Zeeland PZCI Volkstuinvereniging toont creativiteit 13 WALCHEREN 15 Kunst in de Tuin is het thema van de open dag van Levenslust. Rijbewijs ingenomen van Veerenaar Mannen aangehouden voor mishandeling Jongeren aangehouden voor spuiten graffiti Vier jongeren proberen vrouw te beroven Kippen dood door brand in ren Aanhouding na gevaarlijk rijgedrag Navigatie en laptop gestolen uit bedrijfsbus Geen succes voor schooldammers Strepen Maandag 11 juni 2007 Philips Stadion loopt vol voor Blof Akoestiek in Vlissingse raadzaal bar slecht Tip? redwalch@pzc.nl De bezitters van volkstuinen op het complex van Levenslust, stelden zaterdag hun tuinen open voor bezoekers aan de open dag. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek vlissingen - Wie bij volkstuinen denkt aan armoedige stukjes grond die ingeklemd liggen tussen een snelweg en het treinspoor, is nog nooit op het complex van Le venslust in Vlissingen geweest. TWeehonderdtwintig tuinen waar in de mooiste bloemen en planten groeien, liggen daar langs keurige paden met namen als Eikenlaan en Beukenlaan. Natuurlijk worden er ook kroppen sla, tomaten, aardap pels en aardbeien verbouwd. Maar het complex doet eerder aan een park denken, dan aan wat anders. Levenslust hield zaterdag een open dag die als thema 'Kunst in de Tuin' had. Tientallen bezitters van volkstuintjes stelden in hun tui nen zelfgemaakte kunst tentoon. „Het idee voor dit thema ontstond tijdens de open dag van vorig jaar", vertelt voorzitter )an de Wil de van Levenslust. „Het draaide toen om 'Helden op Stokken'. Zo'n twintig mensen hadden vo gelverschrikkers gemaakt die ze lie ten zien. Toen werd duidelijk dat 'Sommige mensen komen voor een praatje. Die gaan weg als de buren er niet zijn' onze vereniging veel creatieve le den heeft." Op het complex ma ken de mensen wel eens een praat je met elkaar over het weer, over de planten en over de (kleinkinde ren. Maar dat iemand ook graag schildert, aan beeldhouwen doet of metaal bewerkt, wisten veel le den toch niet van elkaar. Tot afgelo pen zaterdag dan. De volkstuinvereniging is niet al leen bedoeld om informatie over gewassen en zaden uit te wisselen, maar heeft ook een belangrijke so ciale functie, vertelt De Wilde. „Sommige mensen komen echt voor dat praatje. Die zie je na een kwartier weer naar huis gaan om dat de buren er niet zijn." Leden mogen met hun tuin doen wat ze willen, zolang het netjes blijft. Zo gebruikt de ene het als moestuin en een ander voor bloemen. „We hebben ook iemand die zijn tuin heeft volgezet met druiven. En an deren hebben alleen een mooi ga zon met een tuinhuis. Dat kunnen mensen zijn uit een flat die het bui tenleven missen. Die komen hier vooral om te genieten. Drinken een kopje koffie en gaan aan het einde van de dag weer naar huis toe. Want één ding mag hier niet: blijven slapen." BIGGEKERKE - Van een 4S-jarige man uit de gemeente Veere is za terdagavond in Biggekerke het rij bewijs ingenomen. Hij reed slinge rend over de Kaasboerweg. Uit de blaastest bleek dat hij bijna vier keer de toegestane hoeveelheid al cohol had gedronken. MIDDELBURG - Een 19-jarige man uit de gemeente Veere en een 20-jarige Terneuzenaar zijn vrij dagnacht in Middelburg aangehou den, omdat ze op de Vlasmarkt twee Middelburgers zonder reden hadden geslagen en geschopt. De vier kenden elkaar niet. De politie heeft de zaak in onderzoek. vlissingen - Drie meisjes van 15, 16 en 17 jaar uit Vlissingen en een 17-jarige jongen uit Oost-Souburg zijn vrijdagavond in Vlissingen aangehouden omdat ze in de Van Dishoeckstraat graffiti hadden ge spoten op een auto, een hek een rolluik en een muur. vlissingen - Vier jongeren vielen zaterdag om 01.00 uur op het Bos- senburgpad in Vlissingen een 53-ja- rige vrouw aan. Ze werd van haar fiets getrokken en bedreigd met een voorwerp dat op een wapen leek. Toen bleek dat ze geen geld bij zich had, is ze bespoten met een gekleurde vloeistof •s-GRAVENPOLDER - T\vee kippen rennen in een weiland bij 's-Gra- venpolder, zijn vrijdagnacht afge brand. In de rennen zaten drie kip pen en twintig kuikens. Slechts vier kuikens hebben de brand over leefd. De eigenaar heeft aangifte ge daan van brandstichting. MIDDELBURG - Op Hof van Tange is zondag om 00.45 uur een 22-jarige Goesenaar aangehouden. De man reed met hoge snelheid rondjes over het parkeerterrein. Het stopte ken van de politie negeerde hij.De man stopte pas toen de surveillan ce-auto voor zijn auto werd gezet. Hij moest zijn rijbewijs inleveren. vlissingen - Een bedrijfsbus die geparkeerd stond in de Schelde- straat in Vlissingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag opengebro ken. Uit de auto werden een navi gatiesysteem, drie camera's, een laptop, een playstation en een paar honderd euro gestolen. arnemuiden - Basisschool de Oleanderhof in Arnemuiden is za terdag niet in de prijzen gevallen op het Nederlands Kampioen schap Schooldammen in Heino. Het team van Jarco Boogaard, Ger- ben Hoek van Dijke, Mike Tevel en lelie Tramper eindigde op de laatste plaats. urj -1 T i vv j 91 f 1 |M wFril Tip? redactieQpzc.nl Carlos uit Burgh-Ilaamstede, net zes jaar, heeft een nieuw ge streept poloshirt waar hij enorm trots op is. 's Middags mag hij oma helpen met pannenkoeken bakken. Helaas gaat het natuur lijkmis en er komt wat beslag op zijn shirtje terecht. Oma vraagt hem het shirt gelijk uit te doen en spoelt het uit om erger te voorkomen. Tot grote schrik van de kleine man. Hij be gint te schreeuwen en te huilen. Oma probeert uit te leggen wat ze aan het doen is, maar Carlos blijft boos. Als een uur later pap pa komt en hem vraagt wat er aan de hand is, snikt hij nog steeds: „Oma probeert de streep jes uit mijn shirt te wassen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37