Zeeland Spektakel in Wemeldingse jachthaven Grote drukte bij opnames Te land, ter zee en in de lucht. I PZC Maandag 11 juni 2007 1 5 Geen leuker vermaak dan leedvermaak. De toeschouwers zien de deelnemers het liefst zo spectaculair mogelijk te water gaan. door Luc Oggel WEMELDINCE - Veel wachten. Daar komt het bij televisie-opnames vaak op neer. De vele honderden mensen die zaterdag naar de ha ven van Wemeldinge zijn geko men, waar het Te land, ter zee en in de luchr-circus is neergestreken, ge ven er niet om. „Lachen, man." Het geeft aan dat het Tros-prijs- nummer, het langstlopende amu sementsprogramma op de Neder landse televisie, nog steeds enorm populair is. Oftewel: geen leuker vermaak dan leedvermaak, want de deelnemers op liefst zo specta culair mogelijke wijze te water zien gaan, daar gaat het natuurlijk allemaal om. Dat geeft ook Bernadet Bankers grif toe. Met een club van zestien supporters - tien kinderen, zes ouders - uit Deurne en Helmond is ze afgereisd naar Wemeldinge. 'Van tropische temperaturen hou den wij wel, met de IVB snel naar de bel', staat te lezen op hun span doek. Tropisch is het ondanks de voorspellingen niet, maar het hu meur van de Brabanders is er niet minder zonnig om. 'JVB' staat i voor Jan van Brabant, een Hel- t mondse vmbo-school. Eén van de docenten zal zich straks, als negen- c tiende kandidaat, van de helling storten. „Nog even wachten dus", zegt Bankers. Het geduld van het publiek en ook de meer dan dertig deelnemers wordt inderdaad flink op de proef gesteld, maar het lijkt niemand iets te deren. De sfeer is goed. Toch is het moeilijk voor te stellen dat van het schijnbaar rom melige verloop straks op tv niets meer is te merken. Om stipt één uur schalt de stem van presentator Ron Boszhard door de speakers: er moeten even wat applausjes wor den opgenomen. Ook doet hij zijn aankondiging, die tot wel drie keer opnieuw moet. Eén keer omdat hij er niet op kan komen in welke plaats hij ook alweer is. Het onder deel dat op het programma staat is 'Snel naar de bel', waarbij kandida ten in een zelfgemaakt voertuig van een helling afgaan, een stuk over een smalle, vlakke baan afleg gen en op het goede moment tot stilstand moeten zien te komen. Vervolgens moet naar een bel wor den gesprongen en dat allemaal in een zo kort mogelijke tijd. Als eer ste is de brandweer van Wemeldin ge aan de beurt. Alsof ze bang zijn van water laten de mannen, uiter aard in een fraaie brandweerauto, geen steek vallen en zetten met een een zeer scherpe tijd neer 8,86 seconden. Ook de tweede deelnemer houdt het droog, maar bij de derde is het raak: met voer tuig en al de plomp in. Applaus! Het programma wordt zaterdag 23 juni om 18.55 uur uitgezonden op Ned. 1. Sommigen haalden de bel wel... ...anderen niet. m SL WH foto's Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53