Mode Italiaanse flair met een extra centimetertje c to ttt 'Froukje de Both is verliefd op dj Dekky' 'Dr. Burke' woedend na ontslag bij 'Grey's' Richie Sambora opgenomen in kliniek Arjen Robben trouwt in de hitte PZC Maandag 11 juni 2007 41 Er komt een moment dat die skinny jeans toch echt te strak zitten en we dat leuke transparante tuniekje maar niet meer moesten doen. Kleding merk Mandarin Mint kent de dilemma's van de vrouw van dertig plus. door Ingrid Beckers foto's CPD Voorbeelden uit de zomercol lectie van Manderin Mint. evraagd naar de zomercollectie 2007 moet directeur/ontwer per Michael Foppen (38) van het modemerk Man darin 8t Mint heel diep na denken. Hij zit met zijn hoofd alweer volledig in de nieuwe zomercollectie van 2008. Of we het nu leuk vinden of niet: daarin keert de hoge taille terug. Plus: broeken worden weer wijder. Wat niet wil zeggen dat u deze zomer onder de katoenen zomerse variant van de skin ny jeans uitkomt. In de win kel van Mandarin 8t Mint in Maastricht hangen nu in elk geval voornamelijk drain pipes: strakke, hippe broe ken, met nauw aansluitende driekwart of enkellange pijp. Leuk voor maatje 36, denk je dan. Het kenmerkende van onze modellen, legt Fop pen uit, is dat ze juist ge maakt zijn voor de Neder landse vrouw en dus ook mooi zitten als je een door snee Hollandse maat 40 met heupen hebt. Hoe dat kan? „De broeken hebben wel een smalle snit en lijken op de heup te vallen. Stiekem zijn ze een centimetertje ho- ALLEMENSEN Froukje de Both heeft haar hart verloren aan de 26-jarige Jeroen te Rehorst, ook bekend als dj Dekky. Dat hebben ingewijden verteld aan De Telegraaf Het liefdesleven van de 35-jarige presentatrice is voer voor de rod delbladen sinds het programma 'Wie wordt de man van Frouk je?'. Daarin ging Froukje op zoek naar haar droomman en vond die in luchtverkeersleider Alexander Kruis. Naar verluidt wist Kruis al dat het nooit echt iets zou worden. Froukje de Both houdt intussen vol dat ze nog altijd single is. „Ik heb een aantal goede vrienden. Ik be grijp dat mensen nieuwsgierig zijn naar mijn liefdesleven. Maar Dekky is gewoon een heel goede vriend van mij." Isaiah Washington keert niet te rug in het vierde seizoen van Grey's Anatomy. Het contract van de acteur, die de rol speelde van Dr. Burke, is niet verlengd. Het ontslag komt vijf maanden nadat Washington zich de woe de op de hals haalde van de ho mogemeenschap door collega T.R. Knight op de set een 'flik ker' te noemen. Dat werd breed uitgemeten in de pers. Washington (43) liet we ten dat hij woedend is en niet over zich heen laat lopen. Wat hij daar precies mee bedoelt, is niet duidelijk. In Nederland wordt Grey's Ana tomy uitgezonden door Net 5. Gitarist Richie Sambora van de Amerikaanse band Bon )ovi is opgenomen in een kliniek in Los Angeles. Dat deelde een woordvoerder van de band mee. Het is niet bekend waarom de gi tarist is opgenomen. De 47-jari- ge Sambora heeft een bewogen jaar achter de rug. Zijn relatie met actrice Denise Richards liep op de klippen en de scheiding van ex-vrouw Heather Locklear werd afgehandeld. Daar kwam nog bij dat zijn vader overleed aan longkanker. Chelsea-voetballer Arjen Robben (23) en Bernadien Eillert (24) hebben elkaar za terdag in de Stadsschouw burg in Groningen het ja woord gegeven. „Een bekro ning op zeven mooie jaren samen", aldus Robben. Bur gemeester Jacques Wallage vol trok persoonlijk het huwelijk in een zinderende hitte. Bij de cere monie waren 150 familieleden, vrienden en 'slechts' enkele be roemde voetballers aanwezig. Za terdagavond feestten de twee pas gehuwden verder met fami lieleden en vrienden in Ommen. ger en lopen de pijpen iets minder taps toe dan bijvoorbeeld broeken van Italiaanse of Franse merken." Of het nu om broeken, rokken, tops of jas jes gaat, dit soort simpele trucs passen Fop pen en zijn drie ontwerpers op de hele collectie toe. Het jasje net wat langer, de rok ken net onder de knie, trans parante stoffen dubbel bij de buste om doorschijnen te voorkomen. De trendy da- meslijn met Italiaanse flair, zoals Foppen zegt, moet draagbaar zijn voor ieder een. Mandarin 8t Mint komt voort uit het familiebedrijf Naturel, dat in de jaren ne gentig binnen de branche vooral naam maakte met stretchbroeken. Van dat stret- chbroekenimago, verzucht Foppen in zijn kantoor aan de rand van Maastricht, kwam het merk vervolgens maar moeizaam af „Winkeliers wilden alleen nog onze broeken hebben, terwijl we ook andere din gen maakten. Die werden niet verkocht. Op een gege ven moment besloten we dat het echt radicaal anders moest om weer verder te ko men." In 2003 maakte Naturel een doorstart als Mandarin 8c Mint, met een compleet nieuwe collectie voor jong volwassen vrouwen. Fop pen: „Vrouwen die niet meer jong genoeg zijn om met een blote navel rond te lopen, maar nog te jong voor dat kakkineuze Gooise stijltje of die tuttige kleding van grote winkelketens, waarvan ik hier geen namen noem." Voor die grote groep dertigplussers was er een paar jaar geleden nog maar weinig op de markt, beweert Foppen. Mandarin 8c Mint is met succes in dat gat gesprongen. Mede dankzij de contacten via Naturel lag het merk in no-time in 320 winkels in Bel gië en Nederland. De collectie is in vier jaar tijd uitgegroeid van tachtig naar vierhon derd items, zowel kleding als accessoires. Het merk doet het vooral goed in grotere winkelbedrijven, maar ligt ook in boetieks met een eigen stijl. Foppen zelfheeft twee Mandarin 8c Mint boetieks, eentje in Maas tricht en een outlet-store in Maasmechelen Village. Het enige echte Maas trichtse modelabel is niet goedkoop. „Dat willen we ook niet", zegt directeur/ontwerper Fop pen. „Want we doen geen concessies aan de kwaliteit. Ik gebruik graag luxe materi alen, zoals kasjmier, zijde, suède en leer. Bovendien wil ik het merk ook een beetje exclusief houden." Qua stijl is Mandarin 8c Mint frivoler en vrouwelij ker dan bijvoorbeeld het wat klassiekere Nederlandse merk Turnover, dat onge veer dezelfde doelgroep be dient. Italiaanse flair, noemt Foppen frivoliteiten als een gouden opdrukje of biesje. „Aan de hand van heersen de trends creëren wij ons ei gen beeld." Kracht van het merk is dat het rekening houdt met vrouwelijke zwakheden zon der tuttig te worden. Neem die romantisch transparante witte bloesjes waardoor je door het dubbele laagje geen beha zult zien: echt, een verademing. Overigens houdt Mandarin 8c Mint niet alleen binnen de collectie rekening met de gevoelens van vrouwen bij wie de jaren langzaam begin nen te tellen. Spiegels in pas hokjes, daar is Foppen al lang vanaf gestapt. „Funest voor de kooplust van elke man of vrouw", lacht hij. „Als je jezelf met al je tekortkomin gen halfbloot in zo'n fel verlicht hokje ziet staan, gaat de zin om iets nieuws te kopen toch meteen over? Laat maar, denk je dan, ik hoef al niks meer. Als de verkoopster voor de spiegel in de winkel je broek goed doet en je jasje rechttrekt, ziet het er alle maal al een stuk beter uit."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29