Sport Hattrick voor Rafael Nadal Justine Henin voelt zich beter dan ooit Spanjaard verslaat Federer weer in finale van Roland Garros. Waalse tennisster wint vierde titel op het gravel van Roland Garros. Ben Schroder wint GP van Gelderland Schultz in strijd om wildcard Wimbledon Kiplagat wint vierde titel in New York Raemon Sluiter in hoofdtoernooi Halle Dix raffelt 100 meter in 9,93 seconden af Oranje wordt derde in Volley Masters PZC Maandag 11 juni 2007 3 1 door Fardau Wagenaar PARIJS - Daar stond Roger Federer dan, beteuterd op het podium, de vierkante schaal van de verliezer in zijn handen. Dit had zijn dag moeten zijn, hier had hij als win naar moeten staan. Hij had er vaak van gedroomd. Maar voor de twee de keer op rij verloor hij de finale van Roland Garros van Rafael Na dal (6-3, 4-6, 6-3 en 6-4). De Spanjaard klom meteen na zijn winst naar zijn uitzinnige familie op de tribune. De achterkant van zijn T-shirt was besmeurd met door Fardau Wagenaar PARIJS - Kim Clijsters was altijd die sympathieke meid uit Vlaanderen, lustine Henin de gesloten, afstan delijke Waalse. Maar die tijd is voorbij. Clijsters is gestopt en Henin liet zich tijdens Roland Garros van een heel andere kant zien. Ze is opge bloeid en vierde dat zaterdag met alweer haar vierde titel in Parijs. In de finale versloeg ze de Servische Ana Ivanovic: 6-1 6-2. De scheiding van haar man Pier- re-Yves Hardenne, de verzoening met haar vader, twee broers en zweet en gravel. Voor de derde keer had de pas 21-jarige Nadal zich op de grond mogen laten val len op het centre court. Hij kon het bijna niet geloven, maar het was hem weer gelukt. De laatste dagen had hij zo vaak gehoord dat Federer de favoriet was, maar hij had het tegendeel bewezen. De eerste titel was prachtig, zei Nadal gisteren, de tweede was geweldig, maar de derde titel was toch de mooiste. Federer bleef als verdoofd zitten op zijn stoel, het hoofd tussen de vermoeide benen. „Het ergste mo ment is dat al die mensen opko men, de prijzen worden uitgereikt en de winnaar zegt dat je goed hebt gespeeld", glimlachte de ver zus... er is de laatste maanden veel veranderd in het leven van Henin. Het heeft haar goed gedaan, ze voelt zich sterker met haar familie aan haar zijde. De Belgen waren verrast over haar vrolijke gebabbel dat in Parijs viel te beluisteren: wat is er met Justine gebeurd? „ledereen ziet me als een heel serieus iemand, maar dat is al leen maar mijn professionele kant." Vorig jaar december was ze nog in Parijs met haar man Pierre-Yves. Hand in hand poseerden ze voor de fotografen, als een gelukkig stel letje. Maar op 1 januari werden ze hevig ruziënd aangetroffen op een vlieg veld in België, terwijl ze op het punt stonden naar hun apparte- liezer een uurtje na zijn nederlaag. Nadal heerst al drie jaar op gravel. De speler van Mallorca is boven dien bezig aan een ongekende ze getocht in Parijs: hij speelde in to taal 21 wedstrijden en verloor er nog geen een. Nadal is de tweede tennisser in de historie van Ro land Garros die drie keer op rij de titel heeft gewonnen. Björn Borg ging hem voor, die won in de ja ren zeventig en tachtig zes keer in Parijs. „Het is een droom", sprak Nadal Pn Nadal is al drie jaar ongenaak- baar op gravel. Toch is zijn aarts rivaal Federer er heilig van over tuigd dat hij ooitg het toernooi van Roland Garros zal winnen. ment in Monte Carlo te vliegen. Na vijf jaar huwelijk vroeg Henin echtscheiding aan. Ze kocht een nieuw appartement in Monte Car lo en zocht drie maanden geleden weer contact met haar familie. Henin brak in 2000 met hen, na dat ze haar vader lose onder meer had beschuldigd van bruut gedrag. 'Vanaf nu kijken we vooruit, het leven is te kort om ruzie te maken' Moeder Henin overleed vijf jaar daarvoor aan kanker. De tennisster ziet niet om wrok. „Het enige dat ik heel erg vind, is dat ik mijn moeder niet bij me even later droog. Net als op de baan is de Spanjaard ook daarbui ten koel en onverstoorbaar. „Ik ben hier nog nooit verslagen, dat is mooi." De twee beste tennissers ter we reld maakten er gisteren bij vlagen een spannende wedstrijd van, maar het werd nooit spectaculair. Federer kreeg regelmatig kansen om de service van de Spanjaard te breken, maar kon niet echt door pakken. Na drie uur en tien minu ten boog Federer het hoofd voor de gravelkoning. Kan hij Parijs ooit winnen? Federer is ervan over tuigd: „Ik weet dat ik het kan!" Na dal wilde er niets van weten: „De komende tien jaar win ik hier ge woon hoor." mag hebben. Ik weet zeker dat ze blij is dat ik het goed heb gemaakt. Vanaf nu kijken we vooruit, het le ven is te kort voor ruzie." Aan de liefde wil Henin voorlopig niet denken. Die geeft ze liever aan de gehandicapte en ernstig zieke kinderen van haar stichting 'vingt coeurs de lustine', ofwel de twin tig harten van Justine. Ze maakt reisjes met hen en bezoekt ze in het ziekenhuis. Vorig jaar droeg ze een zege op Wimbledon op aan een onbekend persoon. Het bleek om Massimo te gaan, een terminaal patiëntje. Tijdens het toernooi belde hij Henin mid den in de nacht op, om nog een laatste keer met haar te praten. TWee dagen later overleed hij. de steeg - Springruiter Ben Schro der heeft gisteren met BMC Ru- bert R de Grote Prijs van Gelder land gewonnen. De Twentenaar bleef in de barrage met een foutlo ze rit de Belg Dirk Demeersman tweehonderdste van een seconde voor. Voor de finale hadden zich zeven combinaties geplaatst. In de Grand Prix dressuur werd Hans Minderhoud uit Westkapelle twee de met Exquis Nadine. birmingham - Tennisster Brenda Schultz (36) heeft zich dit weekein de nadrukkelijk gemengd in de strijd om een wildcard voor Wim bledon. Na haar toernooiwinst za terdag in Surbiton, bereikte ze een dag later het hoofdtoernooi op het gras van Birmingham. Dat deed de Nederlandse door in de tweede kwalificatieronde de Puertoricaan- se Kristina Brandi in drie sets te verslaan: 7-6 (10) 1-6 7-6 (4). new york - l.ornah Kiplagat heeft zaterdag de 10 kilometer van New York gewonnen. De Nederlandse bleef in 32.10 de Nieuw-Zeelandse Kim Smith voor (32.18). De wereldkampioene cross won de wedstrijd door Central Park voor de derde opeenvolgende keer en voor de vierde maal in totaal. In 2003 zegevierde de 33-jarige atle te er voor de eerste keer. Kiplagat leidde zaterdag van begin tot eind. halle - Tennisser Raemon Sluiter heeft gisteren het hoofdtoernooi bereikt in het Duitse Halle. In de derde en laatste kwalificatieronde versloeg de Rotterdammer de Au straliër Rameez Junaid in twee sets: 6-3 6-4. Sluiter deed het daar mee beter dan zijn jongere landge noot Robin 1 laase. De 20-jarige Ha genaar verloor op het gras van I lal- le in de tweede ronde van Nenad Zimonjic in drie sets: 6-7 6-3 5-7. sacramento - De Amerikaan Wal ter Dix heeft tijdens de Amerikaan se universiteitskampioenschappen in Sacramento een opmerkelijk re sultaat neergezet. De 21-jarige at leet liep de 100 meter in 9,93 secon den en leverde daarmee de beste mondiale jaarprestatie. Dix was zo doende sneller dan de Jamaicaan Asafa Powell, die vorige maand in Belgrado 9,97 op de klokken zette. montreaux - Het Nederlands vrouwenvolleybalteam heeft brons veroverd in de prestigieuze Montreux Volley Masters 2007. Oranje won in de strijd om de der de plaats knap van Servië, dat ook in de groepsfase al werd bedwon gen. Gisteren zegevierde het team van bondscoach Avital Selinger in de Zwitserse plaats aan het meer van Genève met 3-1: 26-24 26-24 16-25 25-22. Door emoties overmand stort Rafael Nadal ter aarde na zijn overwinning op Roger Federer in de finale van Roland Garros. Nadal wint het Franse Grand Slamtoernooi voor de derde keer op rij. foto David Vincent/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 19