Kind (12) met alcoholvergiftiging in ziekenhuis HET WEER: Wachtlijsten in jeugdzorg groeien weer 6 en 11 jong Oranje wint in openingsduel nipt van Israël 25/26/27 Christendemocraten zijn de grote winnaars van de verkiezingen. Brandweer als eerste snel naar de bel in Wemeldinge Jongens bemachtigden via oudere jongen flinke hoeveelheid mixdrank. Hevige regenval teistert Enschede Bush wil snel een onafhankelijk Kosovo Ruimteveer Atlantis loopt schade op 22° Onweer Maandag 11 juni 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 135 - los nummer 1,30, zaterdag 1 85 België straft paars af door Pascale Thewissen brussel - België heeft na acht jaar paars resoluut voor verandering ge kozen. De christendemocraten en de partij van |ean-Marie Dedecker, ook wel de Vlaamse Geert Wilders genoemd, zijn de grote winnaars van de parlementsverkiezingen. Verliezers zijn de socialisten en de liberalen. Dedecker behaalde giste ren volgens de voorlopige uitsla gen rond de 8 procent van de stem men. Een verrassing, niet in de laatste plaats voor de oud-judo- coach zelf In de opiniepeilingen kwam Dedecker, die vorig jaar uit de liberale VLD werd gezet, er niet aan te pas. Het Vlaams Belang gaat er, in vergelijking met de verkiezin gen van 2003, licht op vooruit, al moet de partij in thuisbasis Ant werpen - net als bij de gemeente raadsverkiezingen in oktober vorig jaar - een licht verlies incasseren. De partij behaalt ongeveer 20 pro cent van de stemmen en is de tweede partij van Vlaanderen. De grootste partij van Vlaanderen wordt de christen-democratische CD8cV van Yves Leterme, de ge doodverfde opvolger van de huidi ge liberale Belgische premier, Guy Verhofstadt. Zijn partij haalt zoals voorspeld zowat 30 procent van de stemmen. Leterme werd gisteren als een held onthaald door zijn achterban. „Wij moeten het ver trouwen van de kiezer waard zijn en zorgen voor verandering. Want dat is wat de mensen willen", zei hij in een eerste reactie. De liberale VLD van Verhofstadt krijgt een forse afstraffing: Ook de SP.A (Sociaal Progressief Alterna tief) moet flink inleveren. „Dit is een zeer zware nederlaag", zei een De Belgische kiezer heeft het paarse kabinet afgestraft. De christendemocraten wonnen in Vlaanderen. In Wallonië blijven de socialisten de grootste partij. teleurgestelde lijsttrekker Johan vande Lanotte. Het lijkt erop dat het vertrek van de populaire partij voorzitter Steve Stevaert de partij veel stemmen heeft gekost. In Wallonië gaat de groene partij Ecolo met de winst lopen. Ook de christendemocratische cdll gaat er licht op vooruit. De verkiezings strijd mondde daar gisteravond uit in een spannende nek-aan-nekra- ce tussen de liberale Mouvement Réformateur en de Parti Socialiste. De verkiezingen zorgden er echter niet voor de verwachte aardver schuiving. De verwachting is dat de PS van Elio di Rupo er ondanks verlies, de grootste partij blijft. pagina 8: winnaar is vooral degelijk WEMELDINGE - De brandweer van Wemeldinge verscheen zaterdag als eerste aan de start bij de opnames van Snel naar de bel. Dit onderdeel van het tv-programma Te land, ter zee en in de lucht door Laurens Kok MIDDELHARNIS - Een twaalfjarige jongen is zaterdag in het zieken huis beland met een alcoholvergif tiging. Het kind, afkomstig uit Den Bommel werd in Middelhar- nis door de politie bewusteloos op straat aangetroffen. De GGD bracht hem naar het ziekenhuis in Dirksland. Gisteren mocht hij weer naar huis. Uit onderzoek bleek dat de jongen met twee dertienjarige vriendjes op stap wilde. Daarvoor hadden zij gezamenlijk ingedronken. Het drietal was via een zestienjarige vriend aan alco hol gekomen. Volgens de politie sloeg de jongen binnen zeer korte tijd een liter Breezer-achtige drank achterover, waarna hij in coma raakte. De zestienjarige verstrekker van de drank wordt niet vervolgd. Volgens de wet is alleen verkoop van alcohol aan kinderen onder de zestien verboden. Hoewel de politie spreekt van een 'uitzonderlijk geval', blijkt dat zie- Een twaalfjarige jongen is in co- ma geraakt doordat hij een liter 'Breezer-achtige' drank had ge dronken. De politie vond hem op straat, buiten bewustzijn. enschede - Hevige regenval heeft gisteravond in Enschede voor gro te problemen gezorgd. Volgens de politie liepen fiets- en autotunnels onder water waardoor mensen vast kwamen te zitten. Door het noodweer is een meubelzaak in Enschede gedeeltelijk ingestort. De meubels dreven door de straat. Tussen tien en elf uur gisteravond trokken zware regenbuien over het oosten van het land. tirana - Volgens de Amerikaanse president George Bush is er ge noeg gepraat over de kwestie-Ko- sovo en is het tijd om concrete stappen te zetten naar onafhanke lijkheid. Dat zei Bush gisteren tij dens zijn bezoek aan Albanië. Vol gens hem moet vanaf nu elk over leg over Kosovo onafhankelijkheid als doel hebben. Met die woorden leek hij zich vooral te richten tot Rusland, dat tegenstander is van de Kosovaarse onafhankelijkheid. cape Canaveral - Het ruimteveer Atlantis is beschadigd bij de lance ring naar het ruimtevaartstation ISS. Een deel van het hitte-isole- rende materiaal aan de achterkant van de shuttle raakte los. De Nasa onderzoekt of dit een gevaar kan opleveren als de shuttle terugkeert naar de aarde. In 2003 kwamen ze ven astronauten om toen de spa- ceshuttle Columbia explodeerde bij terugkeer in de dampkring. STELLINO Mixdrankjes verleiden kinderen tot alcoholgebruik [S MENING Provinciebestuur kan niet tegen kritiek ns 13% 187% lokte vele kijkers naar de haven van Wemeldinge, die genoten van het spektakel, foto Willem Mieras ■K Zeeland: 2, 3, 13, t/m 19; Binnen land: 4, 5, 6 en 7; Buitenland: 8 en 9; Meningen: 10 en 11; Weer: 22; Strips: 23; Sport: 25 t/m 39; Cul tuur: 44; Agenda: 45; Televisie: 46 en 47 kenhuizen steeds vaker kinderen met een alcoholvergiftiging op nemen. Artsen en opvoedkun digen wijten die toename aan de lakse houding van ouders. Kinderarts Nico van der Lely meld de een half jaar geleden dat op zijn afdeling in het Delftse Renier de Graaf Gasthuis het aantal ver giftigde kinderen onder de acht tien in vijf jaar tijd was vervier voudigd. Het betrof daarbij vooral meisjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1