Sport Hamilton wint zijn eerste Formule 1-race Nederlandse handballers kansloos tegen Poolse furie Casey Stoner zet Valentino Rossi schaakmat in de CP van Catalonië 3 0 Maandag 11 juni 2007 PZC Engelsman wint GP van Canada na foutloze en chaotische race. hier komen elke ioe van de maand dromen uit I Nederlandse wegracers spelen geen rol van betekenis. Mannen bijna zeker niet naar EK, vrouwenteam niet geplaatst voor WK. alles kan k door onze sportredactie MONTREAL - Metaren-rijder Lewis Hamilton heeft gisteren in Canada zijn eerste race in de Formule 1 ge wonnen. De 22-jarige Brit vertrok voor het eerst van pole-position en reed een foutloze wedstrijd, die een uiterst chaotisch verloop ken de. De race werd vier keer onder broken en telde liefst tien uitval len BMW-coureur Nick Heidfeld en Williams-rijder Alexander Wurz werden verrassend tweede en der de in Montreal. Hamilton, die be zig is aan zijn eerste seizoen, gaat door zijn overwinning nu alleen aan de leiding in het kampioen schap, met 48 punten. Beide Spyker Fi-coureurs vielen, uit op het circuit Gilles Viileneuve. Christijan Albers begon de race vanwege een probleem met de au to vanuit de pitstraat en wist op te klimmen naar de tiende plaats door te profiteren van de omstan digheden elders op de baan. De Nederlander schoot twintig ron den voor het einde echter door het gras, waarbij hij zijn voorvleu- Lewis Hamilton pakt na zes races de leiding in het algemeen klas sement van de Formule 1. Chris tijan Albers viel gisteren uit tij dens de CP van Canada. gel verloor. Albers kon nog wel naar de pits komen, maar daar bleek de schade aan zijn wagen niet meer te herstellen. De race werd geneutraliseerd om de brok stukken van zijn vleugel op te kun nen ruimen. Ook zijn teamgenoot Adrian Sutil veroorzaakte nog een neutralisatie. De Duitser knalde in de beginfase tegen de muur en viel op een ongelukkige plek op het circuit stil. Na 27 ronden werd de race opge schrikt door een zeer zwaar onge val van BMW-rijder Robert Kubi- ca. De 22-jarige Pool kwam naast de baan en stuiterde met hoge snelheid over het gras. Stuurloos vloog zijn wagen frontaal tegen het beton, waarna de cockpit terug het asfalt oprolde om aan de ande re kant van de baan pas tot stil stand te komen. Kubica werd meteen overgebracht naar het medisch centrum op het Canadese circuit. Even werd gevreesd voor zijn leven, maar het bleef wonderbaarlijk genoeg bij een gebroken been. De safety car moest voor het laatst uitrukken voor Vitantonio Liuzzi, die e- veneens kennis maakte met de ge nadeloze muur. De Italiaanse Scu- deria Toro Rosso-coureur kon zelf standig uit de auto klauteren. Naast de nodige ongelukken waren er ook twee diskwalifica ties. Ferrari-coureur Felipe Massa en Renault-rijder Giancarlo Fisi- chella kregen een zwarte vlag om dat zij de pitstraat zouden hebben verlaten op het moment dat het licht van de pitstraat op rood stond. TVveevoudig wereldkampioen Fer nando Alonso had een ronduit slechte race. Bij de start probeerde Alonso in de eerste bocht voorbij zijn teamgenoot Hamilton te komen. De Spanjaard vloog echter van het parkoers en verloor een positie. Alonso zou deze fout nog drie keer maken. Tot overmaat van ramp kreeg hij nog een straf van de wedstrijdleiding, voor het be zoeken van de pits tijdens een neu tralisatie. Alonso moest een keer extra stoppen en tien seconden stilstaan. Dankzij de incidentrijke race wist de Spanjaard nog als ze vende te eindigen, waarmee hij zelfs nog twee punten voor het kampioenschap verdiende. Lewis Hamilton hield zijn hoofd koel in alle chaos en zocht na de ra ce als eerste zijn monteurs op. „Dit was een geweldige dag", zei hij. „Ik was al een tijdje klaar om te winnen, het was gewoon een kwestie van wanneer en waar. Ik had vandaag de beste auto en had geen problemen. De safety car kwam vaak de baan op, wat het vooraan een beetje saai maakte. Ik hoop dat Robert Kubica in orde is, ik wens hem alle goeds." Hamilton droeg de overwinning op aan zijn vader. „Zonder hem was dit allemaal niet mogelijk ge weest. Ik had een slechte start en zag Alonso voorbij vliegen en eraf gaan. Heidfeld was ook dichtbij, maar ik kon het gat dichtgooien. Tegen het einde was ik gewoon aan het aftellen en deed ik het wat rustiger aan." Primera Burger Korte Delft 7 Hoek Damplein Middelburg Tel. 0118-63 35 74 Primera Oost-Souburg Kanaalstraat 4 Oost-Souburg Tel. 0118-46 12 70 Primera Vlissingen Walstraat 189 Vlissingen Tel. 0118-44 00 37 Tabakswinkel De Pupekop Appelmarkt 27 Zierikzee Tel. 0111-41 50 63 Primera Amemuiden Langstraat 45 Arnemuiden Tel. 0118-60 60 35' Tabakspeciaalzaak Ben Everse Sas van Cent Tel. 0115-45 17 06 Primera van 't Westende Vrijlandstraat 87-89 Middelburg Tel. 0118-61 36 80 Doolaege Drogisterij Szydlowskipleinl 2 Axel Tel. 0115-56 51 86 Carpentier Petra Nellie Eenhoornplantsoen 7 Oostburg Tel. 0117-45 28 30 Tabac Gifts Vuik Havenstraat 38 Terneuzen Tel. 0115-61 65 70 Tabac en Gifts C.F. Diesch Markt 35 Middelburg Tel. 0118-61 22 58 door onze sportredactie BARCELONA - Wegracer Casey Sto ner was zondag in de Grote Prijs van Catalonië de beste schaker in de koningsklasse MotoGP. De Au straliër zette zijn rivaal Valentino Rossi schaakmat na een enerveren de race op het circuit van Montme- lo nabij Barcelona. De 21-jarige man uit Kurri-Kurri vierde al zijn vierde overwinning in het wereldkampioenschap 2007 en verstevigde zijn leidende posi tie. Hij heeft 140 punten, 14 meer dan de Italiaan Rossi. Stoner en Rossi maakte er een prachtig duel van voor het oog van 110.000 toeschouwers. De kemp hanen reden de hele race bij elkaar en namen beurtelings de kop over. Daarachter bleef de Spaanse favo riet Dani Pedrosa (Honda) voortdu rend aandringen. Het was uiteinde lijk toch de snelheid van de motor die de race besliste. Stoner slaagde erin als eerste uit de laatste bocht te komen en het surplus aan ver mogen uit zijn Ducati 800 cc maxi maal te benutten. De lapanner Tomoyoshi Koyama won in de 125 cc-klasse. De Neder landse wegracers speelden geen rol van betekenis. Hugo van den Berg (Aprilia) finishte als 25e op een kleine minuut van de winnaar, loey Litjens (Honda) crashte al in de eerste ronde en viel uit. De Lim burger werd vlak na de start van zijn machine geramd door de Oos tenrijker Michael Ranseder. Litjens (17) bleef ongedeerd, lorge Lorenzo was wederom een klasse apart in 250 cc-klasse. De Spaanse Aprilia-coureur boekte al zijn vijfde GP-zege van het sei zoen. door onze sportredactie EINDHOVEN - Het Nederlands man- nenhandbalteam zal niet deelne men aan het Europees kampioen schap in januari 2008 in Noorwe gen. Zoveel is wel duidelijk na de afstraffing door Polen in de eerste van twee beslissende plaatsings wedstrijden. Een verzwakt Oranje werd zaterdagavond in Eindhoven afgedroogd met 20-31. De return over een week in Kielce is een for maliteit. De Poolse beulen, afgelopen janua ri tweede op het WK in Duits land, legden een enorm verschil in kwaliteit bloot.Eigenlijk was de wedstrijd na een kwartier al ge speeld. De Polen namen genoegen met een marge van ongeveer 10 Het Nederlandse handbal is ver verwijderd van de top. In kwalifi catiewedstrijden voor grote toer nooien kwamen zowel de man nen als de vrouwen veel tekort. doelpunten. Dat verschil was al be reikt na 30 minuten: 8-17. In de tweede helft stuurde de Poolse bondscoach Bogdan Wenta zijn tweede keus de zaal in, waardoor de productie enigszins stokte en Oranje een nog grotere afstraffing voor eigen publiek kon voorko men. Het Nederlandse vrouwenhandbal- team heeft zich niet geplaatst voor het wereldkampioenschap in de cember in Frankrijk. De ploeg ver loor zondag ook de tweede en be slissende kwalificatiewedstrijd van Kroatië. Oranje verloor in Kutina

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 18