Sport Veelers overwint maagkwaal 0 Westra knokt terug Zo vader zo zoon in het OZ Wielerweekend Talentvolle renner toont zijn klasse in OZ Wielerweekend. Friese renner is aan zijn tweede wielerleven begonnen. Wij geven u de helft cadeau! PZC Maandag 11 juni 2007 J 29 Denis Flahaut wint de derde etappe van het OZ Wielerweekend. Tom Veelers (links) stelt met een tweede plaats de eindzege veilig. foto Wim Kooyman door Koen de Vries BRESKENS - Tom Veelers vond giste ren op de Zeeuws-Vlaamse wegen de bevestiging waar hij al maan den naar zocht. De 22-jarige wiel renner uit Ootmarsum won het OZ Wielerweekend en zette daar mee een streep onder een periode van lichamelijk ongemak. Het Ra- bo-talent bleef in de tweedaagse wedstrijd Bobby Traksel en Ar- noud van Groen voor. Veelers kan zich beroemen op een prachtige erelijst: Nederlands kam pioen bij de junioren in 2002, win naar van Olympia's Tour in 2006. Het talent van Rabobank kreeg vo rig jaar echter last van zijn maag en moest een zware operatie on dergaan. Dit jaar moet hij zich met een kunstklepje, dat maag en slok darm scheidt, bewijzen aan de ploegleiding. „Ik ben vaak tweede, derde en vierde geweest, maar ge wonnen had ik nog niet. Eindelijk is het gelukt. Ik wil graag hogerop. Dit is de bevestiging dat dat kan." Veelers had zijn eindzege te dan ken aan zijn eigen klasse maar ook aan het machtsoverwicht van de Raboploeg. De latere winnaar reed een sterke tijdrit op zaterdag avond, had het geluk dat hij giste ren in de afsluitende rit mee was met de juiste ontsnapping en kon profiteren van het superieure ploe- genspel van zijn teamgenoten. Het Wielerweekend werd zaterdag geopend door Paul van Schalen. De 35-jarige kopman van de Ub- bink-ploeg ontvluchtte in de laat ste kilometer van de etappe Hulst-Vogelwaarde (100 kilome ter) het peloton en bleef de sprin tende meute net voor. 's Avonds nam Lieuwe Westra de macht over. Hij schreef de tijdrit Hengst dijk-Vogelwaarde verrassend op zijn naam. De Fries raffelde de 9,6 kilometer af in 11 minuten en 36 seconden, goed voor een gemiddel de snelheid van ruim 49,5 kilome ter per uur. De Rabo-renners Mar- tijn Maaskant, Tom Veelers, Tho mas Berkhout en )os van Emden hadden het nakijken, maar ma noeuvreerden zich met hun twee de, derde, vierde en zesde plaats wel op het vinkentouw. Het nog maar één jaar oude Krolstone-team moest gisteren in de afsluitende etappe de zwaarge wichten van Rabo van de eindze ge zien af te houden. Dat bleek in de loodzware rit over 200 kilome ter onbegonnen werk. Eerst leek Berkhout de zege voor het grijpen te hebben toen hij in een kop groep van twaalf steeds verder wegreed van het peloton. Bij de Tom Veelers is gisteren winnaar geworden van het OZ Wieler weekend. De renner sloot daar mee een nare periode van licha melijk ongemak af. vluchters was geen Krolstone-ren- ner te bekennen. Na 140 kilometer bleek het toch niet de goede ont snapping en kwam Veelers in een groep van tien aan kop. Toen de marge boven de minuut kwam, was zijn enige concurrent voor de eindzege Traksel. De Nederlander kon het gat van acht seconden met Veelers goed maken door de tien bonficatiese- conden voor de winnaar van de etappe te pakken. Het bleek een onmogelijke opgave. Een van de medevluchters was namelijk de Fransman Denis Flahaut. Flahaut was in de eerste etappe als tweede geëindigd en ontplofte in Breskens andermaal. Al tien meter voor de streep kon de 1.59 meter korte Jartazi-renner zijn armen in de lucht gooien. Traksel zag het van uit de verte aan. Hij had geen kracht meer om zich met de eindsprint te bemoeien. Veelers kon dat wel. Met de tweede plaats stelde hij de eindzege veilig. BRESKENS - Wie vindt dat iemand die ontspoort geen tweede kans verdient, moet eens bij Lieuwe Westra te rade gaan. De 25-jarige wielrenner uit het Friese Munein (Moleneind) vergooide in zijn jon ge jaren een hoge dosis talent, maar knokt de laatste tijd terug. Zijn optreden in het OZ Wieler weekend opende de ogen van me nig kenner. Bij de junioren won Westra tal van wedstrijden. Op zijn zestiende mocht hij samen met Pieter Wee ning op stage bij de wielerforma- tie van Rabobank. Weening werd prof en won in 2005 een etappe in de Ronde van Frankrijk, Westra koos echter voor het ruige leven. Hij rookte als een ketter, zoop als een tempelier en slikte pillen alsof het pepermuntjes waren. Na zes jaar kwam hij voorzichtig tot in keer. De Fries zag de keerzijde van het bestaan van stratenmaker, die in de weekeinden volledig uit zijn dak gaat. Hij pakte de draad op ging voorzichtig weer fietsen. Dit jaar lijken alle giftige stoffen zijn lichaam te hebben verlaten. Tot zijn eigen verbazing vond Westra zich zaterdagavond terug aan de kop van het klassement van het hoog aangeschreven OZ Wielerweekend. Zijn derde tijdrit op hoog niveau was zelfs toppers als Martijn Maas kant, Tom Veelers en Thomas Berkhout te machtig. „Ik weet ook niet waar ik het vandaan haal", rea geerde Westra gistermorgen voor de start van de derde etappe. „Het zit me blijkbaar in de genen." Zijn ploegleider Merijn Zeeman van het Krolstone Continental Team verkeerde even in de zeven de hemel. „We rijden met onze ploeg voor het eerste jaar op dit ni veau", zei Zeeman. „Het zou prach tig zijn als we nu al onze interna tionale doorbraak zouden kunnen maken." Zo ver kwam het niet, maar dat was geen schande. Nummer twee van het eindklassement Bobby Traksel had louter lovende woor den over voor Westra. „Die jongen was de sterkste van het hele peloton. Hij heeft alleen te veel met zijn krachten gesme ten. Dat is onervarenheid. Volgens mij kan Westra nog steeds een he le grote worden", aldus Bobby Traksel. Lieuwe Westra maakte ooit een knieval voor de geneugten des le vens. Na een turbulent leven is hij echter weer terug aan het front. BRESKENS - De appel valt niet ver van de boom bleek tijdens de twintigste en laatste editie van van het OZ Wielerweekend. In het pe loton reden tal van nakomelingen van toppers van toen. Tot de bekendsten behoorden Boy van Poppel, die een bijna even scherpe eindsprint schijnt te heb ben als zijn vader Jean-Paul, en Ri- cardo van der Velde, zoon van Jo- han van der Velde. Verder waren er Dennis Smit, zoon van tweevou dig Touretappe-winnaar Theo Smit; los Pronk nazaat van wereld kampioen stayeren Matthé Pronk; Patrick Kos zoon van René Kos en Alain van Katwijk zoon van |an van Katwijk, die in de jaren 60 en 70 28 zeges bij de profs bij elkaar fietste. Peter Möhlmann is de zoon van Gerrit Möhlmann. Ook zonen van ploegleiders blij ken hard te kunnen fietsen. Egon van Kessel is de zoon van Egon van Kessel senior, vele jaren bonds coach bij de KNWU. Arne Has- sink is verwekt door ploegleider Arie Hassink, die als renner twee keer Olympia's Tour won. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 -0231231. het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17