Zeeland tijdens Vrouwendag Dat gekke ding, dat donkere gat oude put gevonden 0ntwerP voetbalmuseum is af Brassband wint in Frankrijk Fietser (84) breekt heup in Zierikzee Tunnelangst is te overwinnen, zegt rij-instructeur Vaane. Delta Brass Zeeland zet in open kampioenschap unieke prestatie neer. PZC Maandag 11 juni 2007 3 Voor C. van de Wijgerd, die helemaal uit het Gelderse Alphen gekomen is, loopt de Vrouwendag bijzonder goed af „Sinds we een keer met de caravan in België reden, durf ik niet meer door tunnels", vertelt ze eerder die dag. „Ik raak helemaal in paniek." Gespecialiseerd rij-instructeur Ri- nie Vaane weet haar die middag met een ritje een stuk over haar tunnelfobie heen te krijgen. Bert van Leerdam haalt de Alphense tij- kwam aan het licht tijdens werk zaamheden naast de nieuwe par keerkelder. De stadswaterput heeft een diameter van ongeveer drie meter. Volgens amateur-archeoloog Hans Hoek uit Oost-Souburg gaat het om de waterput die ook staat inge tekend op een gravure van een stadsplattegrond van Vlissingen in De Cronyk van Zeeland. Deze Cro- nyk is gedrukt in 1696. „De waterput stond op de voorma lige Oude Vischmarkt aan het be gin van de Lange Zelke", zegt dens zijn laatste Tunnelshow van de Vrouwendag even voor het voetlicht. „Deze mevrouw heeft haar tunnelangst overwonnen! Dank zij Rinie Vaane! |a mensen, waar die man allemaal toe in staat is! Die spuit je desnoods extra zuurstof in je gezicht!'" Maar soms helpt zelfs Vaane niet. A. van de Wege uit Axel staat om twaalf uur helemaal van de kaart op het tunnelplein aan de Beve- landse kant. Ze weet amper meer hoe ze er gekomen is. Ia, met de bus, maar van de rit herinnert ze zich niets. Vroeger ging de Axelse regelmatig naar de overkant. „Maar sinds dat gekke ding er is, Hoek. „Vroeger was dat het markt plein." Volgens zijn 'collega' Peter Hen- drikse uit Vlissingen is de boven kant van de put inmiddels zwaar beschadigd door de graafwerk zaamheden. Maar het belangrijk ste deel van de put, de onderkant, is nog in tact. Hendrikse waarschuwt dat de put snel onderzocht moet worden voordat die helemaal is verdwe nen. Of dat ook gebeurt, moet de Walcherse Archeologische Dienst bepalen. durf ik niet meer." Dat gekke ding, dat is de Westerscheldetunnel. „Ik denk dat het komt omdat ik tij dens de bevrijding vijf dagen in 'Afgelopen week droomde ik elke nacht dat ik opgesloten zat. Omdat dit eraan kwam.' een eigengebouwde schuilkelder onder de grond heb gezeten. Daar heb ik doodsangsten uitgestaan. Ik kan niet tegen het gevoel, opgeslo ten te zijn." Op aandringen van haar kinderen heeft ze zich opgegeven. „De afge- middelburc - Op 13 november gaat in Middelburg de eerste paal de grond in van het voetbalmu seum, ofwel de Voetbal Experien ce. De initiatiefnemers zagen dit week einde hoe het bureau DST het mu seum vorm wil gaan geven. „Het heeft onze stoutste verwachtingen overtroffen", zegt spon journalist en mede-initiatiefnemer Matty Verkamman uit Kats. Het bureau DST heeft in de Voetbal Experience naast een schatkamer vol voetbalrelikwieën ook veel ruimte ingeruimd voor lopen week heb ik elke nacht ge droomd dat ik opgesloten zat, om dat dit eraan kwam. Met lood in de schoenen ben ik gegaan, mijn zoon heeft me gebracht en afgezet. Ik dacht: het is bij de ingang van de tunnel, daar brengen ze met met een bus heen, ik kijk rond en daarna ga ik naar huis. Maar toen ik in die bus zat, zag ik opeens de tunnel op me afkomen. Als ik er aan denk dat ik terug moet...ver- schrikkelijk, echt." Later op de dag, na heel veel pra ten, weet Vaane haar zo ver te krij gen dat ze als passagier met hem mee terug het donkere gat ingaat, naar huis. Een klein wonder. tal interactieve voetbalspelletjes en audio-visuele presentaties. Ook met partners die niet van voetbal houden is in het ontwerp re kening gehouden. In de Lady's Lounge wordt aandacht besteed aan voetbalmode, maar er is ook een 'peepshow' met mooie spe lers. Het is de bedoeling dat het voetbalmuseum op tweede paas dag 2009 officieel wordt geopend. Naast Verkamman staan zijn colle ga-sportjournalisten Hugo Borst, Johan Derksen en (aap de Groot aan de wieg van de Voetbal Expe rience. door Ali Pankow ziERiKZEE - De Delta Brass Zee land (DBZ) is zaterdag tijdens de Open Franse kampioenschappen voor brassbands in Amboise win naar geworden van de Division Ex cellence. „Het is een unieke presta tie dat wij daar als eerste Neder landse brassband de eerste prijs in de wacht hebben gesleept. Met ruim 93 van de honderd te beha len punten hebben we alle concur renten achter ons gelaten. Ook alle Engelse deelnemers, waaronder Lockwood Brass, de winnaar van 2006. Dat wil echt wat zeggen, hoor", benadrukt voorzitter ]aap Everwijn van DBZ dolenthousiast bij terugkeer. In de zogeheten Elite afdeling ging de eerste prijs dit keer naar de Zwitserse brassband ECV. De Zeeuwse Brassband staat on der leiding van Luc Vertommen. Deze dirigent nam met de Bel gische brassband Buizingen al eer der deel aan de Open Franse Kam pioenschappen. Volgens Everwijn biedt deelname in Amboise een ge weldige stimulans om de meetlat hoog te leggen. Voor de verplichte marswedstrijd als onderdeel van deze kampioen schappen heeft DBZ speciaal moe ten oefenen. Normaal marcheert de Zeeuwse brassband niet. „De Engelse brassbands hebben daar een traditie in en op dit onderdeel overheersten zij dan ook", vertelt de voorzitter. Volgens hem heeft DBZ toch met veel enthousiasme de mars gelopen. „Het was een fraaie aanblik met de Zeeuwse en de Nederlandse vlag voorop. Die werden gedragen door de echtge notes van twee van onze leden", al dus Everwijn. DBZ start begin september met het volgende project. Dat staat in het teken van de Nationale Kam pioenschappen voor brassbands begin december in Groningen. ZIERIKZEE - Een 84-jarige man uit Zierikzee heeft zaterdagavond zijn heup gebroken toen hij ten val kwam met zijn fiets. De man fietste rond kwart voor ne gen over de Weststraat toen hij werd ingehaald door een 19-jarige fietser uit dezelfde plaats. Tijdens het inhalen stuurde de 84-jarige man naar links waardoor de fietsen elkaar raakten en beide fietsers een eindje verder ten val kwamen. De 84-jarige man brak hierbij zijn heup, de 19-jarige man had geen letsel. Na onderzoek van de fiets van de 84-jarige man, bleek dat een gebro ken spaak rond de naaf van zijn voorwiel was gedraaid waardoor het wiel blokkeerde. Waarschijn lijk is dit de oorzaak dat de fiets onbestuurbaar werd en het onge val gebeurde. (cd Bull De massagestoelen, misschien wel het meest gewaardeerde onderdeel van de Vrouwendag, bleven bezet tot het einde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3