Zeeland f Sportplaats Lamswaarde is voorbeeld M JCjfr 'Het is voor mij een sport om de boel hier goed te laten draaien' IH I r LdHI 'üati M.r w a aiiiÉiüiii ji pi Geen prijs niet-rokers De Rede Jubileum Zonneschool afgesloten met toneelstuk ICi|'.f .V, ""Y!O. <v .Mil" Ifl'f,' !l S("mnh Ook sportief vermaak op nieuwe hangplek voor de oudere jeugd. Asperges eten voor het goede doel Vlaamse kermis voor Bernardusschool Clinge Terneuzenaar naar het ziekenhuis na botsing Bijeenkomst MKB over ondernemen in Hulst Strepen rage 1 assistent begeleiders en begeleiders, algemeen huishoudelijke hulpen en vakantiemedewerkers PZC Maandag 11 juni 2007 1 5 m ..M 1. s ii r. SVT i a L. Wethouder Weemaes (midden) heeft door zijn lengte een voorsprong op docent Kees Vermeulen van de Praktijschool Hulst (links) en collega-wethouder Toon Maas (rechts) tijdens het potje strandbasketbal bij de opening van de sportvoorziening in Lamswaarde. foto Camile Schelstraete door Harold de Puysseleijr lamswaarde - De ontwikkeling van de eerste sportontmoetings- plaats in Lamswaarde is een schoolvoorbeeld van verbetering van de leefbaarheid volgens de in zichten van de nieuwe Wet Maat schappelijke Ondersteuning (WMO). Dat zei wethouder Frank van Driessche afgelopen zaterdag middag bij de officiële opening van deze variant op de hangplek voor jeugd in de leeftijd van zeven tot en met vijftien jaar. „De WMO schrijft voor dat de bur ger zaken die hij zelf kan realise ren ook moet realiseren. Daar is dit een mooi voorbeeld van. Het initiatief van de dorpsraad in Lamswaarde verdient dan ook ze ker navolging in andere dorpen in onze gemeente", vindt Van Dries sche. De sportontmoetingsplaats is inge richt aan de entree van voetbalver eniging SDO'63. Er staan zitbank jes, een tafeltennistafel, basketbal- paal en er is een pannaveldje. De oudere jeugd in Lamswaarde, een groep van zo'n honderd kinderen, had bij de brainstormsessies over de toekomst van het dorp (Droom- markt 2015) een eigen ontmoe tingsplaats als hartewens opgege ven. „De dorspraad wilde echter liever geen hangplek met alleen maar bankjes creeëren", aldus Van Driessche. „Ze vonden dat er ook activiteiten plaats zouden vinden en zo is het idee voor de sportont moetingsplaats ontstaan." Dorpsraad-secretaris Marcel de Rijk: „De jeugd heeft zelf schetste- keningen gemaakt om duidelijk te 'Dit initiatief verdient zeker navolging in andere dorpen van onze gemeente' maken hoe het er allemaal uit moest komen te zien. We zijn sa men met hen ook op diverse plaat sen wezen kijken om ideeën op te doen." Hij prijst de medewerking van de voetbalvereniging, want die stelde een stukje grond op het terrein beschikbaar voor de inrich ting. „Het voordeel van deze plek is dat er meteen ook toezicht is vanuit de voetbalclub", legt De Rijk uit. De dorpsraad kreeg steun van di verse plaatselijke bedrijven, de ge meente, woningcorporatie Woon- goed en het jeugdfonds jantje Be ton om de nieuwe voorziening tot stand te brengen. Ook de praktij school Hulst is betrokken geweest bij de realisering. Leerlingen van deze school maakten de panna- doeltjes en de basketbalpaal, zodat het mogelijk was de totale aanleg- kosten wat te drukken. De stek is nu zo'n twee maanden in gebruik en volgens Marcel de Rijk wordt er veel gebruik van ge maakt. heikant - De traditionele asperge maaltijd voor het goede doel in ca fé Du Commerce in Heikant heeft zaterdagavond 1300 euro opge bracht. De opbrengst komt ten goe de aan gehandicapte kinderen in het Roemeense Cluj. In Du Com merce schoven 80 personen aan voor de maaltijd. Leden van de or ganiserende werkgroep reizen in september naar Roemenië om per soonlijk het geld aan te bieden. clince - Met een Vlaamse kermis heeft de ouderraad van basis school St.Bernardus uit Clinge za terdagmiddag geld bij elkaar ge sprokkeld ten bate van de school. Op de speelplaats stonden ruim 20 kraampjes opgesteld met diverse spelletjes, ,,'s Morgens viel de re gen nog met bakken uit de'lucht. Gelukkig klaarde het snel op en kon alles volgens planning door gaan", aldus directeur Karei Lansu. sas van cent - Een 55-jarige auto mobilist uit de gemeente Terneu- zen is afgelopen vrijdagavond voor controle naar het ziekenhuis ge bracht na een aanrijding op de kruising van de Kapellestraat en de Trappistenstraat in Sas van Gent. Hij gaf geen voorrang en kwam in botsing met een veertigja rige autobestuurder uit Wognum. Over schade aan de auto's is bij de politie niets bekend. hulst - Brancheorganisatie MKB houdt vandaag vanaf 20.00 uur een bijeenkomst voor alle onderne mers in de gemeente I luist. Onder de noemer 'In de toekomst onder nemen in Hulst' passeren plannen zoals de ontwikkeling van de bin nenstad van Hulst en het gebied rond Morres de revue. Ook wordt gesproken over verkeers- en par keerproblemen en de openingstij den van winkels. De bijeenkomst is in De Halve Maan in Hulst. biddinghuizen - Vmbo-klas lG van scholengemeenschap De Rede uit Terneuzen is zaterdag niet in de prijzen gevallen bij de landelij ke finale van de actie Tegengif. Tij dens een dagje pretpark in Bid dinghuizen vond de verkiezing van de landelijke winnaars plaats. Tegengif is een klassikale wedstrijd voor alle eerste en tweede klassen in het voortgezet onderwijs. Meer dan 88.000 leerlingen beloofden een half jaar niet te roken. De Re de kwam als provinciaal winnaar uit de bus en mocht als beloning naar Walibi World. Scholen uit Breda en Wijk bij Duurstede wer den uitgeroepen tot de winnaars. Tragcl heeft diverse vacatures: ivw5 ALMANAK Carlos uit Burgh-Haamstede, net zes jaar, heeft een nieuw gestreept poloshirt waar hij enorm trots op is. 's Middags mag hij oma helpen met pannenkoeken bakken. Helaas gaat het mis en komt wat beslag op zijn shirtje terecht. Oma vraagt hem zijn nieuwe polo gelijk uit te doen en spoelt het uit om erger te voorkomen. Tot grote Tip? redactie@pzc.nl schrik van de kleine man. Hij be gint te schreeuwen en te huilen. Oma probeert uit te leggen wat ze aan het doen is, maar Carlos blijft boos. Als een uur later papa komt en hem vraagt wat er aan de hand is, snikt deze: Oma probeert de streepjes uit mijn nieuwe shirt te wassen." www.tragcl.nl Stichting Alle functies zijn gericht op het bieden van zorg, begeleiding en ondersteuning aan mensen met een matige tot ernstig verstandelijke beperking. Als je bij onze cliënten en de organisatie past, kun je kiezen uit diverse mogelijkheden, qua locatie (in heel Zeeuws-Vlaanderen) én qua uren (diverse dienstverbanden). Kijk op onze website voor meer informatie over de functies en stel je aan vullende vragen aan de medewerkers van de afdeling PfirO tel: 0115 - 685 535 E-mall: personeelszaken^tragcl.nl Tragel biedt cllènten perspectief. jij ook? terneuzen - Met de uitvoering van 'De Kleine Prins' door leer krachten en ouders, werd zaterdag in de zaal van Toonbeeld het jubi leumjaar van De Zonneschool in Terneuzen afgesloten. De vrije- school vierde dit jaar het 15-jarig bestaan. Op de reünie, die volgde, was er volop gelegenheid om bij te praten met (oud-)leerlingen. „Het is een leuke en feestelijke periode geweest voor iedereen. Het is al leen jammer, dat er niet wat meer oud-leerlingen op de reünie zijn af gekomen", aldus Eelkje Kalden, voorzitter van de schoolcommis sie. Ze noemde het jubileumjaar desondanks meer dan geslaagd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41