Zeeland PZC 'Geen verdubbeling koffieshops' Fietsen voor een Waterschaj school en ziekenhuis met 1.6 mil Waterschap sluit af met 1,6 miljoen winst 13 750 bezoekers Rijkswaterstaat Sfeer en muziek in Biervliet Rijverbod van zeven uur ZEEUWS-VLAANDEREN 19 17 Burgemeester Lonink wacht effect maatregel Checkpoint af. Rennen voor schoon drinkwater Meeste deelnemers kiezen voor de tocht van vijftig kilometer. Philips Stadion loopt vol voor Blof 4 JL af jfciiTUT «r-üft r 2l Regio krijgt centra voor kind en gezin Maandag 11 juni 2007 Tip? redtern®pzc.nl door Harold de Puysseleijr terneuzen - Binnenstadbewoners en het gemeentebestuur van Ter- neuzen zien een verdubbeling van het aantal koffieshops in de ge meente niet zitten. Dat blijkt uit reacties van woord voerders van de actiegroep 'de grens is bereikt' en voorzitters van de grootste gemeenteraadsfracties. Burgemeester |an Lonink prijst Checkpoint voor het initiatief om maatregelen te nemen om paal en perk te stellen aan het aantal be zoekers. Volgens hem is de invoe ring van een sluitingstijd voor bei de koffieshops in het centrum ove rigens onderwerp van de gemeen teraadsvergadering waarin een be sluit wordt genomen over de toe komst van de softdrugswinkels. Lo nink loopt nog niet vooruit op de effecten van de maatregelen die Checkpoint neemt. „Die zal ik be oordelen op het moment dat de ge volgen zich aandienen." De burge meester zegt zich eraan te hebben gestoord, dat Checkpoint zich ne gatief uitlaat over het onderzoek naar het koffieshopstoerisme door het bureau Intraval. „De uitspra ken daarover door Checkpoint ver werp ik. Intraval is een gerenom meerd bureau dat een naam heeft hoog te houden." Woordvoerder Cors Ephraïm van 'de grens is be reikt' laat zich sceptisch uit over de door Checkpoint aangekondig de maatregelen. „Wie gaat contro leren of de deur echt op tijd geslo ten wordt, dan wel na de 1500e klant?" Voor Ephraïm's actiegroep is er maar één goede oplossing; de twee koffieshops uit het centrum naar het buitengebied verhuizen. Giel van Boom, de voorzitter van de raadsfractie TOP/Gemeentebe- langen, noemt uitbreiding naar vier koffieshops 'onbespreekbaar'. Burgerij noch gemeentebestuur van Terneuzen lijken te porren voor het voorstel van koffieshop Checkpoint om het aantal shops uit te breiden naar vier. Henk Siersema (CDA) zegt, dat zijn partij 'eerder wil inkrimpen dan uitbreiden', maar voelt wel voor uitplaatsing van de shops. Ook de PvdA zit op die lijn. „Wij zijn voorstander van verplaatsing. Maar als dat tot uitbreiding moet leiden, zetten wij daar grote vraag tekens bij", zegt Marnix van Oyen. Hans Vlottes van de wijkraad Bin nenstad waarschuwt voor de terug keer 'van de absoluut zwarte perio de die we gehad hebben' en pleit voor handhaving van de bestaan de situatie. terneuzen - De H20-dag in Terneuzen heeft ruim 2500 euro opgebracht voor de stichting Blue Planet Run. Die besteedt het geld aan groot schalige projecten die bijdragen aan veilig drink water in de wereld. Honderdveertien deelnemers verschenen afgelopen zaterdag aan de start tij dens de H20-loop in de havenstad. Deze presta tieloop van vijf kilometer werd gehouden in het kader van de Blue Planet Run, een estafetteloop door twintig atleten om de wereld. Die atleten doen vandaag Terneuzen aan. Zaterdag stonden verschillende stands op de Markt. Tijdens een vei ling kon men bieden op regentonnen, die beschil derd waren door bekende kunstenaars, zoals ta- too-koning Henk Schiffmacher. foto Wim Kooyman terneuzen - Het tweejaarlijkse 'Open Huis' van Rijkswaterstaat trok dit jaar minder belangstellen den dan voorgaande jaren. In Ter neuzen maakten zo'n 750 bezoe kers kennis met de diensten die Rijkswaterstaat levert. Enkele ge bouwen, zoals het sluizencom- plex, Het Portaal van Vlaanderen en het Duurzaam Bouwen (DuBo) Kantoor van Rijkswaterstaat wa ren open voor bezichtiging. De boemeltrein en de pendelbus re den af en aan om de mensen over het sluizencomplex te vervoeren richting de verschillende lokaties. Onderzoeksschip de Argus lag aan de kade voor bezichtiging en er waren enkele demonstraties. In heel Zeeland trok de open dag in 2400 bezoekers. door Jeanette Vergouwen hulst - Na enkele jaren slecht weer, verliep de Reynaert fiets tocht afgelopen zaterdag zonder te- genvallers.Er waren ruim 1500 deelnemers. Favoriet was de route van vijftig kilometer. De gezinnen met kinderen kozen voornamelijk de 30 en 35 kilometer-route en ruim 150 doorwinterde fietsers re den de tocht van honderd kilome ter. Bij de zes opstapplaatsen in Hulst, Kijkuit (Axel), Koewacht, Stekene, Sint lansteen en de Griete (Terneuzen) zorgden plaatselijke verenigingen voor een hapje en drankje. Volgens pr-vrouw Sabine Verscheure-van Gassen was de tocht een succes. „We hebben veel reacties gekregen over de mooie routes. lammer was dat iemand in Stekene enkele routebordjes had weggehaald, maar gelukkig von den de deelnemers snel de goede weg terug." Van de opbrengst, die nog niet pre cies bekend was, gaat 7500 euro naar een onderwijsproject in Ka- bul. Een schoolproject in Afghani stan en een ziekenhuisproject in Albanië krijgen ook enkele duizen den euro's. De bedragen worden door Cordaid verdubbeld. door Harold de Puysseleijr terneuzen - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen heeft het boekjaar 2006 afgesloten met een overschot van 1,6 miljoen euro. Het dagelijks bestuur legt verant woording af aan de algemene ver gadering over de financiële resulta ten, in de beleidsjaarrekening. Die staat op de agenda van de water schapsvergadering die op 5 juli in Terneuzen wordt gehouden. Het waterschap haalde vorig jaar zo'n drie ton minder binnen aan belastingen. De lagere belastingop brengst vloeide voort uit verleen de verminderingen en ontheffin gen van belastingen. Daarnaast was de opbrengst van de belasting biervliet - Met optredens van zes muziekkorpsen was het zaterdag een sfeervolle boel in Biervliet. Daar werd het Muziekfestival voor Groot Terneuzen gehouden. In het kader van 'het jaar van de molen' was gekozen voor een kiosk op het molenpleintje. Leuke bijkomstigheid was, dat de molen Harmonie dezelfde naam draagt als de lokale muziekvereniging én van hetzelfde 'bouwjaar' (1841) is. Molen en muziekvereniging vier den daarmee zaterdag samen fees telijk hun 166e verjaardag. westdorpe - F.en 27-jarige automo bilist uit de gemeente Terneuzen is in de nacht van vrijdag op zater dag betrapt op rijden onder in vloed. De man werd om half vijf door de politie aan de kant van de weg gezet in de Bernhardstraat in Westdorpe. Uit de blaastest bleek, dat hij meer dan tweeënhalf keer de toegestane hoeveelheid alcohol had gedron ken. De politie maakte proces-ver- baal op en gaf de automobilist een rijverbod van zeven uur. die gerelateerd is aan de onroeren de zaakbelasting te optimistisch be groot. Grote bedragen van de batige sal do's in de verschillende taakvel den worden - als het aan het dage lijks bestuur ligt - toegevoegd aan de algemene reserves. Het voorstel is ruim een half miljoen euro toe te voegen aan de algemene reserve waterkeringen, en iets meer dan twee ton te storten in de reserve waterbeheersing in het kader van onderhoudswerkzaamheden die in de loop van de komende jaren moeten worden uitgevoerd. Daar naast wil het dagelijks bestuur in vesteren in nieuwe computersoft ware.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39