Sport I rif a-a vond Geen Rijnsburgse Boys, wel Peking Alleen twijfels over meespelen Ryan Donk bij Jong Oranje msasm 13 juni 18.- 28.38 uur Studeren in Terneuzen! Hogeschool i T Zeeland AZ-verdediger verlaat trainingskamp vanwege privé-omstandigheden. Nederlands record Nijhuis op 100 school Amerikaans seizoen Daniel Ward zit erop Powell aast op zege WK en Colden League Zwemmer Nick Driebergen is allergisch voor gras. 48 Zaterdag 9 juni 2007 PZC Vlietstraat 11a, Terneuzen [ROC W/esterschelde): Voltijd Bedrijfseconomie (propedeuse) Commercièle Economie (propedeuse) Management, Economie en Recht (propedeuse) Leraar Basisonderwijs (PABO) dagopleiding Deeltijd Bedrijfseconomie* Commerciële Economie* Management, Economie en Recht* Leraar Basisonderwijs, avondopleiding volledige opleiding in Terneuzen) Combi MBO-HBB Economie Leraar Basisonderwijs Meer weten? Telefoon: 0115 - 64 16 00 of e-mail: info@hz.nl door Barry van der Hooft ORANJEWOUD - De kans is groot dat Foppe de Haan morgen in de openingswedstrijd van het EK on der 2i jaar geen beroep kan doen op Ryan Donk. De verdediger van AZ verliet donderdagavond vanwe ge privé-omstandigheden het trai ningskamp van long Oranje en het is nog onduidelijk wanneer hij terugkeert. De afwezigheid van Donk zou een flinke streep door de rekening zijn voor De Haan. De centrumverdedi ger was verzekerd van een basis plaats en zou achterin een duo vor men met aanvoerder Ron Vlaar. In dien Donk tegen Jong Israël niet inzetbaar is, zal de Feyenoorder aan Arnold Kruiswijk (FC Gronin gen) worden gekoppeld. Verder staat het basisteam is grote lijnen vast. Alleen de positie van linksbuiten is nog onderwerp van discussie. De Haan leek aan het be- Het vertrek van AZ-verdediger Ryan Donk uit het trainingskamp van Jong Oranje is een streep door de rekening van bonds coach Foppe de Haan. gin van de week de voorkeur te ge ven aan Roy Beerens, de door PSV aan NEC verhuurde aanvaller. Een andere optie is om Daniël de Rid der aan de linkerkant te laten spe len. Voor de aanvaller van Celta de Vi go is het openingsduel een wed strijd met een speciaal tintje. Zijn moeder is Israëlisch en daarom werd de voormalig Ajacied gister middag uitgebreid geïnterviewd door journalisten uit dat land. Niet in het Engels, maar in het He breeuws, want De Ridder spreekt die taal vloeiend. Donderdagavond bracht Ron Zwerver een bezoek aan het spe lershotel. De oud-volleyballer was uitgenodigd door Foppe de Haan, om zijn ervaringen over te breng en op de Nederlandse talenten. Zwerver sprak onder meer over de Olympische Spelen, waar hij in 1996 goud won met het Neder lands team. „Hij is een voormalig topsporter", vond doelman Boy Waterman. „Het was leerzaam en ik hoop dat zijn boodschap bij ie dereen is aangekomen." Vermoedelijke opstelling Jong Oranje: Boy Waterman; Gianni Zuiverloon, Ron Vlaar, Arnold Kruiswijk, Erik Pieters; Is mail Aissati, Hedwiges Maduro, Royston Drenthe; Julian Jenner, Ryan Babel, Roy Beerens. eindhoven - Moniek Nijhuis heeft gisteren in Eindhoven het Neder landse record op de 100 meter schoolslag verbeterd. De zwemster tikte aan in 1.09,51 en dook hier mee onder de oude nationale top tijd die sinds juli 2002 met 1.09,67 in handen was van Madeion Baans. Voor Nijhuis is het haar tweede Nederlandse record bin nen een week. Zondag scherpte ze bij de NK in Amsterdam het re cord op de 50 meter school aan. sacramento - Daniel Ward is er tijdens de Amerikaanse studenten kampioenschappen niet in ge slaagd de finale van de 4x400 me ter te halen. De Hulster sprinter en zijn drie teamgenoten liepen in Sacramento, de hoofdstad van Cali- fornie, de dertiende tijd: 5.07,13. Voor Ward, die in Texas studeert, was het zijn enige onderdeel tij dens het toernooi. Zijn Amerikaan se seizoen zit er nu op. monte carlo - Asata Powell doet mee aan alle zes wedstrijden van de Golden League. De lantaicainse sprinter, wereldrecordhouder op de 100 meter (9,77), heeft daartoe een contract ondertekend. De wedstrijdreeks om een prijzen- pot van een miljoen dollar begint volgende week in Oslo. „Ik heb er vertrouwen in dat ik dit seizoen goud kan halen op de WK en de jackpot kan winnen in de Golden League", zei de 24-jarige Powell. door Robbert Minkhorst rijnsburg - Waar een allergie al niet goed voor kan zijn. Toen Nick Driebergen (19) uit Rijnsburg aller gisch bleek voor gras, stopte hij met voetballen, en ging waterpolo ën. Om daarin beter (en sneller) te worden, begon hij ook met wed- strijdzwemmen. Vorige week plaatste hij zich op het Nederlands kampioenschap in Amsterdam op twee afstanden voor de Olympi sche Spelen in Peking, de 100 en 200 meter rugslag. „Ik wilde altijd in het eerste elftal van Rijnsburgse Boys voetballen. Ik ga nu toch liever naar Peking. Ik ga nog wel elk weekeinde kijken bij Rijnsburg. Het maakt niet uit of het uit of thuis is, het is altijd wel leuk. Ik ga met vrienden. Ik ken ook een aantal gasten uit het eerste, en mijn vader is voorzitter van de club." „Vanwege die allergie ben ik gaan waterpoloën. Tegen mijn stiefva der zei ik: Ik wil de beste van Ne derland worden. Wat moet ik doen? Dan moet je gaan wedstrijd- zwemmen, zei hij. Eigenlijk is het best een raar en verwonderlijk ver haal, ja." „En nu mag ik naar de Olympi sche Spelen. Hier heb ik altijd voor getraind, hier heb ik het alle maal voor gedaan. Dat is best een ontlading. Al ben ik daar niet zo uitbundig in als iemand die ieder een meteen gaat bellen." „Ik heb een heel goed trainingsjaar gehad. In december miste ik mijn kwalificatie voor het WK. Dat was mijn piektoernooi. Opeens had ik niets. De bondscoach zei: het is be ter voor je om nog een paar maan den te trainen. Blijf maar lekker thuis. Eerst denk je, wat een lui. Achteraf gezien had hij gelijk." „Al leen maar rugSlag trainen is niks. Dan lig je twee uur naar het pla fond te staren. Eén leuk bijnum mertje moet kunnen, dat heb ik ook nodig. Op het NK zwom ik mee in de 4x100 estafette vrije slag. Ik zwom 51.3 seconden. Ik zou met die tijd individueel vierde zijn geworden. Maar de rugslag is Nick Driebergen wilde altijd voet- ballen in het eerste elftal van Rijnsburgse Boys. De rugslagspe- cialist zwemt volgend jaar op de Olympische Spelen in Peking. absoluut mijn slag. De afstand tus sen mij en de top op de vlinder en vrije slag is voor mij ook niet meer te overbruggen." „Ik kan als individuele sporter mijn eigen ding doen en daar houd ik van. In een teamsport heb je te maken met, gezeik wil ik niet zeggen, maar wel dat je afhanke lijk bent van anderen. Ik wil niet kunnen zeggen: dit was zijn schuld of de zijne. Ik wil het zelf in de hand hebben. Als het niet lukt, kan ik dat alleen mezelf ver wijten." „Ik ben niet zo van regeltjes en ver plichtingen. Ik ga graag mijn eigen gang. Bij de jeugd moest ik om ne gen uur naar bed. Waarom? Ik ben 17. Bij de senioren is het heel an ders. Ie bepaalt zelf wat je eet en hoe laat je slaapt. Die verantwoor delijkheid kan ik aan." „Ik vind vooral Markus Rogan erg goed. Er is nog een Rus, en je hebt twee Amerikanen. Die vier gaan waarschijnlijk uitmaken wie olym pisch kampioen wordt. Ik ben nu bij de subtop in de wereld. Mijn doelstelling is nu een finaleplaats op een van de twee afstanden." „Dat ik met deze records Neder lands kampioen ben geworden, was verrassend. Maar verwend of verwaand gedrag is nergens voor nodig. Mijn ouders zouden er ook wel op letten, dat ik niet zo word. Ik heb vrienden die bijna letterlijk de benen onder me vandaan schoppen als ik zo doe. Voor hun ben ik ook gewoon Nicky, omdat ik de kleinste ben." Nick Driebergen (19) plaatste zich op twee afstanden voor de Olympische Spelen in Peking, de 100 en 200 meter rugslag. foto Robert Vos/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 72