Sport PZC Jong Oranje neemt eerste horde 25 28 en 29 36 en 37 Nederlanders beginnen EK met minimale zege op Israël: 1-0 Tom Veelers toont zijn klasse in het OZ Wielerweekend Pluijgers verovert in eigen huis wereldtitel karate Tip? sport®pzc.nl Maandag 11 juni 2007 foto Ed Oudenaarden/ANP Maceo Rigters vecht een duel uit met Shai Maymon. door Barry van der Hooft heerenveen - Met een grote glim lach op het gezicht drukte Royston Drenthe gisteravond iets na acht uur de hand van kroon prins Willem-Alexander. De uit blinker had een groot aandeel in de eerste zege van Jong Oranje op het EK en verdiende een schouder klopje. Israël werd met t-o opzij ge zet, waardoor long Oranje al hal verwege kwalificatie voor de Olym pische Spelen is. Het veiligstellen van een ticket voor Peking 2008 is namelijk het eerste en voornaamste doel tijdens het EK onder 21 in eigen land. De formatie van bondscoach Foppe de Haan moet daarvoor de halve finales bereiken en zette in dat op zicht een goede stap. Het voetbal elftal heeft nu in de komende duels met Portugal en België nog één overwinning nodig. Als de ploeg erin slaagt die zege te pak ken, zal het pas serieus aan het ver dedigen van de Europese titel gaan denken. Het team moet dan echter wel be ter voor de dag komen dan giste ren in Heerenveen, want het ver toonde spel was verre van hoog staand. De opening was redelijk te noemen, in een basisopstelling die als verrassend bestempeld mocht worden. Met Royston Drenthe als linksback, Haris Medunjanin als extra middenvelder en twee spit sen (Ryan Babel en Maceo Rig ters) wilde De Haan vooral de te genstander op het verkeerde been zetten. Het spel van de Israëliërs moest ontregeld worden, maar het pakte anders uit. long Oranje kwam wel iswaar al snel op voorsprong via Hedwiges Maduro, maar het was geen toeval dat die treffer voort kwam uit een stilstaande situatie. Drenthe legde een vrije trap aan de tweede paal, waar de Ajacied succesvol afrondde. Het spel van de Nederlanders oog de daarna veel te statisch, met Julian Jenner op de rechterflank als lichtend voorbeeld. Nadat Medunjanin ten onrechte een straf schop had geclaimd, zorgde op nieuw Drenthe voor het enige ech te gevaar van zijn ploeg. De links back, meer middenvelder dan verdediger, bediende Babel die ech ter schrok van de mogelijkheid en voor een leeg doel te hoog mikte. Om kwalificatie voor de Spelen af te dwingen, moet Jong Oranje de halve finale van het EK halen. Door winst op Israël (1-0) is de ploeg al een eindje op weg. long Oranje speelde toen al een half uur in een veel te laag tempo, waarbij het ook nog eens ontbrak aan verrassende elementen en diepte vanuit de middenlinie. Me dunjanin, Maduro, Jenner en Is mail Aissati willen de ballen al lemaal het liefst in de voeten heb ben, om van daaruit verder te com bineren. Bij die speelwijze is een belangrijke rol weggelegd voor Aissati, maar de kleine vormgever zag steeds tegenstanders én ploeggenoten vlak voor hem op duiken. Vlak voor rust viel de PSV'er ook nog eens geblesseerd uit. Zijn vervanger Bakkal bracht iets meer dynamiek in het Nederlandse spel, maar ondertussen bleef het ook rommelig en slordig. Het Is raëlische elftal, dat zonder drie licht geblesseerde A-internationals begon, mocht blijven hopen op een goed resultaat en brachten de geboren Nigeriaan Tamuz binnen de lijnen. Ook hij had echter weinig in te brengen tegen de cen trale verdedigers Ryan Donk en Ron Vlaar, die volwassen speel den. De wedstrijd leek naar het einde te kabbelen, maar Drenthe dacht daar anders over. De publiekslieve ling schoof na het inbrengen van Calvin Jong-a-Pin door naar de middenlinie en bleek onvermoei baar. De Feyenoorder gooide er een paar prachtige acties uit, nam het Israëlische doel onder vuur en trachtte daarnaast vooral Babel in stelling te brengen. Het vizier van de spits stond gisteren echter niet op scherp en dat gegeven kan een probleem opleveren in de twee duels die nu nog volgen. Want Por tugal en België zijn van een ander kaliber dan Israël. pagina 26 en 27: Maduro is beslis send voor zijn ploeg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13