Sport Chardon jongste winnaar ooit Luteijn en Hage winnen in Veldhoven Crochal zegeviert opnieuw Zwemmer Scherbeijn imponeert Goesenaar is de sterkste in rapidtoernooi. Lid van Scheldestroom wint alle onderdelen in zijn leeftijdscategorie. Dertienjarige koetsier treedt in voetsporen van beroemde vader. Zeeuwen pakken zeven medailles bij het NK voor masters. pzc Maandag 11 juni 2007 3 3 door Roeland Alders goes - |oey Grochal heeft zijn titel van het Zomerrapid schaaktoer nooi in Goes geprolongeerd. Met zevenenhalve punt had de Goese naar weliswaar evenveel punten als clubgenoot Remco van de Braak, maar de weerstandspunten vielen in zijn voordeel uit. Het was een zeer spannend toer nooi. De deelnemers waren aan el kaar gewaagd. Halverwege waren het de Goesenaar Joey Grochal en de Souburger Robin Bosters die de koppositie hadden. Na de pauze raakte Bosters de draad kwijt. Goesenaar Remco van de Braak kwam langszij bij zijn clubgenoot Grochal. Beide schakers morsten daarna geen punten meer, waar door de weerstandspunten de be slissing moesten brengen. Er klonk een luide juichkreet uit de zaal, toen bleek dat Grochal de meeste weerstandspunten had. Van de Braak kon er vrede mee hebben. Bosters werd na een paar nederlagen nog net op tijd wakker om de derde plaats te veroveren. Beste jeugdspeler was HWP'er Ste ven Rademakers. Hij speelde een zeer goed toernooi door enkele kanshebbèrs voor de titel op een nederlaag te trakteren. Niels van de Boomgaard mocht de eerste prijs bij de jeugd tot en met twaalf jaar in ontvangst nemen. door Jeroen Dellebeke vlissingen - Björn Scherbeijn, Wouter Stap, Demi van der Werf en Romy Hoogendijk gaven dit weekeinde kleur aan de kring speedofinales in Vlissingen. Scherbeijn, zwemmend voor Schel destroom uit Breskens, liet de beste indruk achter. Hij won alle onderdelen bij de jongens mini- oren 5 en deed dat zelfs drie keer in een nieuw wedstrijdrecord. Hij was zelfs ook sneller op de 200 me ter wisselslag dan het huidige Zeeuwse jaargangrecord, dat met 2.47 op naam staat van Kevin Hondsmerk. Björn Scherbeijn kwam op deze afstand tot 2.46,89. Er waren meer goudhaantjes. Wouter Stap van De Stormvogel was de beste bij de minioren 3 en 4. Hij won alle onderdelen. Alleen op de vrije slag bleef Casper Zwier van Onderdak nog redelijk in zijn spoor. Demi van der Werf van De Stormvogel was de beste bij de meisjes minioren 3 en 4 met vijf overwinningen. Bij de oudere meisjes, de minioren 5, was Romy Hoogendijk van On derdak niet te kloppen. door Lucien Roelandt vrouwenpolder - Het aantal beoe fenaren van de mensport in Zee land groeit gestaag. Ook kwalita tief is het niveau enorm gestegen. Dat bleek uit het groot aantal Zeeuwse aanspanningen dat dit weekeinde op het nationaal dis trictskampioenschap Zuid/West in Vrouwenpolder in de diverse klassen de titel in de wacht wist te slepen. Bram Chardon trad op De Een dracht in Vrouwenpolder in de sporen van zijn beroemde vader, door onze sportredactie veldhoven - Tijdens het Neder lands kampioenschap atletiek voor masters in Veldhoven pakte de Zeeuwse delegatie zeven medail les. Sjaak Luteijn en leroen Hage werden beiden Nederlands kam pioen. Luteijn uit Oostburg van de loop wereldkampioen IJsbrand Char don. De dertienjarige koetsier uit Schipluiden won de klasse 1/3 po ny's vierspan en werd daarmee ver rassend de jongste kampioen aller tijden. Niet alleen de leeftijd maakt de ti tel van het talent uit Schipluiden zo verrassend. Veertien dagen gele den stierf tijdens een wedstrijd in Oosterland één van de pony's van het vierspan van Chardon aan een hartaanval. Dus restte slechts veer tien dagen om vervanger Bas in te werken. „De dood van Madcho was een klap. Hij was bovendien de leider van het vierspan. Als het even verkeerd dreigde te gaan nam hij de rest op sleeptouw. In Bas zie ik nu de nieuwe leider." groep PK was als jonge vijftiger eerste op de 5000 meter in de cate gorie Mannen 50 in een tijd van 16.29,49 min. Erik Goossen uit Ter- neuzen van AV Scheldesport werd in de jongste leeftijdscategorie de M35 op diezelfde 5000 meter der de in een tijd van 16.33,74 min. Hage, die uitkomt voor Dynamica, won het hoogspringen in de klas se Mannen 35 met een hoogte van 1,60 meter. Bij het discuswerpen werd Hage zevende met een af stand van 31,46 meter. Jacco van 't Westende kon na af loop van de tweedaagse op een ge slaagd debuut terugzien. De men ner uit Ovezande greep met de elf jarige ruinen Ferro en Mills voor de wagen de titel in de klasse 2/3 tweespan pony's. Een titel waar de 29-jarige Van 't Westende na de eerste dag niet meer op had gere kend. Met een bloedstollende rit won hij op overtuigende wijze de marathon en pakte hij op het nip pertje de titel. Twee jaar geleden verruilde |an Verschillende Zeeuwse ruiters waren succesvol tijdens de men wedstrijd. Jacco van 't Westende, Jan Leen Boot en Lou Willemse wonnen hun klasse. Glenn Hoffman uit Axel en lid van AV Scheldesport, won brons op de 100 meter sprint in een tijd van 12,19 seconde. Dit gebeurde na een zinderende finale achter de topsprinters Erik Oostweegel en Kay Schaafsma. In de serie liep Glenn Hoffman zijn snelse sei- IRW Glenn Hoffman won de meeste medailles van de Zeeuwse dele gatie. Hij werd tweede op de 200 meter en het verspringen en ein digde als derde op de 100 meter. Leen Boot de voetbalschoenen voor paard en kar. En met succes. Gisteren greep de koetsier uit Burgh-Haamstede met Coco en Lo la bij de pony's klasse 1 de titel. Lou Willemse toonde zich bij het enkelspan paarden met Flame tus sen de riemen de beste. Een titel die de Domburger naar eigen zeg gen te danken had aan de enorme conditie van zijn tienjarige ruin. Perry Boogaard greep met de Frie se merrie Reggie de titel bij het en kelspan paarden klasse 2. De koet sier uit Koudekerke sloeg op de eerste dag bij de dressuur en weg- parcours zijn slag. De concurrentie wist gisteren van een mindere ma rathon van de Walcherse aanspan ning niet te profiteren. zoenstijd: 12,13 seconden. Zowel op de 200 meter als bij het ver springen behaalde Hoffman de tweede plaats. Op de 200 meter kwam hij met 25,31 bijna anderhal ve seconde tekort voor de eerste plaats. Bij het verspringen sprong hij op 5,64 meter. Jacques Zaman uit Terneuzen en lid van AV Scheldsport won evenals op het NK indoor van afgelopen winter in Gent een bronzen medaille op de 400 meter in de categorie M45 met een pr van 57,57 seconden. Perry Boogaard greep met de Friese merrie Reggie de titel bij het enkelspan paarden klasse 2. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 21