Zeeland PZC!i3 Brug wijkt wellicht voor aquaduct Yerseke-West staat niet langer stil Aanhoudingen bij controle Goes BEVELANDEN-THOLEN 17 Projectgroep Waterstad Goes kijkt serieus naar bouw kanaaltunneltje. □2 Tien jaar zeilwedstrijdjes op het Goese Meer Op korte termijn aanbesteding bouw wozoco en mfc. Strepen Philips Stadion loopt vol voor Blof Tholen investeert miljoenen euro's in onroerend goed Maartdag 11 juni 2007 Tip? redgoesOpzc.nl door Frank Balkenende GOES - Goes overweegt de Ring- brug over het kanaal Goes-Goese Sas te vervangen door een aqua duct. De brug vormt nu al een blokkade voor het wegverkeer, vooral in de spits. Als de gemeente de wijk Waterstad ontwikkelt wordt de verkeersafwikkeling in het noorden van Goes een nog gro ter probleem. De projectgroep Waterstad stu deert momenteel op de ontslui ting van de wijk en oplossingen voor de verkeersdoorstroming. Als de gemeente de boel de boel laat, loopt het verkeer in de toekomst hopeloos vast op Ringbaan-West en -Oost, bleek vorig jaar uit een verkeersonderzoek. In de komen de vijftien jaar groeit het verkeers aanbod op Ringbaan-West met 25 tot 30 procent. Niets doen bete kent files van honderden meters lang. De ringbaan loopt pal langs het ha venindustrieterrein, dat wordt om gevormd tot de woonwijk Water stad. In dat gebied moeten in vijf tien, twintig jaar tijd zo'n tweedui zend woningen verrijzen. Dat brengt extra verkeersbewegingen met zich mee. Overigens ook zon der dat grootschalige woningbouw project zwellen de files in de spits de komende vijftien jaar tot leng tes van meer dan driehonderd me ter aan. De Ringbrug is de belangrijkste barrière. Zeker 's zomers gaat die De Goese wethouder Dieleman ziet vervanging van de Ringbrug door een tunnel als een duurza me oplossing voor (toekomstige) verkeersproblemen in de stad. regelmatig open om pleziervaartui gen door te iaten die naar de jacht- of de stadshaven gaan of er van daan komen. Een mogelijkheid is de brug tijdens de reguliere spits uren, maar ook tijdens de recreatie- spits voor scheepvaartverkeer dicht te houden. In het bestemmingsplan voor Wa terstad blijft de brug vooralsnog liggen. Niettemin heeft de project groep gekeken naar alternatieven. Eén daarvan is de Ringbrug en de toeleidende wegen iets te verho gen. Er kunnen zo meer schepen passeren zonder dat het brugdek open hoeft. Bovendien schept het GOES - Wat doe je als je in het Goese Meer woont en een beetje kunt zeilen? Dan ga je wed strijdjes houden. De Goese Meer Regatta bestaat inmiddels al tien jaar en afgelopen weekeinde was het weer zover. Negentien bootjes gingen de strijd met elkaar aan in twee klassen, de Fin-klas se (8) en de Laserklasse (11). Ook enkele bevrien de zeilers uit België en Brabant waren van de par tij. Af en toe viel de wind even weg, maar vol gens Maarten Oberman van de organisatie is dat voor een slimme zeiler juist een uitdaging. sF pagina 39 sport: uitslagen foto Willem Mieras door Luc Oggel yerseke - In de ontwikkeling van plangebied Yerseke-West lijkt schot te zitten. Nog voor de bouw vakvakantie wordt het nieuwe sportcomplex aan de westzijde van de Hogeweg opgeleverd en eind deze maand wordt de bouw van het nieuwe zorgcentrum Vre- delust aanbesteed, zo meldt de ge meente Reimerswaal in een nieuwsbrief. Het plan Yerseke-West bestaat uit de boufcr van een multifunctioneel centrum (met daarin twee basis scholen, peuterspeelzaal, kinderop vang en muziekvereniging Mo zart), nieuwbouw van het zorgcen trum Vredelust en een verplaat sing van de sportvelden. De ge meente is al jaren bezig met de plannen, maar kreeg veel tegen wind vanuit de raad en bewoners. Inmiddels is alle kou uit de lucht en is het omvangrijke project in volle gang. Het clubgebouw en kleedkamers van W Yerseke zijn inmiddels opgeleverd. Deze maand wordt ook begonnen met de aanleg van nieuwe korfbalvel- den aan de oostzijde van de Hoge weg. Tegelijkertijd wordt ook het oude voetbalcomplex gesloopt. Op die plek zal het multifunctioneel centrum (mfc) verrijzen, dat de naam 'Résidence Ihrseca' krijgt. Het is nog wachten op het fiat van het college van B en W voor het definitieve ontwerp. De bouw van het nieuwe woon zorgcentrum Vredelust (straks: Hof van Reymerswael) wordt eind deze maand aanbesteed. De bouw In Yerseke-West wordt, na jaren- lang gesteggel, nu voortvarend te werk gegaan. Nog deze maand worden diverse aanbestedingen gedaan. onder de brug ruimte om voor langzaam verkeer paden naar en van de binnenstad te maken. Een beter, maar ook duurder alter natief (zo'n twintig miljoen euro) is een aquaduct. Dat vergt een tun nel voor het autoverkeer. Ten wes ten van de brug is dan een nieuw kruispunt noodzakelijk, aan de oostzijde kan het kruispunt met de Houtkade iets opschuiven. Wethouder M. Dieleman (CDA) lijkt dit de beste oplossing voor de lange duur. Punt is het geld. De twintig miljoen zitten niet in het projectplan Waterstad, dat in to taal 140 miljoen euro kost. GOES - De politie heeft tijdens een grote verkeerscontrole in Goes in de nacht van vrijdag op zaterdag vijf mensen aangehouden en de nodige boetes uitgedeeld. Twee personen werden aangehou den voor het in bezit hebben van een mes en een sabel. De bestuur der gaf een valse naam op en bleek niet in het bezit van een rij bewijs, ook reed hij in een onver zekerde auto. Een persoon werd aangehouden omdat hij geregistreerd stond voor bedreiging en een openstaande boete elders in het land en een persoon werd aangehouden we gens belediging. Een vijfde per soon werd ingerekend vanwege een openstaande boete van 380 eu ro. Verder werden er nog bekeuringen uitgeschreven voor onder meer on deugdelijke verlichting, gladde ban den, geen rijbewijs kunnen tonen, geen gordel dragen en te hard rij den. In totaal werden 412 voertuigen ge controleerd en bij alle bestuurders werd een blaastest afgenomen. Twee bestuurders kregen een rij verbod. neemt zo'n anderhalf jaar in be slag. Om het woonzorgcentrum en het mfc te kunnen bouwen, wordt op zeer korte termijn een bouwweg inclusief riolering aange legd. Aan de inrichting van de Ho geweg verandert volgens de ge meente voorlopig niets. Zo blijven de sloten aan de oostzijde gehand haafd, waardoor het bouwterrein 'begrensd' is. R8cB Wonen presenteert woens dagavond de plannen voor de koopappartementen die in zowel het mfc als het woonzorgcentrum komen. Dat gebeurt bij Binnenuit, aan de Schouwersweg 7 in Hein- kenszand en begint om 19.30 uur. ZEEUWSE JE .11 Tip? redactieQpzc.nl Carlos uit Burgh-Haamstede, net zes jaar, heeft een nieuw ge streept poloshirt waar hij enorm trots op is. 's Middags mag hij oma helpen met pannenkoeken bakken. Helaas gaat het natuur lijkmis en komt er wat beslag op zijn shirtje terecht. Oma vraagt hem het shirt gelijk uit te doen en spoelt het uit om erger te voorkomen. Tot grote schrik van de kleine man. Hij begint te schreeuwen en te huilen. Oma probeert uit te leggen wat ze aan het doen is, maar Carlos blijft boos. Als een uur later pappa 3 komt en hem vraagt wat er aan de hand is, snikt hij nog steeds:„Oma probeert de streep jes uit mijn shirt te wassen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51