Sport voor winst tegen Israël Toch nog prijs voor Louis van Gaal www.autozeeland.nl Belangenvereniging hoopt op verzoening met trainer van AZ. Portugal en België gelijk op EK voetbal De Haan content met eerste duel Jong Oranje PZC Maandag 11 juni 2007 27 EK Voetbal onder 21 CROEP A Nederland-Israël ï-o (ï-o). 10. Maduro ï-o. Scheidsrechter: Skomina (Slv). Gele kaart: De Ridder (Nederland), Maymon, Keinan (Israël). Aantal toe schouwers: 24.500. Nederland: Waterman; Zuiver- loon, Vlaar, Donk en Drenthe; lenner (75. De Ridder), Madu- ro, Aissati (43. Bakkal) en Me- dunjanin (66. )ong-a-Pin); Ba- bel en Rigters. Israël: Al Madon; Shpungin, Keinan, Maymon en Danin; lan, Peretz (79. Arbeitman), Baruchyan, Yeiny (86. Srur) en Itzhaki; Sahar (64. Tamuz). Portugal-België 0-0. Scheids rechter: Malek (Pol). Gele kaart: Almeida, Moutinho (Portugal), Vertonghen (Belgie). Aantal toe schouwers: 10.000. Portugal: Ribeiro; Goncalves (57. Antunes), Semedo, Da Cos ta en Veloso; Moutinho (85. Amorim) en Fernandes; Olivei- ra, Almeida, Nani en Djalo (66. Varela). België: Bailly; Vanden Borre (90. Overmeire), Vertonghen, Fellaini, Lombaerts, Pocognoli, De Roover en Vermaelen; Blon- del (76. De Mul) en Martens (87. Haroun); Mirallas. Stand groep A: Nederland 1 1003 1-0 Portugal 10101 0-0 België 10101 0-0 Israël 1 001 00-1 door Maarten van Helvoirt TILBURG - Zijn functie als directeur van de CBV, de belangenvereni ging voor coaches betaald voetbal, zit er al ruim een week op, maar )an Reker kon het zaterdag niet na laten om een verzoeningspoging te wagen met de grootste disso nant van de vereniging: Louis van Gaal. En buiten het ofFiciële pro gramma om rehabiliteerde hij Mark Wotte. Dat deed hij in Tilburg tijdens het congres voor trainers uit het ama teurvoetbal, waar Wotte een trai ning gaf en Van Gaal werd uitge roepen tot Coach van het laar. De trainer van AZ was wegens vakan tie niet van partij en daarom nam Reker uit handen van CBV-ambas- sadeur Guus Hiddink de Rinus Mi- chels Award in ontvangst en sprak hij voor de man die enkele maan den geleden zijn lidmaatschap op zegde na een clash met Reker en Foppe de Haan. „Ik ben zeer ver eerd dat mijn vakcollega's mij heb ben gekozen, want volgens mij zijn zij de enigen die de kwalitei ten hebben om te beoordelen wie de beste trainer is." En voor eigen rekening zei Reker: „Een compliment dat zij ondanks de controverses op hem hebben ge stemd. Ik zie deze onderscheiding ook als een aanmoedigingsprijs voor Van Gaal om weer open te staan voor de liefde van de CBV. Samen met Foppe de Haan zal ik hem deze prijs bij een wedstrijd van AZ overhandigen." Mark Wotte kwam onlangs in op spraak toen aan het licht kwam dat in zijn contract met de Egypti sche club Ismailia staat dat hij kon verdienen aan transfers. Reker: „De CBV is vindt dat dit soort dau- 'lk ben zeer vereerd dat mijn vakcollega's mij hebben gekozen.' sules niet in een contract thuis hoort - zoals het ook niet zou moe ten kunnen dat spelersmakelaars aan trainers verdienen - en dat zul len we ook zo communiceren. Daarmee is de kous af." Louis van Gaal is vereerd met de uit verkiezing. GRONINGEN - Portugal en België hebben gisteravond in Groningen in hun eerste wedstrijd op het F.K voetbal voor spelers tot 21 jaar ge lijkgespeeld. Beide teams kwamen in Euroborg niet tot scoren: 0-0. Nederland, dat eerder op de avond met 1-0 won van Israël, gaat daar door aan de leiding in groep A. Bel gië had het meeste recht op de overwinning. Vooral in de eerste helft waren De Rode Duivels dichtbij de openings treffer. HEERENVEEN - Hij wond er zoals al tijd geen doekjes om. „Er man keert links en rechts nog wel wat aan", zei Foppe de Haan na het duel met Israël (t-o). De coach was echter wel tevreden met het resultaat. „Want de eerste wedstrijd winnen is heel belang rijk. Onze uitgangspositie is daar door meer dan voortreffelijk." De Haan had bewust voor een an dere organisatie op het veld geko zen. „Omdat ik afgelopen week tij dens de trainingen vond dat er veel te weinig dynamiek in het team zat. Met Haris Medunjanin in een zwervende rol wilde ik er meer voetbal in krijgen. Hij speel de het eerste kwartier heel aardig, maar viel daarna ver terug" Royston Drenthe (midden) was één van de uitblinkers bij Jong Oranje. foto Bas Czerwinski/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15