Buitenland EU vangt bot voor haaien Sas van Gent M-ystery Dark-E Jowan Bas Ram Yves Convitt Gorki Intwine Vrijdag 15 juni Zaterdag 16 juni Start@ 14:30 uur Vvk: €15 - Kassa: €19 www.rockar$iphdthebridge.nl Camping aanwezig VanKatoen La Ventura Cycloon Conu houdt huis in Iran en Oman Leider politieke arm van ETA aangehouden 'Israël is bereid tot teruggave van Golan' Racistische hond wijst zwarte sollicitant af Brussel - „Mijn waakhond ver draagt geen mensen met een zwar te huidskleur." Dat kreeg een Bel gische lasser van Nigeriaanse origi ne te horen bij zijn sollicitatie. Hij zocht een baan bij smeedijzerij Rampelberg in Huizingen, maar volgens de bedrijfsleider blijft zijn hond maar blaffen als hij gekleur de mensen ziet. De metaalvak bond ABW spreekt van 'racisme'. Hof Sri Lanka verbiedt uitzettingen Tamils Populaties slinken door grote vraag naar vinnen en 'fish and chips'. Start@ 17:30 uur Endless Cytle Seven Oaks Razorblade Peter van de Veire dj Gerrit Kerremans (studio brussel) PZC Zaterdag 9 juni 2007 J 9 SOURG ABAD - De Iraanse regio Sourg Abad (fo to) is zwaar getroffen door overstromingen. De cycloon Gonu die de afgelopen dagen over Oman en Iran trok heeft aan zeker 32 mensen het leven gekost. Reddingswerkers zijn nog op zoek naar tientallen vermisten. De zwaarste storm in dertig jaar in het gebied heeft een spoor van vernieling achtergelaten. In Oman en Iran waren er overstromingen en aardverschuivingen. Wegen en bruggen die de oostelijke provincies van Oman met de hoofd stad Masqat verbinden hebben zware schade op gelopen. Grote delen van Masqat kwamen blank te staan door de overvloedige regenval. Bomen zijn ontworteld en elektriciteitspalen weg gerukt. De internationale luchthaven die was ge sloten is gisteren weer opengegaan. foto Hamid Sadegi/AP san sebastian - De Spaanse poli tie heeft gisteren leider Arnaldo Otegi van de verboden organisatie Batasuna aangehouden. Madrid be schouwt Batasuna als de politieke tak van de Baskische afscheidings beweging ETA. Otegi werd opgepakt toen hij op weg was naar een hotel in San Se bastian om daar een persconferen tie te houden. tel aviv - De Israëlische premier Olmert heeft volgens de krant Ye- dioth Ahronoth Syrië in een gehei me boodschap aangeboden af stand te doen van de Golan-hoog- vlakte in ruil voor vrede. Damas cus zou ook de banden met Iran en regionale 'terreurorganisaties' moeten verbreken. Israël verover de veertig jaar geleden de strategi sche hoogvlakte van Golan. COLOMBO - De politie in de Srilan- kaanse hoofdstad Colombo moet stoppen met haar klopjacht op et nische Tamils en met het onder dwang verwijderen van Tamils uit de stad. Dat bepaalde het hoogge rechtshof op het eiland. Donder dag deed de politie invallen in Ta- mil-wijken en zette 376 leden van de Tamil-minderheid op bussen naar het noorden en het oosten. den haac - Het is de Europese Unie gisteren tijdens de internatio nale Cites-conferentie in Den Haag niet gelukt voldoende steun te verwerven om de handel in doornhaai en haringhaai aan voor waarden te binden. De benodigde tweederdemeerderheid voor het EU-voorstel ontbrak, maar moge lijk komt het aan het einde van de conferentie, over een week, weder om in stemming. Door de enorme vraag naar onder meer haaienvinnen en 'fish and chips' slonken de twee haaienpo- pulaties enorm. Het herstel gaat moeizaam, ook al doordat de be hoefte aan doornhaai zo groot bleek dat vissers volgens schattin gen van natuurorganisaties de afge lopen tien jaar drie kwart van het aantal (zwangere) vrouwtjes heb ben gevangen. De doornhaai wordt verwerkt in de Britse 'fish and chips' en de Duitse gerookte lekkernij 'Schiller- locken'. Haringhaaien worden on der meer verwerkt in olie en vis meel, de vinnen verdwijnen in de soep. Volgens het Wereld Natuur Fonds (WNF) worden in Neder land sommige haaiensoorten die als bijvangst in de netten zitten, verkocht als 'zeepaling'. Doornhaaien zijn makkelijk te vin den doordat zij zich in grote scho len bewegen. Schattingen van het WNF geven aan dat er nog 190.000 doornhaaien zijn, waaron der niet meer dan 15.000 vrouw tjes. De populatie doornhaaien nam volgens het WNF de laatste tien jaar met 95 procent af; het be stand haringhaaien kromp in veer tig jaar 89 procent. a Endles

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9