Sport Dubbele overwinning voor De Loos in woonplaats PZC Duo Meijboom/Meijboom pakt titel Gert Jan Smit pakt verrassend baantitel op de 800 meter NOORDGOUWE Dammers PWG liggen uit het bekertoernooi Erwin Mesu pakt eerste zege bij B-rijders Winst TOP-korfballers met nationale ploegen Puskaric wint twee nationale titels Francke wordt derde in criterium Rozenburg Nationale titel Lievens met lichte mannenacht Hulster springruiter pakt zeges met Quenette en Nadir. BEZORGERS GEZOCHT IN De PZC zoekt enthousiaste bezorgers die wel een extraatje willen verdienen! Tim Pleijte loopt een bekeken race op de 1500 meter. 32 Maandag 11 juni 2007 PZC huissen - De dammers van PWG 's-Gravenpolder zijn uitgeschakeld in de KNDB-beker. In de kwartfinale was Meurs/Denk en Zet te sterk voor de Zeeuwse bekerwinnaar. Het werd in Huissen 5-3. De eerste partij die tot een ontkno ping kwam betekende meteen de enige nederlaag in de wedstrijd. Aan het vierde bord strafte Dik de Voogd een riskante aanval van Ar- jo Kousemaker af groningen - Skeeleraar Erwin Me su uit Middelburg pakte zaterdag in Groningen zijn eerste zege bij de B-rijders. Het was tevens de eer ste landelijke winst voor het VVV Zeeland Skeelerteam. Ploeggenoot Niels Steenbakker kwam als vijfde, terwijl niet-spurt- er Olivier Goud 22e werd. Bij de A-rijders werd Andries Minder- houd (Waarde) zestiende. Meu werd gisteren in Almere nog derde. lichtaart - Petra de Ridder, korf balster van TOP Arnemuiden, heeft gisteren met het Nederlands team onder 19 jaar van België ge wonnen. De veldinterland, die werd gespeeld in het Belgische Lichtaart, eindigde in 13-18, na een 8-2-achterstand. Corné Bezemer, eveneens van TOP, was met Oran je onder 16 eveneens te sterk voor de Belgische leeftijdsgenoten. Ne derland won het duel met 8-17. breda - Tafeltennisser Branko Pus karic is zaterdag zowel in het en kel- als in het dubbelspel Neder lands kampioen tafeltennis voor gehandicapten geworden. In klasse 2 won hij in de finale van Danielle de Jong. Samen met zijn partner Ralph Smeets uit Nieuwegein was hij ook in het dubbelspel onge naakbaar. Het zijn de eerste natio nale titels voor Puskaric, die voor de vierde keer meedeed aan de Na tionale kampioenschappen. rozenburg - Agnieta Francke uit Koudekerke heeft gisteren in een criterium te Rozenburg de derde plaats behaald bij de juniordames. De jeugdige wielrenster rijdt voor ZRTC Theo Middelkamp in Mid delburg. Vorige maand won het ta lent nog een tijdrit in Steenber gen. Volgende week zondag rijden de nieuwelingen en juniordames het Nederlands Kampioenschap weg in het Brabantse Oudenbosch. Amsterdam - Roeier Roeland Lie vens uit IJzendijke is zaterdag op de Bosbaan Nederlands kampioen geworden met de lichte acht. De Zeeuws-Vlaming nam plaats in de boot van Skoll-combi 1. De acht zette op de baan nabij Am sterdam een tijd neer van 5.42,69. De andere vier boten in de finale moesten meer dan 24 seconden toegeven. Skoll-combi 1 klokte in de series ook al de snelste tijd. door Lucien Roelandt hulst - Ilyo de Loos was zaterdag op het concours van de RSV Hulst bij het springen succesvol. De sti list uit Zaamslag won zaterdag met Quenette onder het zadel de klas se Z en pakte met Nadir de over winning in de klasse ZZ. De voor de organiserende vereni ging uitkomende De Loos kreeg in de klasse Z de overwinning be paald niet cadeau. Als eerste star ter in de barrage stuurde Christi- aan van de Plasse Delta Mossel Utah Beach in 36,07 foutloos rond en hij zette daarmee de druk op de ketel. Het bleek uiteindelijk toch niet voldoen. Ilyo de Loos stuurde de ruim galopperende Quenette een fractie sneller over het parcours. In de klasse L hielden liefst tien combinaties in het basisparcours het strafblad blank. In de barrage bleek Hilde Huige, de enige Neder landse in de eindronde, niet opge wassen tegen de overmacht van de Belgen. De amazone uit Nisse kwam met Ruige Robby ook in de beslissende niet in de buurt van het hout. Maar met de tijd van 40,19 moest de Zuid-Bevelandse combinatie genoegen nemen met zevende stek. De overwinning werd een prooi voor Dirk de Perm- entier. De ruiter uit Sint Niklaas stuurde Whinthy S in een tijd van 33,25 naar het oranje erelint. Ook in de klasse B regeerden de zuiderburen. Voor de barrage plaatsten zich twaalf combinaties, waarvan er slechts twee uit Zee land kwamen. De jeugdige Kim Kim Huige en Aniek van der Lin- de waren in de klasse B niet on der de indruk van de vele Bel gische deelnemers. Ze pakten de eerste en de tweede prijs. Huige uit Nisse en Aniek van der Linde uit 's-Heer Arendskerke ble ken echter weinig onder de in druk. Huige pakte de winst en Van der Linde mocht zich bij de prijsuitreiking met Zandora Z als tweede opstellen. In de klasse Z2 dresuur was Romy Boeye in de eerste proef de beste. De amazone uit Breskens stuude de ruin Narco naar een totaal van 204 punten en liet daarmee de uit gesproken favoriete Emmy Bout hoorn uit Zaamslag met Parlando verrassend achter zich. Met een overtuigende overwinning in de tweede proef nam Bouthoorn met een afgetekende overwinning re vanche. In de klasse Zi greep Mascha Boone met Ukunda in beide proe ven de overwinning. In de eerste proef wist Mark Bouthoorn met Lorenzo de schade nog tot één puntje achterstand te beperken. In de tweede proef was Boone echter oppermachtig. Hoewel één set verloren ging, pak te Meijboom/Meijboom de titel. Omdat Wouter de Steur last heeft van een blessure speelde Quinten van de Vrie dit keer samen met Bram Boog. Zij eindigden in de middenmoot. In de eredivisie ein digde het koppel Timko Lokerse/ Bart Bolsterlee in het bovenste deel van de middenmoot. door Pieter van Klinken weinig punten behaald. Ze wer- rockanje - De Goese beachvolley- den hierna als eerste geplaatst in ballers Thomas en Marijn Meij- de eerste divisie, boom hebben zaterdag het eerste- In de drie poulewedstrijden verlo- divisietoernooi van Rockanje ge- ren ze geen set. Ook de halve fina- wonnen. Het duo verloor maar le wonnen ze met 2-0. Pas in de fi- één set. nale werd de tegenstand van Joris Donderdag kregen de twee het be- Marcelis/Ernst Zijlstra groot. De richt dat ze niet mochten uitko- Meijbooms vochten tegen de spe- men in de eredivisie. Ze hadden te Iers van 1,95 en 2,15 meter lang. Word dagbladbezorg(st)er van de PZC: een goede bijbaan voor jong en oud met prima verdienste en interessante extra's. Interesse? Neem dan (tijdens kantooruren) contact op met onze afdeling binnendienst op nummer: 076 - 531 23 14 Kijk voor meer informatie over vrije wijken op: www.deleukstebiibaan.nl. De minimumleeftijd voor een krantenwijk is 15 jaar. Kandidaat bezorgers dienen zich bij aan moet een tewerkstellingsvergunning wo wn var tcrpassu g door Sjaak Sinke zierikzee - Gert Jan Smit won tij dens het baancircuit in Zierikzee verrassend de Zeeuwse titel op de 800 meter. Vooraf hadden de meesten hun geld gezet op Rutger Veerman, maar een tactische fout maakte Veerman kansloos. Henrik Westerweele opende sterk op de 800 meter, gevolgd door Smit en Veerman. Smit nam daar na de kop over, terwijl Veerman achter Westerweele bleef hangen. Smit (AV'56) bouwde gestaag aan een voorsprong en wat Veerman ook probeerde, hij kwam niet meer in de buurt van Smit. De prestatie kwam niet uit de lucht vallen. Vorige week bij de competitiewedstrijd in Dongen liet Smit al een tijd van 1.58,79 no teren tegen 1.59,56 in Zierikzee. A-junior lermain Luitwieler no teerde op de 800 meter een knap pe 2.05,63. W* Gert Jan Smit verrast Rutger Veerman op de 800 meter. Hij verovert in Zierikzee de Zeeuw se titel door een slim opgebouw de race. Astrid den Herder nam op de 800 meter bij de vrouwen het initiatief en gaf Sandra de Block geen schijn van kans. Uitgewoond dwarrelde Den Herder over de finish en lag daarna nog lang bij te komen, maar de titel had ze op zak in een tijd van 2.25,89. Tim Pleijte liep een bekeken race op de 1500 meter. Junior jesper Franke nam de eerste 300 meter de kop, maar werd al snel opge slokt door Pleijte en Edwin Stolk. Met nog 700 meter te gaan waren de prijzen verdeeld. Pleijte won een in een behoorlijk tijd van 4.16,23. Stolk volgde op zeven se conden en Franke op acht secon den. Spannend was de strijd voor het kampioenschap 800 meter jon gens B. Alex Zwolle pakte de titel in een tijd van 2.05,24 voor Steven Nuytinck, die een halve tel meer nodig had. Jan Willem Roelse be haalde bij de jongens C vier over winningen. Hij was de sterkste op de 100 meter, 150 meter, hoogspringen en kogelstoten. Bij het hoogspringen zorgde Ger- ben Klein uit Roosendaal voor een hoogstaande wedstrijd. Hij ging over 1 meter en 95 centimeter heen. pagina 34 en 35: kogelslingeraars zijn vooral techneuten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 20