Zeeland PZC Fracties willen niet kiezen brandweerstrijd eazüsziEmaH Zeven gewonden bij flinke aanrijding Brouwershaven SCHOUWEN-DUIVELAND 19 13 17 Anywave overtreft zichzelf Raadsleden willen eerst weten hoe gemeente er financieel voor staat. Strepen Philips Stadion loopt vol voor Blof Afscheid van eerste lichting Seniorenraad Maandag 11 juni 2007 Tip? redzzeetOpzi .nl ZIERIKZEE - Terugkijkend op twee dagen festival wist mede-or ganisator Jilles Appeldoorn het zeker: dit was één van de bes te Anywaves van de laatste jaren. „De opkomst, het weer, de omzet, de sfeer, de muziek... fantastisch." Het festival, dat pop podium Brogum jaarlijks organiseert op haar eigen locatie in Zierikzee, begon vrijdag met optredens van een viertal bands, waaronder The Juke Joints. Zaterdag, toen de toegang traditie getrouw gratis was, liepen zaal en tent 's middags al vol. On der meer de Zeeuwen van The Hollow Men (foto) vermaakten toen het publiek. Appeldoorn schatte het aantal bezoekers op 3300 tot 3500. foto Marijjke Folkertsma pagina 44: Anywave door Melita Lanting ZIERIKZEE - Het ontbreken van in zicht in de financiën weerhoudt de meeste raadsfracties op Schou- wen-Duiveland van het maken van keuzes voor de begroting 2008. „Ik moet concluderen dat u met weinig ideeën komt", conclu deert wethouder W. Renden. Hij reageert daarmee op de lauwe reac ties uit de raad over voorstellen van nieuw beleid en het maken van financiële keuzes voor de zoge noemde kadernota. Het bracht de wethouder zelfs tot de vraag of de raad eigenlijk nog wel een kadernota wil bespreken. „De wethouder zou het met ons eens moeten zijn dat nu kaders stellen op basis van deze gegevens niet goed kan", reageert WD'er D. Meulblok. „De WD voelt meer voor een integrale afweging bij de begrotingsbehandeling." De fracties geven stuk voor stuk aan dat er eigenlijk meer inzicht nodig is in de financiële situatie. Pas dan kunnen er keuzes ge maakt worden. De raad is daar voor afhankelijk van het Rijk, die normaal gesproken rond deze tijd met de cijfers komt over de uitke ring die de gemeenten krijgen. Maar het Rijk heeft laten weten dat die cijfers nog even op zich la ten wachten en dus moet de raad het doen met cijfers uit 2006 en dat geeft niet veel houvast. „Er zijn veel onzekerheden", zegt I. van Fe- lius van Alert! „Ruimte voor nieuw beleid is er nu niet, maar misschien in de loop van het jaar wel." Ook Van Felius wil daarom nu geen keuzes maken. In het raadsvoorstel geeft het colle ge verschillende mogelijkheden aan om meer geld vrij te maken voor nieuw beleid. Dat kan door het verhogen van de OZB, een pro- De fracties op Schouwen-Duive- land willen meer helderheid over de financiële positie van de ge meente voordat ze over de be groting 2008 beslissen. door Martijn de Koning brouwershaven - Bij een ernstig ongeluk op de Delingsdijk bij Brou wershaven zijn zaterdagmiddag ze ven mensen gewond geraakt. Een 19-jarige Duitse automobiliste verleende bij de Heuvelsweg geen voorrang aan een 32-jarige vrouw uit de gemeente Schouwen-Duive- land. Door de klap van de botsing die volgde, schoof de Duitse auto tegen die van een 67-jarige bestuur der uit Doetinchem. De 19-jarige Duitse raakte in shock. Ook haar gressieve hondenbelasting (meer honden betekent meer belasting betalen), het invoeren van reclame belasting (betalen voor reclame-ui- tingen van een bedrijf) of het ver hogen van de begraafrechten en toeristenbelasting. Alert! voelt niets voor belastingver hoging. Leefbaar Schouwen-Duive- land kan zich ook niet vinden in hogere toeristenbelasting of de in voering van reclamebelasting. Het CDA ziet niets in een progres sieve hondenbelasting, maar wil die in het algemeen (ongeacht het aantal honden) wel omhoog doen. Ook ziet N. De Danschutter moge lijkheden om de parkeertarieven te verhogen „Dit jaar moeten de parkeertarieven worden herzien." drie passagiers (van 18 en 19 jaar) raakten gewond, van wie twee aan hun been. Zij werden naar het zie kenhuis gebracht. De 32-jarige vrouw liep een polsfractuur op. Ook haar kinderen, van 8 en 10 jaar, hadden lichte verwondingen. Na behandeling in de huisartsen post konden zij naar huis. Omdat er sprake was van rookont wikkeling, werd ook de brandweer opgeroepen. Die hoefde niet in ac tie te komen. Het verkeer werd urenlang omgeleid. Amstelveen - De jeugdgroep Wes- tenschouwen van de brandweer Schouwen-Duiveland heeft prima gepresteerd op de halve finales van landelijke wedstrijden in Amstel veen. Van de drie groepen haalden twee de finale. De junioren lage druk wonnen hun categorie, net als de aspiran ten lage druk. Alleen de aspiran ten hoge druk werden uitgescha keld. Ze eindigden als negende, ter wijl een plek bij de eerste vijf no dig was voor een finaleplaats. Tip? redoctie<8>pzc.nl Carlos uit Burgh-Haamstede, net zes jaar, heeft een nieuw ge streept poloshirt waar hij enorm trots op is. 's Middags mag hij oma helpen met pannenkoeken bakken. Helaas gaat het mis en komt wat beslag op zijn shirtje terecht. Oma vraagt hem het shirt gelijk uit te doen en spoelt het uit om erger te voorkomen. Tot grote schrik van de kleine man. Hij be gint te schreeuwen en te huilen. J Oma probeert uit te leggen wat ze aan het doen is, maar Carlos blijft boos. Als een uur later pap pa komt en hem vraagt wat er aan de hand is, snikt hij: „Oma probeert de streepjes uit mijn nieuwe shirt te wassen." De brandweer is bezig na de botsing op de Delingsdijk. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45