Kogelslingeraars zijn vooral Zeeuws-Vlaams getint volleybalsucces bport De Schelde op weg naar nieuw kampioenschap Taekwondoka's slagen voor dan-examen Nederlandse titel voor trampolinespringster Stunt De Pundert en Buyze op kleine tafel Zilveren spelden voor leden Bruse Boys Martin Ferket en broers De Bakker winnen beachvolley in Sas. w Stefan Stokman kwam bij het open ZK tot een beste worp van 25,36 meter. Hij werd daarmee tweede, achttien meter achter de kampioen. foto Marijke Folkertsma 34 j Maandag 11 juni 2007 PZC vlissingen - Het lijkt maar niet op te houden voor de tennissers van hoofdklasser De Schelde. Nadat de Vlissingers eerder al de dis trictscompetitie bij de mannen wonnen, stevenen zij nu af op de eindzege in de gemengde compe titie. Na drie speeldagen staat De Schel de ver bovenaan in de poule en heeft het bovendien al afgerekend met de naaste concurrenten. Afge lopen weekeinde werd er simpel met 6-0 gewonnen van degradatie kandidaat Slagvast uit Kamper land. Ook de beide teams uit Oost-Sou burg wonnen in hoogste afdeling: het eerste team was met 5-1 te sterk voor het Middelburgse MLTC, het tweede team versloeg Gravelsteps (Schoondijke) met 4-2. utrecht - Drie taekwondoka's van Taekwondo Middelburg, Nanne Boonstra, Tara Le Conté en Ar- nout Rijken, hebben gisteren met succes hun nationale dan-examen afgelegd in Utrecht. De 32-jarige Boonstra slaagde voor zijn vierde dan. De twaalfjarige Le Conté en 36-jarige Arnout Rijken behaalden beiden hun eerste dan, die ook wel de zwarte band genoemd wordt. goes - Trampolinespringster Tali- tha Kaijser uit Goes heeft zaterdag in F.rmelo goud gewonnen op het NK. Zij deed mee in de categorie jeugd gemengd E. Er hadden vijf tien meisjes zich geplaatst. Kaijser, van Forza Gymnastica, ging als beste naar de finale van acht springsters. Daarin liet ze haar concurrentes wederom ach ter zich. kwadendamme - In het drieban- denkoppeltoernooi dat in Kwa dendamme wordt gehouden, zorg den Henny de Pundert en Nico Buyze voor de grootste verrassing. Zij schakelden op de kleine tafel Jaap Hameling en Patrick Vasseur uit. De meest spectaculaire partij was ook op de kleine tafel. Piet Koek en Ries Rijn versloegen Sjaak van 't Westeinde en Piet Platschorre pas na de tweede barrage. bruinisse - Drie ex-bestuursleden van voetbalvereniging Bruse Boys zijn onderscheiden Leo de Ruiter en loris van Driel kregen de zilve ren waarderingspeld van de KNVB voor al hun inzet als bestuurslid. Wim Andeweg, die zowel bij SKNWK als Bruse Boys jeugdtrai ner was en in Bruinisse onder meer jeugdvoorzitter is geweest, ontving eveneens een zilveren speld. door Aector Dooms SAS VAN GENT - Martin Ferket was zich er gisteren totaal niet van be wust dat hij de dertiende editie van het Sasse beachvolleybaltoer- nooi had gewonnen. De 27-jarige speler van tweededivisionist VC Goirle reageerde na de laatste winstpartij tegen een team van Ro- wi aanvankelijk verbaasd. „Ik wist het echt niet. Alle zeven ploegen waren redelijk aan elkaar gewaagd. Dit resultaat is mooi meegenomen. We hebben onze re vanche op Rowi, de winnaar van vorig jaar." Martin Ferket vormde gisteren in Sas van Gent samen met de broers Steven en Erik de Bakker op de zandbak van het Keizer Ka- relplein een hecht trio. Het Zeeuws- Vlaams getinte team, dat voor de tweede keer op het Sasse toernooi samenspeelde, won in een halve competitie vijf van de zes partijen. Alleen de tegenstander uit het Bel gische Assenede wist de latere winnaar te kloppen. Ferket, ex- speler van Morres, sprak zijn erva ring aan. De allrounder was superi eur bij het smashen, blokte zijn te genstanders uit de wedstrijd, speel de taktisch slim en stimuleerde zijn jongere medespelers. „Beachvolley vind ik leuk, maar ik speel eigenlijk liever grastoer- nooien. We komen volgend jaar zeker terug om onze titel te verde digen", liet Ferket weten. De volleyballer kwam tot twee jaar geleden uit voor Morres. Hij verhuisde voor zijn werk naar Eindhoven. Hij stopte een half jaar met volleyballen en had zich inmiddels op het duurlopen ge stort. „Aan lopen had ik vroeger een he kel. Nu voel ik me goed bij. Ik doe mee aan halve marathons. Tegen de winter begon het volleyballen te kriebelen. Ik speel inmiddels an derhalf jaar bij Goirle. Het lopen is mijn tweede passie geworden", verzekerde hij. Steven de Bakker (21) moest even bijkomen van de partijen op het mulle zand, die op tijd werden ge speeld. „In het begin ging het aan vallend best lekker, maar op het laatst sloeg de vermoeidheid in de benen. Ik ben meer het type van een verdediger. Het was natuurlijk prettig dat Martin erbij was", zei de speler van het Tilburgse studen tenteam GPD. De broers De Bakker stammen uit een echte volleybalfamilie, die hun sporen verdienden bij Schel- desport in Terneuzen. Erik de Bak- Een gelegenheidstrio wint de der- tiende editie van het beachvolley- baltoernooi in Sas van Gent. Het deelnemersveld zat heel dicht bij elkaar. ker (23) speelde de afgelopen vier seizoenen voor Morres. De Axe laar is vanwege zijn studie tijdelijk gestopt. „Ik blijf trainen bij Scheldesport. Ik doe nog mee aan een beach- volleytoernooi in Vrouwenpolder. Je moet ook wat geluk hebben. Zo scoorden we een keer in de allerlaatste seconde, voldoende voor de winst. Het zat dicht bij el kaar." In de de B-categorie van de man nen ging de winst naar een team uit Assenede, dat een trio van Voorwaarts in de finale klopte. De organisatoren Ronny Winne en |o- landa Wieland spraken van een ge slaagd driedaags evenement. Het enige smetje was dat er te weinig teams van niveau bij de vrouwen waren. TWee teams van Savok de den mee bij de mannen B en ein digden op een vijfde en zevende plaats. In de B-categorie van de vrouwen werd een team uit Ter- neuzen winnaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 22