Sport Zeeuwse victorie op Alex Ware Contrast Richard Pluijgers (43) uit Vlissingen pakt titel in de categorie 40+. Hulster sprinter duikt met estafetteploeg onder de limiet. 36 Maandag 11 juni 2007 pzc VRAGEN AAN Ad Filius is mede-organisator van een suc cesvol verlopen WK shotokan karate in Vlis- singen. Zijn 'pupil' Richard Pluijgers (43) haalde de titel in de categorie 40+. Naam: Ad Filius Leeftijd: 45 Woonplaats: Vlissingen Club: Karate JKA Zeeland UMO Functie: trainer van Richard Pluijgers door René van Stee Ie bent na afloop van het toernooi ongetwijfeld een zeer tevreden mens? „Jazeker. Bijna duizend man publiek, deelname van dik vierhonderd ka- rateka's uit bijna twintig landen, een sportieve strijd op hoog niveau, een nagenoeg vlekkeloos verloop van het toernooi en Zeeuws succes in de persoon van Richard. Het kan eigenlijk niet beter." Er volgt dus een tweede wereldkampioenschap van de W/KA? „Daar ben ik heilig van overtuigd. Maar dat zal dan niet in Vlissingen zijn. Want zo'n toernooi organiseren kost enorm veel tijd en inspan ning. Dat moet je niet ieder jaar willen doen. Maar het komt vast nog wel eens hier terug. Hopelijk dan ook met een subsidie van de gemeen te. Want die zou eigenlijk alleen maar trots moeten zijn dat"een derge lijk evenement binnen haar grenzen wordt gehouden." Er komt trouwens wel een ander groot toernooi? „Inderdaad. We willen volgend jaar het eerste Zeeuwse kampioenschap shotokan karate organiseren. Ten opzichte van een WK lijkt dit weinig ambitieus, maar niets is minder waar. We willen de karatesport voor goed op de kaart zetten in de provincie. Een goed middel daarvoor is het organiseren van een Zeeuwse titelstrijd." Ie hebt ook om een andere reden een goed weekeinde? „la, want we hebben een primeur in onze sportschool. Richard en ik hebben Karate JKA Zeeland begin 2006 overgenomen. Vrijdag waren er examens in Baskensburg voor een internationale jury. Tot onze grote vreugde haalde ons lid Kevin Zweedijk zijn zwarte band karate. Een op merkelijke prestatie omdat hij nog maar vijftien jaar is. Hij is hierdoor een van de jongste karateka's in Zeeland die de eerste dan hebben. Daar mag hij heel trots op zijn, maar je begrijpt ongetwijfel dat Richard en ik dat ook zijn. X ong Oranje resideert deze I weken in een prachtig ho- I tel in Oranjewoud. En wat Vijn ze daar trots dat de rege rend Europees jeugdkam pioen in hun dorp is neerge streken! Een TomTom heb je dan ook niet nodig bij je zoek tocht naar het onderkomen. Volg gewoon de oranje vlagge tjes en plastic kronen, die je vanaf de entree van het dorp richting het hotel wijzen. Het moge duidelijk zijn: in de speelsteden Heerenveen en Groningen, alsmede in de om ringende dorpen, wordt long Oranje behoorlijk gehyped. De winkelstraten hangen vol met vlaggen van de deelne mende landen, bij het kopen van een tijdschrift krijg je een plastic attribuut om eens lek ker mee te meppen en oranje is de trend van het moment. Het doet denken aan de enor me aandacht die er twee jaar geleden was voor het team van Foppe de Haan, tijdens het WK onder 20 jaar in ons land. Het contrast met het EK van ruim een jaar geleden is ech ter levensgroot. In Portugal stonden we met vijf journalis ten, wat medewerkers van Tal pa en een paar familieleden van spelers langs de lijn. Nu lijkt ieder medium een paar man naar het hoge noorden te hebben gestuurd en is het veld dagelijks omringd door honderden liefhebbers. Toen konden we tijdens een trai ning af en toe een balletje trappen met Huntelaar, Schaars en Vlaar. Nu wordt al les zorgvuldig afgeschermd en stapt de selectie vanaf het veld de gereedstaande bus in. Die werkwijze is echter wel begrijpelijk, want long Oranje is hot. Dat is voor een groot deel de verdienste van De Haan. De Fries zette met het winnen van de Europese titel een topprestatie neer, maar het lijkt op voorhand uitgeslo ten dat hij dat opnieuw voor elkaar krijgt. In Portugal had hij volwassen kerels als Huntelaar, Luirink en Schaars tot zijn beschik king. En jonge vaders als Hofs en Castelen. Van een jeugdelf- tal kon en mocht je daar eigen lijk niet spreken. Dat mag de ze zomer wél. De ondeugen de blik van Drenthe, de puist jes van Vlaar, de jongensachti ge smoeltjes van Beerens en Schilder vertellen een verhaal. Er lopen meer pubers dan ke rels rond. De wedstrijd tegen Israël was gisteravond niet echt hoog staand. Het is dan ook de vraag hoe lang de hype aan houdt. Er bestaat zelfs een kans dat het team komend weekeinde al is uitgevoetbald. Dan gaan de prullaria de vuil nisbak in. Maar als het team erin slaagt door te stoten, zal de gekte alleen maar toene men. En wordt het contrast met de situatie in Portugal al leen nog maar groter. Barrv van der Hooft De ontroerde Richard Pluijgers juicht ingetogen na het behalen van zijn wereldtitel. door René van Stee vlissingen - Mooier kan het haast niet. In je eigen stad een WK orga niseren en ook de titel pakken. Het overkwam Richard Pluijgers uit Vlissingen gisteren. Op het eerste wereldkampioen shotokan karate van de World Ja panese Karate Association (WJKA) - één van de vier grote in ternationale bonden - behaalde hij in het vrije gevecht de wereldtitel in de categorie boven de veertig jaar. In sporthal Baskensburg re kende hij in de halve finale reso luut af met de Duitser Bodo Mon- schau. In de finale bleek de Est Gennadi Galkin een zware tegen strever. Pluijgers (43) kwam eerst een vol punt achter, maar besliste de partij toch in zijn voordeel. Pluijgers was dolgelukkig met zijn overwinning. Nederlandse titels had hij al in zijn bezit, maar een wereldtitel overtrof natuurlijk al les. „Ongelooflijk", verklaarde de wereldkampioen, die een punt zet achter deelname aan grote toer nooien. „Voorafhad ik er een goed gevoel over, maar dat ik de titel nu pak overtreft mijn stoutste ver wachtingen." Zijn trainer en kame raad Ad Filius vond het een ver diende titel. „Het is een terechte beloning voor jarenlange keiharde training en inzet." De karateka's betwistten elkaar Het eerste WK karate van de WJKA in Vlissingen leverde met een een Zeeuwse wereldtitel op. De meer dan 200 deelnemers kwamen uit bijna twintig landen. Alex Ward gaat naar het EK onder 23. foto Camile Schelstraete door onze sportredactie goes - Alex Ward (21) mag in juli afreizen naar Hongarije, waar in Debrecen het Europees kampioen schap atletiek voor neo-senioren wordt gehouden. De Hulster sprin ter en zijn drie teamgenoten haal den zaterdag in Leiden de limiet op de 4x100 meter. De vier neo-senioren (atleten on der 23 jaar) klokten tijdens de wedstrijd om de Gouden Spike 40,12. De limiet stond op 40,43. De 40,12 was de tweede tijd in Lei den. De nationale seniorenploeg, met Guus Hoogmoed, Timothy

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 24