Zeeland Regio krijgt centra voor kind en gezin Artistiek achter d'n dieck W V Brandweerman Erwin Groosman geridderd Hastens 7$: Vijftienhonderd bezoekers bij slot d'Oekse Feesten Zeeuws-Vlaamse gemeenten bekijken beste vorm. Hoe actief bent u als u slaapt? Opkomst kunst evenement overtreft verwachtingen. Hoofdbrandwacht neemt afscheid van korps in IJzendijke. pzc Maandag 11 juni 2007 1 7 door Harold de Puysseleijr HULST - De drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten richten volgend jaar zo geheten centra voor kind en gezin op voor de begeleiding van pro bleemkinderen. De gemeenten onderzoeken sa men hoe zo'n voorziening, ook wel Ouder Kind Centrum (OKC) genoemd, het beste vorm kan krij gen. Dat zegt wethouder Frank van Driessche die in de gemeente Hulst portefeuillehouder voor wel zijnszaken is. De OKC's zijn be doeld voor jeugdigen met op groei-, opvoed- en/of ontwikke lingsproblemen, en hun ouders. Zolang ouders en kinderen geen recht hebben op geïndiceerde bij stand van het Bureau leugdzorg, is de gemeente verantwoordelijk voor de zorg. Van Driessche zegt dat er door de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten pp! De drie Zeeuws-Vlaamse ge- meenten werken samen aan een model voor de oprichting van zo geheten Centra voor Kind en Ce- zin. wordt samengewerkt met de inten tie dit najaar met voorstellen te ko men voor de inrichting van deze vorm van hulpverlening. Elders in het land functioneren dergelijke centra al veel langer. Daar is het OKC de plek waar ouders terecht kunnen met ai hun vragen rondom de gezondheid, ontwikkeling en opvoeding van hun kind. Ambtelijk vooronderzoek moet nog uitwijzen op welke manier de OKC's in Zeeuws-Vlaanderen het beste kunnen worden ingericht. Daar zijn heel wat mogelijkheden voor. Behalve de oprichting van een nieuw centrum in een nieuw ge bouw, bestaat ook de mogelijkheid het centrum onder te brengen bij bestaande voorzieningen. Dat kan het consultatiebureau zijn, de brede school, basisschool, kinderopvangcentra, peuterspeelza len of buurthuizen. De oprichting van het OKC in Hulst staat nog slechts in summie re bewoordingen aangekondigd in de uitwerking van de kadernota over de Wet Maatschappelijke On dersteuning. Het concept van die zogenaamde verdiepingsnota ligt nog tot 18 juli op het gemeente huis in de inspraak. Van uw slaap bent u zi< h niet bewust, maar van bet resultaat des te meer. Uw nacht is van invloed op uw dag. Als uw nachten goed zijn, hoeveel beter zullen uw dagen dan zijn? Hastens Mega Store Breda Ettenseboan 17a (naast Kids Factory) Breda Meer informatie: Ix-I 0900 - 225 0 225 door Cino van den Broecke axel - De verwachting was, dat er veel mensen een kijkje zouden ko men nemen bij de derde editie van Artistiek achter d'n dieck. Maar dat uiteindelijk bijna 750 kunstliefhebbers een wandeling door de beeldentuin zouden ma ken, dat hadden de organisatoren ook weer niet verwacht. „De opkomst overtreft onze stout ste verwachtingen. Het hele week end is het een komen en gaan van mensen. Wij zijn supertevreden", aldus Marjan den Hamer. Samen met kunstenaar Chris Arts teken de ze voor de derde keer op rij voor de organisatie van het kunst weekendje. Zaterdag opende wethouder )aap Bos de beeldenroute door de tuin van de boerderij aan de Steen ovens, ten zuiden van Zaamslag. Zes amateur-kunstenaars uit Ne derland en België hadden hun beelden tentoongesteld. Liefheb bers Ronden 68 beelden bewonde ren van verschillende materialen, zoals arduin, zeepsteen, hout, kera miek, glas en beton. „Het doel is om mensen in een ongedwongen Zes amateur-kunstenaars uit Ne derland en België hadden hun beelden tentoongesteld, ook le den van fotoclub Brandpunt lie ten werk zien. sfeer van kunst te laten genieten, in een natuurlijke omgeving. Ge woon bij de boer in de tuin dus en dat is weer aardig gelukt", vulde Chris Arts aan. Voor de eerste keer was ook een fo totentoonstelling aan het evene ment toegevoegd. De Terneuzense fotoclub Brandpunt had in de boe renschuur 78 uiteenlopende foto's opgehangen. Arts: „Ter afwisseling; het publiek heeft nu meer te zien. F.en opzet die zijn effect zichtbaar heeft bewe zen." Volgend jaar volgt opnieuw een uitgave van het kunstevenement. De organisatie wil het 'kunstfeest je' nog wat uitbreiden. Hoe pre cies? „Dat is een verrassing voor volgend jaar." hoek - D'Oekse Feesten kregen dit weekeinde een sportief tintje met een zeskamp op verschillende plaatsen in het dorp. Acht teams bonden de strijd aan en uiteinde lijk bleek het team Hoekie 2 de sterkste, (emoem (jongens en meisjes op een missie) en Maurits- fort legden beslag op de tweede en derde plaats. In de feesttent ver zorgde de Belgische band Ne- ver2Late een optreden. Twilight Road Show hield de sfeer erin. Eer der op de ochtend gaf The Good, The Bad 8t Bart al een zogenaamd 'katerconcert'. Straatanimatie, bra derie, rommelmarkt en kermis maakten het vertier compleet. door Frank Gijsel IJZENDIJKE - Erwin Groosman (55) is zaterdag bij zijn afscheid als hoofdbrandwacht bij het vrijwilli ge brandweerkorps van IJzendijke koninklijk onderscheiden. Groosman werd tijdens de twee jaarlijkse bindingsavond in de feestzalen Tybeert in Daknam bij Lokeren benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Groosman vestigde zich in 1995 in IJzendijke als zelfstandig siersmid in 'Uitspanning Cadsandria'. Daar baat hij samen met zijn echtgeno te een bar met feestzaal uit in de gerestaureerde bierbrouwerij. De hoofdbrandwacht heeft zich ge durende 32 jaar ingezet voor de vrijwillige brandweer. Voordat hij in IJzendijke actief werd, was hij vanaf 1975 vrijwilliger bij de brand weer in Biervliet. Na zijn verhui zing werd hij in IJzendijke hoofd brandwacht. Daarnaast zette hij zich in op het terrein van sport en ondernemen. Zo was hij de oprich ter van en voorzitter van de fiets- trimdub Willem Beukelszoon, zet te de rollenzesdaagse op en was or ganisator van het gaaipersschieten. Groosman was een fanatiek brand weerman, die het nooit liet afwe ten. „Het was voor mij een comple te verrassing te worden onderschei den. Ik voel me zeer vereerd", was zijn spontane reactie. Burgemees ter Jaap Sala van de gemeente Sluis speldde de versierselen op. Burgemeester Sala spelt Erwin Croosman het lintje op. foto Wim Kooyman Vlietstraat 15, Terneuzen Tel 0115-614082 Btj z«R«nhui« "De Honte" Kinderen namen ook een kijkje in de beeldentuin aan de Steenovens. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43