Sport techneuten Libreteam De Vier Linden grijpt in Goes naast districtsbeker ZSC'62 kan leven met schorsingen Dijkstra terechte winnaar in Kapelle Atleten hebben minimaal jaar nodig om discipline te leren. Biljarters van DOS Nieuwerkerk zijn met 6-2 te sterk. Rini Verwest mag vier duels niet als trainer optreden. Vlissingse tennisser verslaat nummer één van plaatsingslijst. De Witte en Sperling in favorieten rol W PZC Maandag 11 juni 2007 3 5 door Jan Dagevos ZIERIKZEE - Hij is al jaren verslin gerd aan de sport en behoort in België tot de subtop. Toch durft Sa- mir de Visscher zich nog altijd geen volleerd kogelslingeraar te noemen. „Omdat ik nog niet als een robot gooi." Kogelslingeren is het werk voor specialisten. Dat wordt zaterdag tij dens het Open Zeeuws kampioen schap in Zierikzee onderstreept. Slechts zes mannen melden zich die middag bij de kooi, vier Zeeuw en en twee Belgen. „Je hebt zeker een jaar nodig om deze discipline een beetje onder de knie te krij gen", legt De Visscher uit. Bij het kogelslingeren zit een kogel van 7,26 kilo aan een staaldraad met handvat. Vanuit een werpring moet die zo ver mogelijk weg ge gooid worden. De grootste afstan den worden bereikt door de kogel meerdere keren rond het hoofd te draaien, en daarna zelf snel mee te draaien met de kogel, om deze ver volgens los te laten. De balans is daarbij van groot belang. „Iedereen denkt dat het een discipline voor krachtpatsers is, maar het gaat vooral om de techniek", zegt De Visscher. „De kogel en het lichaam moeten één zijn. Het moet op den duur vanzelf gaan. Het is een kwes tie van veel trainen." Wie in Zeeland woont, moet over nog meer doorzettingsvermogen beschikken. Neem Stefan Stok man, eerstejaars senior uit Goes. Hij is een liefhebber van alle werp- disciplines, maar is qua training aangewezen op België. „Ik train bij AC Meetjesland in Eeklo, omdat er Kogeislingeren in Zeeland geen werptrainers meer zijn", vertelt Stokman. Sommige Zeeuwen hebben het nog lastiger. Neem Ronald Rasen- berg van AV Scheldesport. Hij komt zelden tot nooit aan oefenen toe, omdat de kogelslingeraars in Terneuzen niet op het veld mo gen. „Vanwege de kraters die we met de kogel achterlaten", zegt Ra- senberg. En dan zijn er nog tal van verenigingen die de kogelslinge raars weren, omdat het te veel rompslomp geeft. De kogel kan flinke snelheden bereiken en dus zijn de veiligheidsvoorschriften streng. Er moet een kooi met ste vig touw rond de werpsector zijn aangebracht en het publiek moet op grote afstand worden gehou den. In Zierikzee, bij AV Delta Sport, hebben ze het er allemaal graag 'Ik ben nog niet volleerd omdat ik nog niet gooi als een robot' voor over. Tijdens de wedstrijd be waken juryleden het territorium van de kogelslingeraars en na af loop worden de kraters gedicht met wat zand. „Er hoeft toch niet op gevoetbald te worden", zegt ju rylid Wim Schot van Delta Sport. Kom daar in België maar eens mee, stelt De Visscher. Daar wor den de kogelslingeraars als paria's behandeld. „Alle disciplines zijn in het Koning Boudewijnstadion, maar wij mogen natuurlijk niet op die heilige grasmat daar. Wij moe ten ergens anders heen, ver weg, in een achterhoek. We weten de datum van het Belgisch kampioen schap, maar waar en hoe laat het voor ons begint, is niet bekend." Het kogelslingeren wordt ook wel hamerslingeren genoemd. In een ver verleden werd bij wedstrijden daadwerkelijk met een hamer geworpen. Het wereldrecord is bij de mannen in handen van Joeri Sedych (86,74 meter). Bij de vrouwen is Ttajana Lysenko de beste: 78,61 meter. Bij de afworp door een wereldtopper bedraagt de snelheid van de kogel zo'n 104 km per uur. Samir de Visscher won het open ZK met een worp van 43,08 meter. door Joop van den Oudenhoven GOES - Het libreteam van De Vier Linden uit 's-Gravenpolder heeft zaterdag de finale van het districts bekertoernooi met 6-2 verloren van DOS Nieuwerkerk. De finale werd gespeeld tijdens een slecht bezochte districtsdag in het Goese biljartcentrum Yip Plaza. Het bekertoernooi, waaraan twin tig teams deelnamen, kreeg met DOS en De Vier Linden twee waardige finalisten. De ploeg uit 's-Gravenpolder leek op handicap in het voordeel te zijn, maar dat zou anders uitpakken. Sjoerd Breas (te maken punten 70), lan Hein van de Westelaken (56), Wil liam Jacobs (53) en Ko Rijk (50) moesten het opnemen tegen Ri- nus Lems (200), Piet Verschure (200), Koos Dorreman (110) en Ja nus Wessels (41). Al voor de pauze deden de Schou- wenaren goede zaken. Sjoerd Breas werd al in de eerste beurt geïntimideerd door routinier Lems. Die opende met een serie van 45 en liet even later nog eens 63 bijschrijven. Breas na afloop: „Een hele ervaring. Ik was bang een fout te maken, want je krijgt zo weer een serie om je oren. Ik ben helemaal niet gewend zo lang op mijn stoel te zitten. Het was wel leerzaam." Het werd uiteindelijk 63-200 voor Lems. Ko Rijk verloor op de ande re tafel van lanus Wessels met 40-41. Na de pauze moesten Wes telaken en lacobs proberen de ach terstand nog goed te maken. Dat lukte niet. Zelfs twee overwinnin gen zouden nog geen garantie ge ven. Dan zou het percentage de doorslag geven en ook dat kon gunstig uitpakken voor de Schou- wenaren. Routinier Dorreman wist het al tijdens zijn partij tegen lacobs. „Wij hebben vijftig caram boles voorsprong. Als Piet (Ver schure) en ik onze puntjes maar maken, dan winnen we altijd op percentage." Dat hij beter rekende dan biljartte maakte lacobs duidelijk met zijn overwinning: 53-98. Helpen deed W* De districtsdag in het Goese Yip Plaza werd zaterdag slecht be zocht. Veel biljartkampioenen meldden zich af, anderen bleven zonder bericht af. het echter niet meer, omdat Weste laken niet was opgewassen tegen Verschure. De Schouwenaar blufte zijn tegenstander al in de derde beurt af met een serie van 59. De onzekerheid sloop erin bij de Be velander en dat werd hem fataal: 45-200. „Toch had ik dit niet wil len missen", was zijn eerste reactie na afloop. „We spelen nooit tegen zulke goede biljarters en dat is toch wel eens leuk om mee te ma ken." De Bevelandse ploeg treurde niet lang na over de nederlaag. De te leurstelling over de geringe belang stelling voor de districtsdag was heel wat groter. Slechts 24 deelne mers waren er voor de andere acti viteiten. Maar één Zeeuws-Vlaam- se club gaf acte de présence, ter wijl ook spelers en clubs van Wal cheren en de Bevelanden het mas saal lieten afweten. Verschure, die als districtsbestuur der en geestelijk vader van de dis trictsdag de prijsuitreiking over nam van voorzitter )aap Labrujere, vroeg zich hardop af of de districts dag nog recht van bestaan heeft. Elf kampioenen meldden zich af voor de huldiging en een aantal an deren bleef zonder enig bericht weg. door Klaas Verspoor SCHARENDIJKE - ZSC'62 moet het de eerste wedstrijden van het nieu we seizoen stellen zonder trainer Rini Verwest. Hij is naar aanlei ding van de gebeurtenissen tijdens het nacompetitieduel Apollo'69- ZSC'62 voor vier duels geschorst. De voetbalwedstrijd werd op twee de pinksterdag door de arbiter acht minuten voor tijd gestaakt. De scheidsrechter vond het welle tjes na twee afkoelingsperiodes en vijf rode kaarten voor ZSC'62. Naast Rini Verwest werd Sander Vaane voor zes duels de bevoegd heid ontzegd om als leider op te treden en mag laap Venneman vier duels niet als assistent-scheids- rechter optreden. Doelman Stefan Smalheer en aanvoerder Werner Klaassen zijn respectievelijk voor vier en drie wedstrijden geschorst naar aanleiding van hun rode kaart in het treffen met Apollo'69. ZSC-voorzitter Hans Erkelens vindt dat de straf voor de spelers fors is uitgevallen, maar kan leven met de opgelegde sancties richting de staf. „Op zich vind ik dat nog meevallen. In de brief stond over Sander dat het motief slaan was, maar eigenlijk was het duwen. Tja, wat moet je er anders voor geven. En ik denk dat Rini nog mazzel heeft met vier wedstrijden", rea geert hij. ZSC'62 kreeg tevens een geldboete van 400 euro opgelegd door de KNVB, waarvan de helft voorwaar delijk is. De Scharendijkse vereni ging heeft daarnaast één winst punt in mindering gekregen. De 3-1-tussenstand van de gestaakte wedstrijd, waarin scheidsrechter Van Rumpt na twee eerdere onder brekingen acht minuten voor het einde het duel staakte, zal de boe ken ingaan als definitief. Apollo'69 is daardoor officieel gepromoveerd naar de derde klasse van het zater dagvoetbal. Brian Dijkstra wint het enkelspel 3, de belangrijkste categorie in Kapelle. foto Dirk-Jan Gjeltema door Sven Bakker KAPELLE - Het Lukaart-Nieuwen- huysen Kapelle Open heeft een waardige eindwinnaar gekregen. Tennisser Brian Dijkstra ging er gisteren met de titel vandoor door in de finale met twee keer 6-2 van Piet Nagel te winnen. De uitslag was enigszins geflat teerd, al was Dijkstra de enige die aanspraak mocht maken op de eindzege in de derde categorie van het mannenenkelspel. De 22-jarige speler uit Vlissingen bleek gewoon weg beter dan Nagel, die als eerste op de plaatsingslijst genoteerd stond. Dijkstra: „Ik stond heerlijk te spe len." En dat mocht enigszins frap pant genoemd worden, want een week eerder had hij tijdens de laat ste competitiedag nog „erg be roerd" gespeeld. „Ik had hier dus wat goed te maken in Kapelle", zei hij. En dat deed hij met verve. De ver dedigende stijl van de Vlissinger bleek goed te werken tegen de meer aanvallend ingestelde Nagel, die zelf ook nog een andere reden aangaf voor zijn verlies. „Brian is de meest fitte speler en dus moest ik de punten kort houden. Dat ging niet naar wens", zei de toe komstig inwoner van Vlissingen. „Tegen een speler als Brian moet je topfit zijn, als je wilt winnen. En dat was ik niet. Hij heeft op conditie gewonnen." Dijkstra: „Ik speelde mijn eigen stijl: verdedigend. Ik probeerde de ballen steeds tot driekwart van het veld terug te brengen. Als hij zulke diepe ballen krijgt, moet hij gaan forceren. Verder gingen de aan vallende ballen bij mij ook goed vandaag." Bij de vrouwen werd het in de derde categorie een strijd tussen de zusjes Van de Velde uit Kapelle. Het was uiteindelijk de als eerste geplaatste Bernice van de Velde die overtuigend de zege pakte te gen Fréderique: 6-1 en 6-0. Daar mee bevestigde Bernice haar 94e positie op de nationale ranglijst. Haar zus staat 172e. In de derde categorie van het gemengddub- belspel was het wel raak voor Fré derique van de Velde. Zij pakte sa men met Sander van Buren de ti tel. Het mannendubbelspel 3 werd gewonnen door Jacco de Looff en Michel Gorsse, terwijl het vrou wendubbelspel een prooi was voor Corine Davidse en Ingrid Weegels. arnemuiden - Met een ongeslagen optreden in de halve finales heb ben Sören de Witte en Michel Sperling zich in Arnemuiden na drukkelijk kandidaat gesteld voor de zege in het tafeltennistoernooi om de 25e Hackenberg Cup. Dat De Witte via poule A de fina le haalde, was niet zo verrassend. De wijze waarop was echter wel bijzonder overtuigend. Alleen te gen Daan Mijnsbergen (Arnemui den) moest hij vol aan de bak om de winst in de vijfde game binnen te slepen. Ook Mijnsbergens club genoot Robert Steenbeek haalde zoals gewoonlijk de finale. Roald Vos (Hotak'68) pakte het laatste ticket voor de finale. In poule B bleef Michel Sperling ongeslagen. Danny Roks (Back hands), Stefan de Groot (Arnemui den) en René Lauwerijssen (Mar- kiezaat) plaatsten zich ook. Komende vrijdag is de finale.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23