Geen wonderen in Parijs PZC 47 51 48 Nadal en Federer opnieuw in finale Roland Garros. Henry twijfelt Van Nistelrooij nadert titel en mijlpaal over toekomst 9 9 r 48 Voortbestaan RBC met vraagtekens omgeven Zweden krijgt zege na gestaakte duel Alonso geeft signaal af bij GP van Canada SSV'65 rondt selectie af met Danny Magito Drie doden bij race op Britse eiland Man Marjet van der GraafF leeft als profgolfster, ntaar is nog amateur Nick Driebergen was liever voetballer, maar is nu topzwemmer Zaterdag 9 juni 2007 door Fardau Wagenaar parijs - Wonderen bestaan niet meer op Roland Garros. Twee we ken tennis heeft bij de mannen precies opgeleverd wat iedereen had verwacht: een finale tussen de twee beste spelers ter wereld. Rafael Nadal won gisteren in de halve finale van Novak Djokovic (7-5,6-4,6-2) en Roger Federer ver sloeg Nikolai Davidenko (7-5, 7-6, 7-6). Het wordt de tweede eind strijd op rij van Nadal en Federer in Parijs. Tweevoudig winnaar Nadal had het gisteren in de eerste twee sets niet makkelijk tegen de onstuimi ge Djokovic. Het tweetal speelde vier keer eerder tegen elkaar, Na dal won drie keer, maar zag zijn Servische tegenstander de laatste maanden een enorme ontwikke ling doormaken. Hij was dus ge waarschuwd voor de man uit Bel grado, die gisteren twee sets lang vooral agressief speelde. Ze sche len maar een jaartje in leeftijd, Na dal is net 21 jaar geworden en Djo kovic is 20, maar toch wordt de Spanjaard gezien als een doorge winterde prof en zijn tegenstander als een aanstormend talent. Een paar trotse Serviërs moedig den Djokovic in de halve finale aan. Bij winst zou hij de eerste Ser- londen - De Franse aanvaller Thierry Henry (29), die in de be langstelling van AC Milan staat, heeft zijn twijfels uitgesproken over zijn toekomst bij Arsenal. Hij speelt sinds 1999 bij de Londense voetbalclub. Henry voelt zich er minder op zijn gemak nadat vi- ce-voorzitter David Dein na een meningsverschil met het bestuur van Arsenal is opgestapt. Dein is een vertrouweling van trainer Ar- sène Wenger en zijn zoon Darren is zaakwaarnemer van Henry. door Rudy Boogert coes - Real Madrid kan vanavond kampioen van Spanje worden. De ploeg moet zelf winnen bij Real Zaragoza, terwijl de concurrentie (Barcelona en Sevilla) punten moet verspelen. Het zou voor De Koninklijke de bekroning zijn van een indrukwekkende inhaalrace. Rond de jaarwisseling bevond de club zich in een diepe crisis. Het spel was bedroevend, de resultaten navenant en trainer Fabio Capello had zijn koffers al bij de deur staan. Maar in februari begon Real vische man ooit in de finale zijn van een grandslamtoernooi. Ook zijn landgenote en goede vriendin Ana Ivanovic keek toe, zij speelt vandaag de finale bij de vrouwen tegen lustine Henin. De fans za gen Djokovic een verbeten strijd voeren met de bij vlagen slordig spelende Nadal, maar uiteindelijk kon de temperamentvolle Serviër er niet voor zorgen dat Roland Gar ros net voor de eindstrijd alsnog werd overvallen door een verras sing. |TJ De finale op Roland Garros is de- zelfde als vorig jaar. Opnieuw staan gravelkoning Rafael Nadal en 's werelds nummer één Roger Federer tegenover elkaar. plots te draaien. Het gat met aarts rivaal Barcelona en Sevilla werd langzaamaan gedicht en Madrid had eindelijk weer eens iets om te juichen. Parallel met deze wederopstan ding liep de doelpuntenproductie van spits Ruud van Nistelrooij. Hij loopt de laatste maanden één-op één, wordt na de zomer weer inter national en hij ligt op koers om de eerste spieler te worden die in drie Europese topcompietities topscorer wordt. Eerder werd hij dat in Ne derland (1999 en 2000 bij PSV) en Of Federer in staat is om Nadal van zijn Franse troon te stoten, valt na de halve finale moeilijk te voorspellen. Tegen Davidenko speelde hij niet zijn beste wed strijd, maar dat hoeft niets te zeg gen over de dag van morgen. De Rus zette Federer vanaf het eerste punt onder druk en brak meteen zijn servicegame. Federer zwoeg de, zijn vriendin Mirka keek zorge lijk toe, maar hij kraakte niet. „Ik raak niet meer zo snel nerveus." In de derde set kwam Federer nog met 5-2 achter, maar ook hier sloeg hij genadeloos toe op de be langrijke punten. „Ik ben tevreden over mijn spel. Op de momenten dat het moest, speelde ik excel lent", reageerde Federer na afloop. Engeland (200} bij Manchester United). TWee speelrondes voor het einde staat Van Nistelrooy nu in Spanje op 23 doelpunten. Fré- déric Kanouté (Sevilla) volgt op twee goals. Het meest typerend voor het her wonnen vertrouwen van Van Nis telrooy zijn zijn penalty's. In het begin van het seizoen miste hij na mens Real drie keer vanaf elf me ter. De laatste maanden heeft de 30-jarige aanvaller vijf keer aange legd voor een strafschop en hij be nutte ze alle vijf. Jong Oranje moet het voorlopig stellen zonder Ryan Donk Tip? sport®pzc.nl roosendaal - Voetbalclub RBC Roosendaal krijgt geen geld van de gemeente om de acute financiële problemen op te lossen. Wel is het college bereid met de eerste divi- j sionist te overleggen over een beta lingsregeling van de schuld van 401.000 euro. De kans dat de voet balclub failliet gaat is fiftyfifty. Dat schat algemeen directeur Manfred La ros. De club klopte in april twee keer bij de gemeente aan, omdat het in acute financiële nood zit. Vorig jaar leende ze al 7 ton. parijs - De Europese voetbalbond Uefa heeft gisteren besloten Zwe den een reglementaire 3-0-over- winning op Denemarken te geven. Het EK-kwalificatieduel werd vori ge week bij een 3-3-stand gestaakt, nadat een Deense fan het veld op was gerend en de arbiter bedreig de. De Uefa besloot ook dat Dene marken de komende vier inter lands op minimaal 250 kilometer V buiten Kopenhagen moet afwer ken. Ook kreeg de Deense bond een boete van circa 61.000 euro. montreal - Wereldkampioen Fer nando Alonso heeft zijn concur renten gisteren in de vrije training voor de Grote Prijs van Canada een niet mis te verstaan signaal af gegeven. De Spaanse Formule i-coureur stuurde zijn McLaren verreweg als snelste het circuit rond. Zijn beste ronde ging in 1.16,55. De Braziliaan Felipe Massa (Ferrari) bleef met 1.17,09 nog enigszins in de buurt. Christijan Albers werd in 1.19,453 twintigste, vóór zijn ploeggenoot Sutil. goes - Danny Magito voetbalt vol gend seizoen bij SSV'65. De routi nier wordt door de club uit Goes, die afgelopen seizoen degradeerde uit de hoofdklasse, gehaald als voorstopper. Daarmee heeft de club zijn selectie rond. De 36-jarige Magito komt over van het Belgische SLV Zelzate. Daar voor speelde hij onder meer bij Zierikzee, VCV Zeeland, Hoek, Terneuzen en het Belgische Kem- zeke. lonoen - De even befaamde als be- 1 ruchte motorraces op het Britse ei land Man hebben gisteren op- 'j nieuw drie doden geëist, een cou reur en twee toeschouwers. Het ongeluk gebeurde op de slotdag van de honderdste editie van de Is le of Man TT. De naam van de ver ongelukte racer werd nog niet be kendgemaakt omdat zijn familie nog niet op de hoogte was ge- bracht. Naar de toedracht van het drama wordt onderzoek gedaan. Voor het derde jaar op rij staat Rafael Nadal in de finale van Roland Garros. foto Michel Spingler/ap Roger Federer gooit een zweethandje naar het publiek na zijn gewonnen halve finale tegen Nikolai Davidenko. foto David Vincent/ap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71