezet voor begrazings- werk op het eiland. Het scheren van de schapen trok zaterdag rede lijk wat bekijks, het komt dan ook niet dagelijks voor dat er een kleine tweehonderd schapen op de markt staan. De kudde werd door vier scheer ders onder handen genomen. Vrijwilligers van de Stichting Oud-Vossemeer 600 jaar hielden de beesten die moesten wachten in toom. Omdat het scheren best een lastig werkje is, duurde het toch uren voordat alle schapen van hun vacht waren ontdaan. De wol werd ter plek ke te koop aangeboden. foto Willem Mieras door Marlies Lampert BIGGEKERKE - )ob Wisse, Kees jan- 'se en Ad lanse van Zoutelande II hebben zaterdag in de voorlaatste beurt de kampioenstitel van de derde klas ringrijden binnenge haald. Het waren Koudekerke VII en Grijpskerke II die 's ochtends een gooi naaT de titel deden. Later voegde ook Zuid-Bevel and II zich bij de kampioensksndidaten. in de eentte Jjetift na de^gauze haalue Zuid-BevWShdil af-V«Vol- gens liet Koudekerke VII te veel ringen hangen en daarna miste Grijpskerke enkele keren. Zoutelan de II greep zijn kans door wél alles te steken. Daarmee kwamen ze vanaf de 21e beurt aan kop en ze stonden die positie niet meer af. Met 75 gestoken ringen komen ze volgend jaar uit in de tweede klas, samen met het drietal van Grijps kerke II dat de tweede plaats wist vast te houden met 72 ringen. De derde plaats, met 68 gestoken rin gen, ging vrij eenvoudig naar Zuid-Beveland II na een k»mp op de "32 millimeter-ring met -Koude kerke VII. Het andere drietal van Zoutelande had minder succes. Met slechts 57 ringen eindigden zij als 13e en laat ste, wat afscheid betekent van de derde klas. Middelburg I degra deert mee met 61 ringen. Hoewel Middelburg moedig vocht om in deze klasse te blijven, bleek Gapin- ge VII in de karapom de 11e of ue„ plaats op de 20 millimeter iritwn-.. delijk Sterker. Bij..de strijd om-faet pcrsuontUikr- kampioenschap iflunde de ywfk Frenk l eendertse-stkh de sterkste en pakte de persoonlijke titel. Van uw slaap lx-nt u zich niet bewust, maar van het resultaat des te meer. Uw nacht is van invloed op uw dag. Als uw nachten goed zijn. hoeveel beter zullen uw dagen dan zijn? since 1852 Hastens Mega Store Bieda E'aensec..^, 7a {naast K>ds Factoryl F Meer inlormatic: bel 0900 - 225 0 225

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55