Sport Maduro zorgt KNVB wil invoering van topklassen Real Madrid blijft op kampioenskoers door Ruud van Nistelrooij KV Mechelen keert terug in hoogste klasse Napoli en Genua zijn terug in de Serie A IJsselmeervogels en Argon spelen gelijk Honger van Romario is nog niet gestild Hans-Peter Briegel trainer Ankaragücü Wim Rijsbergen verliest met Trinidad Aanvaller bezorgt zijn ploeg 2-2- gelijkspel tegen Zaragoza. Royston Drenthe wordt tot man van de wedstrijd gekroond. Hoek is niet voor, maar wil wel meedoen als eliteklasse er komt. 26 Maandag 11 juni 2007 PZC kortrijk - KV Mechelen is vier jaar na de terugzetting naar de der de klasse teruggekeerd op het hoogste niveau van het Belgische voetbal. De voormalig topclub werd gisteren winnaar van de na- competitie door bij Kortrijk met 3-2 te winnen. Mechelen, in 1988 winnaar van de Europa Cup 2, werd in 2003 terug gezet naar de derde klasse wegens financiële problemen. rome - Napoli en Genua zijn terug in de Serie A. Beide ploegen verze kerden zich gisteren in navolging van Serie B-kampioen luventus van promotie. Napoli (tweede) en Genua (derde) speelden met 0-0 gelijk. Beide clubs hebben een be hoorlijke historie in het Italiaans voetbal. Napoli glorieerde aan de hand van de Argentijn Diego Mara- dona in de jaren 80.. Genua werd negen maal landskampioen. spakenburc - De eerste wedstrijd om de algehele amateurtitel tussen IJsselmeervogels en Argon is een gelijkspel (1-1) geëindigd. Volgen de week bij de return in Mijdrecht valt de beslissing. Voor 4000 toeschouwers opende leff'rey de Winter in de 57e mi nuut de score. Twee minuten later was er alweer evenwicht dankzij een doelpunt van topschutter Pa trick Lokken. rio de janeiro - De doelpunten- honger van Romario is met het be reiken van de mijlpaal van 1000 niet gestild. De 41-jarige Braziliaanse spits van Vasco da Gama scoorde zaterdag voor eigen publiek in de wedstrijd tegen Gremio uit Porto Alegre tweemaal. De thuisclub won uiteindelijk met 4-0. De oud-PSV'er speelde de vol le 90 minuten. ankara - Hans-Peter Briegel is de nieuwe trainer van de Turkse club MKE Ankaragücü. De 51-jarige Duitser, die volgens voorzitter Ce- mal Aydin een voorcontract heeft getekend, wordt komende week ge presenteerd. De oud-international was al eens eerder als trainer actief in Turkije, bij Besiktas en Trabzon- spor. Daarna was hij bondscoach van Albanië en Bahrein. carson - Bondscoach Wim Rijs bergen heeft zaterdag met Trini dad en Tobago ook de tweede wed strijd in groep B van de Concacaf Gold Cup verloren. In Carson was na El Salvador nu ook gastland Verenigde Staten te sterk: 2-0. Brian Ching en Eddie lohnson scoorden. De Amerikanen, die twee keer werden gered door doel man Kasey Keiler, zijn zeker van een plek in de kwartfinales. door onze sportredactie madrid - Voor een groot deel door toedoen van Ruud van Nistelrooij blijft Real Madrid in Spanje met nog een wedstrijd te gaan koplo per. De Nederlander scoorde twee keer voor de Koninklijke, dat daar door gelijkspeelde bij Zaragoza (2-2). Barcelona, dat thuis niet verder kwam dan 2-2 tegen stadgenoot Es- panyol, profiteerde niet. De derde kanshebber Sevilla bleef op Mallor- ca steken op 0-0. Diego Alberto Milito maakte beide treffers voor Zaragoza, tot twee keer toe maakte Van Nistelrooij ge lijk. Met 25 doelpunten blijft hij topschutter van de Primera Divi sion. De 2-2 viel pas enkele minu ten voor tijd. Daarvoor leek Ma drid de titel te hebben verspeeld. Het zonder sterspeler Ronaldinho spelende Barca leidde, maar gaf in de slotfase de voorsprong van 2-1 prijs. De rivalen hebben beide nu 73 punten. Madrid heeft een beter on derling resultaat. Sevilla volgt op twee punten. Madrid heeft het ko mende weekeinde aan een zege op eigen veld tegen Mallorca voldoen de. Het zou de eerste titel in vier jaar betekenen. Barca moet nog te gen Gimnastic. Barcelona, spelend met Giovanni van Bronckhorst, mocht wellicht ook geen aanspraak maken op de winst. Lionel Messi speelde een du bieuze hoofdrol. De Argentijn maakte gelijk (1-1) met de hand, hetgeen de scheidsrechter over het hoofd zag. De treffer deed denken aan die van zijn landgenoot en voorbeeld Maradona, op het WK van 1986 tegen Engeland. Ook Maradona, herin de versukke ling geraakte fenomeen, passeerde de doelman destijds met zijn vin gertoppen. Zijn uitleg later werd le gendarisch: „Het was de hand van God en het hoofd van Maradona." Raul Tamudo had eerder Espanyol op voorsprong gezet. Messi zorgde na bijna een uur ook voor het winnende doelpunt, zo leek het lang. Tamudo maakte ook met zijn tweede treffer van de dag gelijk. In de historisch WK-wedstrijd van 1986 tegen Engeland maakte Mara dona afgezien van die met de hand nog een doelpunt. Dat deed hij met een fantastische solo, be gonnen op zijn eigen helft. Eerder dit seizoen maakte Messi ook al een copy van die treffer. Ruud van Nistelrooij was zaterdag met twee doelpunten de grote man bij Real Madrid. foto Armando Franca door Dick Sintenie heerenveen - Het was zijn eerste, volledige wedstrijd in maanden, maar Hedwiges Maduro was met een beslissend. Zijn doelpunt, een intikker uit een vrije trap van Royston Drenthe, hielp Jong Oran je gisteravond langs Israël (1-0). De vraag was: wie raakte de bal als laatste, Maduro of tegenstander Omer Peretz? „Maakt het echt uit?", counterde Maduro lachend. „Hij zat erin, dat was het belang rijkste. Maar voor mijn gevoel raak ten we de bal alletwee." Maduro kreeg de treffer, die al in de tiende minuut viel, achter zijn naam. „Een belangrijk doelpunt", wist de Ajacied. „Het verschaft ons een goede uitgangspositie in de poule en het brengt ons weer iets dichterbij de Olympische Spelen." Een tweede plaats in de poule - die long Oranje in de halve finales brengt van het jeugd-EK - is vol doende voor kwalificatie voor Pe king. Het doelpunt van Maduro kwam, bijna letterlijk, uit de lucht vallen. Bondscoach Foppe de Haan had zijn elftal voor de openingswed strijd van het jeugd-EK in een an der jasje gestoken en dat zat, om het maar eens vriendelijk te zeg gen, niet als gegoten. Maduro: „Het was inderdaad even wennen. Met Haris Medunjanin hadden we er een extra middenvel der bij en voor de twee spitsen, Ryan Babel en Maceo Rigters, ont stond er ruimte op de flanken. Die ruimte was er uiteindelijk voor ons allemaal, maar we waren slor dig aan de bal. Misschien wel om dat we zoveel ruimte kregen." De jonge internationals hoorden een dag voor de wedstrijd van de koerswijziging en het duurde tot ver in de tweede helft eer de spe lers fatsoenlijk uitvoering gaven aan de ideeën van hun coach. Dat had vooral te maken met het door schuiven van Royston Drenthe, de smaakmaker die na rust van links back tot linkshalf werd 'gepromo veerd'. Maduro: „Royston is een speler die een mannetje bindt en die veel beweegt, dus ook iemand die de gaatjes dicht kan lopen. Zo'n voet baller heb je nodig op het midden veld." Met Ismaïl Aissati, Medunjanin en Maduro stonden er aanvankelijk drie dezelfde type spelers in de middelste linie, waardoor het ont brak aan loopvermogen en diep gang. Maduro: „Maar of we zo blijven spelen of niet, het team zal moe ten groeien in het toernooi. En daarvoor is het belangrijk dat je wint en dat hebben we gedaan. De ergste spanning is er nu vanaf." Maduro zelf hoorde met de centra le verdedigers Ron Vlaar en Ryan Donk tot de uitblinkers, maar ook hij moet een hoger niveau halen dan gisteren. Vindt hij zelf „Het moet allemaal zuiniger, scher per, sneller. Ik ben niet ontevre den. Dit was mijn eerste volledige wedstrijd in maanden, maar ik moet ook beter dan ik vanavond heb laten zien. En dat ga ik ook la ten zien." Royston Drenthe werd werd na af loop van de wedstrijd tot man van de wedstrijd. „Ik wil iedereen be danken die hier was", zei de Feye- noorder. Het zegt veel over Drenthe, die al tijd netjes over wil komen, maar in het veld flink tekeer kan gaan. In positieve zin dan, want de Rot terdammer is een speler die zijn ploeggenoten behoorlijk kan inspi reren. Het leverde hem gisteravond na het duel met Jong Israël een beker op, die gesponsord is door een biermerk. „Ik ben zeer vereerd dat ik tot man van de wedstrijd ben gekozen", zei Drenthe. „Voor ons was dit een aardig beladen duel en de druk was ook wel voelbaar. Maar nu we drie punten hebben, kunnen we best tevreden zijn." Toch had Drenthe nog behoorlijk wat minpuntjes gezien. Hij analy seerde ze kort na de wedstrijd stuk voor stuk. „Af en toe waren we wat nonchalant en leden we te ge makkelijk balverlies. Iedereen weet dat het voetballend beter moet en we zijn ook kritisch naar elkaar toe. Alle spelers willen voor elkaar werken en moeten de ko mende dagen de puntjes op de i zetten. Als we ons positiespel be ter kunnen verzorgen, denk ik dat wij een team hebben dat moeilijk af te stoppen is." door onze sportredactie zeist - De KNVB wil vanaf het sei zoen 2009/2010 twee of drie top klassen invoeren in het amateur voetbal. Dit moet de doorstro ming van de amateurs naar de profs verbeteren. De voetbalbond heeft de afgelo pen tijd onderzoek gedaan naar een aansluiting tussen de amateur competitie en de eerste divisie. Daarbij zijn de sportieve, maat schappelijke en economische gevol gen bestudeerd. De komende maanden gaat de bond het voor stel nader uitwerken. De eliteklas se moet de doorstroming tussen het prof- en amateurvoetbal verbe teren. Het bestuur amateurvoetbal van de KNVB neemt tijdens de voor jaarsvergadering in 2008 een be sluit over de nieuwe competitieop- zet. Er wordt al jaren gesproken over de invoering van een topklasse. Steeds echter blijken de amateur clubs moeite te hebben met de in voering ervan en wordt het plan af geschoten. De KNVB denkt dat er nu meer draagvlak is. Dat valt nog maar te bezien. Uit een onderzoek, dat zaterdag in het Algemeen Dagblad werd gepubli ceerd, bleken 45 van de 84 hoofd klassers tegen de invoering van een topklasse te zijn. Voor zijn 25 verenigingen, zes hoofdklassers stellen zich neutraal op en acht hebben er geen mening. De mees te tegenstanders (31) bevinden zich onder de zaterdag-hoofdklas sers. Slechts vijf zaterdagclubs zijn voorstander. Daarbij gaat het om Bennekom, Be Quick'28, Harkema- se Boys (net gedegradeerd), HHC Hardenberg en Hoek. Voorzitter John Smael wil het 'ja' van Hoek wel enigszins nuance ren. „We zijn tevreden over de hui dige hoofdklasse", zegt de voor man. „Ik heb alleen gezegd dat als er ooit een topklasse komt Hoek mee wil doen. Maar dat betekent natuurlijk niet automatisch dat we De KNVB wil de doorstroming van de amateurs naar de profs verbeteren. Daarom moeten er volgens de bond topklassen ko men. vóór invoering van topklassen zijn." Hoewel het plan van de topklasse al vaak is afgeketst, houdt John Smael er rekening mee dat het fe nomeen toch een keer wordt inge voerd. „Het is het speeltje van de heer Kesler (directeur KNVB). En als de KNVB iets wil, gaat het meestal wel door", stelt de voorzit ter van Hoek. „De mededingingsautoriteit heeft zich er kennelijk ook mee be moeid. Die heeft geconstateerd dat in het in twee landen in Europa niet mogelijk is om vanuit de hoofdklassen te promoveren en vanuit de laagste divisie in het be taald voetbal te degraderen. Dat is in Spanje en Nederland. Ik denk dat dat die bemoeienis de voetbal bond wel goed uitkomt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 14