Zeeland Eerste lichting Seniorenraad is weg Iedereen tevreden na overleg in Dreischor Secretaris Joke den Boer stond aan de wieg van adviesorgaan ouderen. Kippen en kuikens dood door brand in ren Leerlingen Op Dreef rennen voor goed doel Lichtgewonde bij ongeluk Noordgouwe Aanhoudingen bij controle Goes Tweeduizend kilo en een zakje boonzaad Hoe actief bent u als u slaapt? Hastens 7* 90 S PZC Maandag 11 juni 2007 1 7 door Ali Pankow zierikzee - Joke den Boer-van Schelven (74) neemt vanochtend tijdens een openbare vergadering in het gemeentehuis afscheid als se cretaris van de Seniorenraad Schouwen-Duiveland. Met haar vertrek komt tevens een einde aan de eerste lichting van dit adviesor gaan. Alle leden die aan de wieg van de Seniorenraad stonden, heb ben het stokje inmiddels doorgege ven aan hun opvolgers. Den Boer is negen jaar lid geweest. Officieel is dat te lang. De statuten staan twee perioden van vier jaar toe. Hier is echter gekozen voor een pragmatische oplossing, om dat de raad voorzitter en secretaris liever niet gelijktijdig zagen vertrek ken. De Boer deed haar intrede als afgevaardigde van de PCOB (chris telijke ouderenbond) met de erva ring die ze had opgedaan in meer dere bestuursfuncties (plattelands vrouwen, kerkkoor). Ze opteerde voor het secretariaat omdat uitvoe rend werk haar beter ligt dan ont wikkeling van beleid. „Ik had hogere verwachtingen van het functioneren van de Senioren raad dan is uitgekomen", erkent de vertrekkend secretaris. Volgens haar kwamen zaken soms maar moeizaam tot stand als gevolg van onderlinge verdeeldheid. Soms ook was er gesteggel over wat het zwaarste moest wegen: ontspan ning voor ouderen of belangenbe hartiging. Tevens heeft het even ge duurd voordat de Seniorenraad zijn plekje als adviesorgaan had verworven. De Boer inventariseert overigens ook veel positieve ontwikkelingen. „In aanloop naar de WMO heb ben we een goed voorbeeld gele verd met advisering vind ik. Ook worden we erkend met een eigen zetel in de Adviesraad voor die WMO." Ook juicht zij de goede sa menwerking met de Vrijwillige Ad viescommissie voor de woning bouw (VAC) toe. Tevens noemt zij aan de pluskant de gedegen notitie over vrijwilligerswerk, het pleidooi 'Je gaat als oudere nadenken over de vraag hoe de toekomst eruit zal zien' voor de aanstelling van ouderenad viseurs, evenals onderzoek en advi sering betreffende de huurtarieven van de dorpshuizen. In de afgelopen negen jaar is Den Boer's persoonlijke betrokkenheid bij het ouderenbeleid flink ge groeid. „Mijn man is in de tussen tijd overleden en ik ben de afgelo pen tijd zelf behoorlijk met ziekte door Martijn de Koning DREISCHOR - Het werk van jeugd- en jongerenwerker Jeroen Portier in Dreischor zit erop. Na drie ont moetingen tussen de Dreisterse jeugd, de dorpsraad, politie en Por tier (Welzijnshuis) lijken de pro blemen die de jeugd volgens een aantal inwoners veroorzaakte, voorbij. Omdat de jongeren aangaven zich rot te vervelen, zegde de dorps- Joke de Boer-van Schelven neemt af scheid van de Seniorenraad. geconfronteerd. Ie gaat dan als oudere nadenken over de vraag hoe de verdere toekomst eruit zal zien en hoe je de dingen het beste kunt regelen." raad eerder al toe het dorpshuis el ke maandag tot hun beschikking te stellen. De jongens gaan daar muziek maken. „Nu is ook beslo ten dat we één keer in de maand op vrijdag een jamsessie houden", vertelt Gus Versluis, woordvoerder van de jeugd. „Daarbij zijn jonge ren uit andere dorpen ook wel kom." Verder staat er voor december een bandjesavond op het programma. Ze is niet gerust over hoe sommige zaken in de gemeente geregeld zijn. „Over nieuwbouw van zorg centrum Borrendamme praatten we negen jaar geleden al en er is nog steeds niks gebeurd", noemt ze als voorbeeld. Ze vraagt zich af waar de grens ligt van zo lang mo gelijk zelfstandig blijven wonen' en vindt dat de Seniorenraad daar in de vinger aan de pols moet hou den. Koelversmaaltijden in plaats van de warme hap van Tafel- tje-Dekje baart haar wat zorgen. „Er zijn nou eenmaal ouderen die bang zijn voor zo'n magnetron." Stoppen als secretaris van de Senio renraad wil voor )oke de Boer niet zeggen dat ze achter de geraniums gaat zitten. Ze werkt aan de voor bereiding van de ouderenmanifes- tatie ter vervanging van de jaarlijk se seniorendag. Ook heeft ze zich aangemeld als ouderenadviseur en hoopt veel mensen straks advies re kunnen geven. 'S-CRAVENPOLDER - T\vee kippen rennen die in een weiland aan de Bernhardweg-Oost bij 's-Gra- venpolder stonden, zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag afge brand. In de rennen zaten drie kip pen en twintig kuikens. Slechts vier kuikens hebben de brand over leefd. De eigenaar heeft aangifte ge daan van brandstichting. De oorzaak van de brand wordt onderzocht. BRUINISSE - De leerlingen van openbare basisschool Op Dreef in Bruinisse houden morgenmiddag een sponsorloop. De opbrengst gaat naar twee doelen: de Schou wen-Duiveland Runners, die hard lopen om geld voor kankerbestrij ding op te halen, en Edukans, dat zich inzet voor onderwijs in Afri ka. De loop is een afsluiting van een sportdag voor alle kinderen van Op Dreef. NOORDCOUWE - Een zestigjarige au tomobilist uit Ridderkerk liep vrij dagmiddag schaafwonden op bij een ongeval op de Kloosterweg in Noordgouwe. Hij werd aangereden door een der tigjarige autobestuurder uit de ge meente Schouwen-Duiveland. Die draaide vanuit een inrit de weg op, maar gaf geen voorrang aan de Ridderkerker. coes - De politie heeft tijdens een grote verkeerscontrole in Goes in de nacht van vrijdag op zaterdag vijf mensen aangehouden. Twee personen werden gearres teerd voor het in bezit hebben van wapens, één omdat hij geregis treerd stond voor bedreiging en een openstaande boete elders in het land en één wegens beledi ging. Een vijfde persoon had een openstaande boete van 380 euro. ZIERIKZEE - Mineke Verkamman (foto, rechts) en Tiny Stoel kunnen er niet over uit. De vrijwilli gers van de Voedselbank Schouwen-Duiveland, die zaterdag bij de Golff in Zierikzee het winke lend publiek om een bijdrage in geld of natura vroegen, kregen van een zestienjarige jongen een zakje boonzaad. „'Dat helpt ze pas echt', zei hij er bij", vertellen de vrouwen. „Mooi hè, dat zo'n jon gen er zo over nadenkt." De actie bij acht super markten op het eiland was een groot succes, zegt bestuurslid Miriam Jumelet. „Er is zo'n 2000 kilo eten en drinken en bijna duizend euro opge haald", vertelt ze. De opbrengst was zeker zo groot als vorig jaar, toen de Voedselbank de actie voor het eerst hield. De ingezamelde waar komt terecht in de voedselpaketten, die de instelling wekelijks uitdeelt aan mensen die het niet breed hebben. foto Marijke Folkertsma Van uw slaap bent u zich niei bewust, maar van hot resultaat des tc meer. Uw nacht is van invloed op uw dag. Als uw nachten goed zijn. hoeveel beter zullen uw dagen dan zijn? I fastens Mega Store Breda Ettensebaan 17a (naast Kids Factory) Breda Meer informatie: bel 09U0 - 225 O 225

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49