Sport Lauran de Winter zit vol ambities c« Dekker geniet van zijn 'jonkies' in Luxemburg Wielerploeg T-Mobile wil af van tv-contract Wielerbaas roept managers bij elkaar Suzanne de Goede wint in Topcompetitie Golfer Luiten sterk in toernooi Düsseldorf DOS'46 en PKC in veldfinale korfbal Nieuwe aanhoudingen in Belgische dopezaak Wielrenner (21) uit Oud-Vossemeer ziet afin Wielerweekend. Gregory Rast zegeviert in de Ronde van Luxemburg. Thialf krijgt WK allround in jaar 2010 Bradley Wiggins wint proloog 28 I Maandag 11 juni 2007 pzc hamburg - T-Mobile wil af van een tv-contract tijdens de Ronde van Frankrijk. Het wielerteam had voor een klei ne miljoen euro een overeenkomst gesloten met de Duitse zenders ARD en ZDF. Na onthullingen over dopinggebruik door voormali ge Telekom-wielrenners, de voor ganger van T-Mobile, vreest het team nog meer schandalen tijdens de Tour de France. aigle - De Ierse UCl-voorzitter Pat McQuaid heeft de managers van de twintig ProTourteams uitgeno digd voor een bijeenkomst op 19 juni in Gent. De baas van de internationale wiel- renunie gaat zich volgens het Duit se blad Express uitspreken over renners die niet mogen deelne men aan de Ronde van Frankrijk vanwege betrokkenheid bij de af- faire-Fuentes. aduard - De Omloop door Mid- dag-Humsterland is zaterdag ge wonnen door Suzanne de Goede. De renster uit Zoeterwoude liet in de massaprint Marianne Vos (tweede) en Loes Markerink (der de) achter zich. De Goede, die normaal voor T-Mo bile rijdt maar nu gastrenster was voor de nationale selectie, was zeer blij met haar derde seizoens zege. düsseldorf - Golfer loost Luiten heeft zijn tweede toernooi op de Challenge Tour gewonnen. De Ne derlander was de sterkste bij de Challenge Open in Düsseldorf. De 21-jarige Bleiswijker had een voor sprong van twee slagen. Luiten nam in Düsseldorf een belo ning van ruim 20.000 euro mee naar huis. Hij was de slotdag als nummer zeven van het klasse ment begonnen. Zeist - Zaalkampioen DOS'46 maakt kans om dit seizoen de dub bel te pakken. De korfballers uit Nijeveen plaatsten zich gisteren door een 20-12-overwinning op Dordtse Deetos voor de finale. Die is komend weekeinde in Rotter dam. PKC bereikte zaterdag al de eindstrijd. De ploeg uit Papend- recht won de kruisfinale van het Driebergens Dalto met 18-17. brussel - De politie in België heeft zaterdag opnieuw twee per sonen aangehouden in verband met een dopingzaak in de wieier- wereld. De Belgische justitie liet donderdag bij wielrenners en ver zorgers in Vlaanderen en Wallonië huiszoekingen plaatsvinden. Daar bij werden ook al twee personen gearresteerd. Tijdens de invallen zijn volgens justitie verboden pro ducten gevonden. door Koen de Vries breskens - Het aantal Zeeuwse deelnemers aan de twintigste edi tie van het OZ Wielerweekend was onverwacht hoog. Niet één, maar twee wielrenners uit de pro vincie waren van de partij. Naast (ohnny Hoogerland uit Yerseke was dat Lauran de Winter uit Oud-Vossemeer. De 21-jarige De Winter veroverde afgelopen winter een plaatsje in de nieuwe Line Lloyd Footwear- ploeg en viel daarmee met zijn neus in de boter. De Tholenaar die grote ambities koestert, mag aan door Ad Pertijs luxemburg - De poging van Sebas tian Langeveld om de Ronde van Luxemburg te winnen strandde op 150 meter van de finish boven op de aloude brug van Clausen. „Natuurlijk ben ik onderweg dood gegaan, maar met een kleine twij feling bij de rest was het gelukt", zei de 22-jarige renner van Rabo bank na zijn alles of niets poging om via de bonificatieseconden van de dagwinst de eindzege binnen te halen. Gregory Rast van Astana zag zijn plannetje wel slagen. Nadat Lange veld was bijgehaald spurtte hij bo venop de oude vesting naar de etappewinst en de bonificatie die hij daarmee pakte was voldoende om Laurent Brochard voorbij te steken in het algemeen klasse ment. „Dit wil niet zeggen dat Rast het tal van topwedstrijden in Neder land deelnemen. Hij studeert com merciële economie en doet dat in Deventer omdat aan die opleiding een wielerschool verbonden is. Hij kan daardoor 's morgens studeren en 's middags trainen. „De resultaten moeten nog ko men", gaf de renner gisteren in Breskens aan. „Ik heb nog niet veel geluk gehad. In de Ronde van Overijssel kwam ik ten val en de dag erna viel ik ook in de Omloop van De Kempen." De naweeën van die ongelukken Lauran de Winter is bij de Line Lloyd Footwearploeg met zijn neus in de boter gevallen. De ren ner mag aan tal van topwedstrij den meedoen. slimmer heeft aangepakt dan Se- bastiaan", zegt ploegleider Erik Dekker. „Rast heeft sprintersbe nen en dan kun je op deze manier de ronde winnen. Sebastiaan moest een andere keuze maken." Het feit dat jonge renners über haupt met een plan in hun hoofd gaan voor de prijzen, doet Dekker goed. „Alleen zo kun je beter wor den", zegt hij. In België reden jon kies als Rick Flens en Robert Ge- sink zich al in de kijker en in Luxemburg speelden Kai Reus en Sebastiaan Langeveld mee voor de prijzen. „Als je op 150 meter van de eindzege in Luxemburg ben ge weest, doe je het volgens mij ge weldig. Iedereen weet dat dit geen ProTour-koers is, maar het toont wel aan dat er vooruitgang in zit." Voor Dekker spelen kleinere koer sen als die van Luxemburg wel de- f^j De jonge renners van de Rabo- bankploeg presteren goed in de Ronde van Luxemburg. Sebastian Langeveld is zelfs dicht bij de eindzege. zijn op de benen en armen van De Winter af te lezen. De verzor ger moest voor de start van de der de etappe een pleister plakken, omdat een wondje opengespron gen was. Lauran de Winter moet nog veel leren. In de eerste etappe finishte hij weliswaar in het peloton, maar deed dat wel met de tong op de schoenen. „Ik heb moeite met dringen in het peloton. Daarom rijd ik constant achterin. De jon gens die wegvallen ga ik voorbij en ik sluit dan weer aan. Dat kost wel veel kracht. Ik heb de hele etappe op de kant gereden." In de tijdrit kreeg De Winter een terugslag. Hij finishte als 119e op 2 minuten en 7 seconden van win naar Westra. Gisteren ging in de gelijk een grote rol in het proces om een grote renner te worden. „Om een betere renner te worden, moet je zware koersen rijden. Zo als die uit de ProTour, maar je moet zo nu en dan ook de wed strijden rijden die je op dat mo ment het best liggen. Door te koer sen zoals ze nu gedaan hebben, worden ze beter. .Het is belangrijk dat je stappen blijft maken. Met al leen zware ProTour-wedstrijden valt dat niet mee." Langeveld zag zichzelf iedere dag beter worden in Luxemburg. Daar om viel hij aan waar dat kon in de slotetappe. Eerst met een groepje van zes renners en later in de laat ste vier kilometer. „Ik reed zonder communicatie en heb zelf het mo ment bepaald waar ik ging. lam mer dat het dan niet lukt, maar ik weet nu ook dat ik weer sterker ben dan vorig jaar." Langeveld tui melde door zijn mislukte aanval van de vierde naar de negende plaats in het algemeen klassement. „Dat maakt niet uit", zegt Dekker. „Ik heb ervan genoten derde etappe veertig kilometer voor de finish het lampje uit. Op de kasseien rond Philippine moest de Tholenaar het peloton laten gaan en eindigde als 95e op 9.46 achterstand. Het leverde hem de 94e plaats in het eindklassement op, op 11.42 van de winnaar, lohnny Hoogerland leek in de der de etappe op een topklassering af te stevenen. Hij zat in een kop groep van zes die later uitgroeide tot twaalf. Daarin zaten ook Paul van Schalen en Thomas Berkhout, kanshebbers op de eindzege. Het peloton had de kracht terug te ko men. Toen de tweede vlucht op gang kwam, zat Hoogerland in het peloton. De renner van Van Vliet eindigde als 35e in het eindklasse ment op 1.39 van Tom Veelers. door onze sportredactie heerenveen - Ijsstadion Thialf in Heerenveen mag in 2010 de we reldtitelstrijd allround organiseren. De internationale schaatsunie ISU wees het evenement tijdens een bijeenkomst in San Francisco toe aan het Friese dorp. Ook dit jaar werden de wereldkam pioenschappen allround al in Thialf verreden. De ISU heeft de wereldtitelstrijd in 2010 op 20 en 21 maart gepland, maar de Neder landse bond KNSB mag zelf bepa len of ook vrijdag 19 maart erbij wordt gehaald. Op die manier zou het een driedaags evenement kun nen worden. In het jaar 2010 worden de Olym pische Winterspelen gehouden in Vancouver, voorafgaand aan de WK in Thialf. In dat jaar worden de WK sprint gehouden in Helsinki (23/24 janua ri) en zijn de Europese allround- kampioenschappen in Hamar (8-10 januari). De shorttrackers gaan naar Dres den (EK, 22-24 januari), Sofia (WK individueel, 19-20 maart) en Bormio (WK teams, 27-28 maart). grenoble - Bradley Wiggins heeft gisteren de proloog van de Dau- phiné Libéré gewonnen. De Britse wielrenner legde de 4,2 kilometer in Grenoble afin 4 minuten en 50 seconden. De olympisch- en we reldkampioen baanachtervolging verwees de Amerikaan Levi Leip- heimer naar de tweede plaats. De winnaar van het eindklasse ment van vorig jaar had net iets meer dan een seconde achter stand. De Kazach Andrej Kasjets- kin en de Amerikaan George Hin- capie werden gedeeld derde op 2 seconden. Beste Nederlander was Stef Clément, die 7 seconden meer nodig had dan de winnaar. In de voorbereidingswedstrijd voor de Ronde van Frankrijk tes ten de Tour-favorieten zichzelf. Leipheimer presteerde gisteren het best van de kanshebbers op de Tourzege. Alejandro Valverde was niet ver achter hem. De Spanjaard gaf slechts 3 tellen toe op winnaar Wiggins. Bradley Wiggins was de snelste in de proloog. foto Bob Edme/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 16