Binnenland Fraudeur Parachutisten in problemen bij evenement Euromast betrapt via de kraan Kamer wil snel ontslag leiding zwakke school Natuurgebied onder de hamer Meten waterverbruik wijst uit of huis wel of niet bewoond is. Overheid moet meer middelen krijgen om besturen af te rekenen. Aangifte tegen ex-deken na titelfraude Nog dit jaar zorgloket voor veteranen Geen nieuwe melding in hiv-zaak Groningen Geweld in ziekenhuis is vorig jaar afgenomen Zakkenrollers beroven agent in burger Eerste oplaadzuil voor mobieltjes op school Jonge stenengooiers gepakt in Tilburg Zwangere beroofd en in buik geschopt 6 I Zaterdag 9 juni 2007 PZC cronincen - In de drie noordelij ke provincies zijn enkele honder den bijstandsfraudeurs door de mand gevallen, nadat hun water verbruik onder de loep is geno men. Dat maakte de gemeente Groningen gisteren bekend. Wan neer het waterverbruik op een adres bijzonder laag of juist te hoog was, stelde de gemeenten een nader onderzoek in. Voor het project, dat de naam Wa terproof draagt, zijn in 65 gemeen ten adressen bekeken waarvan de bewoners een uitkering of toeslag ontvingen. Om erachter te komen of er sprake was van een niet-be- woond adres of juist een verzwe gen samenwoning werd het water verbruik onderzocht. In totaal zijn 101 uitkeringen defini tief beëindigd en twintig uitkerin gen gewijzigd of gedeeltelijk terug gevorderd. In 36 gevallen is pro- ces-verbaal opgemaakt. De Belas tingdienst, die ook bij het project betrokken was, heeft van 303 men sen ten onrechte verleende toesla gen, zoals huurtoeslag, teruggevor derd. Alleen al in Groningen zijn twin tig huizen, die niet bewoond wer den, weer beschikbaar gekomen voor de huurmarkt. In totaal is er voor ruim 7 miljoen euro terugge vorderd. Het project is aangemeld bij het College Bescherming Persoonsge gevens (CBP) die hierop oordeelde dat de bestandskoppeling op een aantal punten onrechtmatig was. Een woordvoerder van de gemeen te Groningen laat weten dat dit hoogstwaarschijnlijk geen gevol gen heeft voor de beëindiging en terugvordering van de bijstandsuit keringen. Het regionaal fraudeop sporingsteam, dat het onderzoek heeft uitgevoerd, gaat binnenkort met het CBP om de tafel om de discussie voort te zetten. den ha ac - Besturen van zeer zwakke basisscholen moeten veel sneller kunnen worden ontslagen. Dat vindt een Kamermeerderheid. De partijen zijn wel verdeeld over de manier waarop slechte scholen van hun bestuur afmoeten. Op dit moment heeft de staatsse cretaris van Onderwijs maar één middel om besturen te dwingen op te stappen, en dat is het dichtdraaien van de geldkraan. On langs gebeurde dat met drie islami tische basisscholen in Amsterdam die onder meer kampten met fa lend beleid. Het stopzetten van overheidsgeld is een paardenmid del omdat dit in de praktijk bijna altijd ook het einde van de school betekent en kinderen moeten over stappen naar een andere onderwij sinstelling in de omgeving. De Tweede Kamer wil, zo bleek giste ren, de mogelijkheid om eerder in te grijpen. PvdA, SP en Groen- Links vinden dat de staatssecretaris de macht moet krij gen om besturen die er een potje van maken te ontslaan. „Zij moet besturen kunnen wegsturen", zegt Kamerlid Dibi van Groenlinks. Ook het CDA wil sneller kunnen ingrijpen als schoolbesturen niets ondernemen tegen slecht onder wijs op hun school. De partij vindt echter dat niet de staatssecre taris de persoon moet zijn die het definitieve besluit neemt. Als het aan het CDA ligt, mag slechts de rechter bestuursleden wegsturen. Kamerlid De Vries wil dat alle be langhebbenden, dus ook de ouders, de rechter om zo'n ver zoek mogen vragen. Staatssecreta ris Dijksma van Onderwijs vindt het op dit moment ook moeilijk om tussentijds in te grijpen. rotterdam - Drie parachutisten zijn gisteren in de problemen gekomen bij het evenement Go Fast X-days bij de Euromast in Rotterdam. Twee van hen belandden in een boom. Een der de kwam wat ongelukkig terecht op een terras. Hij werd daarom ter plaatse behandeld aan zijn verwondingen. Er raakte niemand ernstig ge wond. De organisatie kon een zogeheten basejumper uit de boom bevrijden. Een ander heeft een klein halfuurtje op ongeveer twintig meter hoogte ge bungeld. De brandweer moest hem bevrijden. Tien basejumpers maakten gisteren diverse sprongen vanaf de Euromast. Normaal gesproken is deze sport verboden. De waaghalzen springen met een dichte parachute van een gebouw. Zij moeten deze snel openen om niet tegen de grond te storten. foto Ed Oudenaarden/ANP gulpen - Het ministerie van On derwijs doet aangifte wegens titel fraude door ex-deken Haffmans van Gulpen. Haffmans zou onte recht de titel doctorandus gebrui ken. Ook wordt onderzocht of pas toor Hover uit Maastricht zich ten onrechte doctorandus noemt. Te gen Haffmans loopt al een onder zoek wegens vermeende diefstal van grote sommen geld. den haac - Defensie wil nog dit jaar een zorgloket openen waar ve teranen kunnen aankloppen voor hulp. Het loket gaat de zorg voor aangemelde oud-militairen coördi neren en zal zorgen voor de uitvoe ring van het pensioenstelsel. Defensie maakte ook bekend dat het extra geld - in totaal 1,74 mil joen euro - uittrekt voor de organi satie van de Veteranendag op 29 juni. cronincen - Bij de politie zijn de ze week geen nieuwe meldingen meer binnengekomen naar aanlei ding van publiciteit ovër de Gro ningse hiv-zaak. Ook de GGD krijgt 'nagenoeg geen telefoontjes meer' van verontruste mensen. Tot nu toe hebben zeven mannen aangifte gedaan in de zaak, waarbij mannen op seksfeesten met hiv- besmet bloed geïnjecteerd kregen. den haac - Het aantal meldingen van geweld in ziekenhuizen is in 2006 gedaald. Medewerkers geven aan zich veiliger te voelen op het werk. Van de 2284 incidenten ging het in 40 procent over mondeling dan wel lichamelijk geweld. In 2005 was dat ruim 51 procent. An dere meldingen betroffen bijvoor beeld diefstal. De plegers zijn meestal patiënten (41 procent) of bezoekers (11,7 procent). amsterdam - TWee Roemeense zakkenrollers stonden donderdag raar te kijken toen zij een agent in burger beroofden. Een van de vrouwelijke verdachten viste een etui met daarin het politielegitima- tiebewijs van de man uit zijn broekzak. De dievegges werden daarop met een aangehouden, liet de politie gisteren weten. Rotterdam - Twee studenten van de Hogeschool Rotterdam hebben op hun school de eerste oplaadzuil voor mobieltjes geïntroduceerd. Aan de zuil kunnen mobiele bel lers voor 0,50 eurocent hun tele foon opladen. In de tussentijd worden op de zuil reclameboodschappen afgespeeld. De studenten ergerden zich era^n dat zij nergens hun mobiel op kon den laden. tilburg - TWee jongens van 12 en 13 jaar hebben donderdag in Til burg een auto met stenen beko geld en de voorruit van de wagen vernield. Het tweetal gooide ste nen naar auto's die onder een via duct passeerden. De 34-jarige be stuurder van de getroffen wagen wist samen met een getuige de twee jongens te achterhalen. Het tweetal werd aangehouden. den haac - Een zes maanden zwangere vrouw uit Den Haag blijkt woensdagavond bij een bero ving in haar buik te zijn geschopt. TWee nog voortvluchtige jongens trokken de 21-jarige aanstaande moeder van de fiets en gingen er na de trap in haar buik met haar fiets en handtas vandoor. Onderzoek in het hospitaal maak te helder dat het kind niets man keerde. hoog keppel - Een aantal hectaren van het natuurgebied Ooijpolder bij Nijmegen gaat op 15 september onder de hamer tijdens de eerste landschapsveiling te wereld. Dat heeft natuurbeheerder stichting ARK gisteren bevestigd. Mensen kunnen tijdens de veiling bieden op landschapselementen als een stuk weiland, een haag of een oever. Een dag later gaat een deel van het landschap rond Mar graten in Zuid-Limburg onder de veilinghamer. Het doel van de vei ling is het landschap ten minste tien jaar in goede staat te houden en in te richten als natuurverbin ding voor planten en dieren. De geveilde stukken landschap blij ven eigendom van de boeren. De koper is participant. De boer kan er met het veilinggeld voor zorgen dat de landschapselementen een natuurfunctie krijgen. Belangstel lenden voor een eigen stuk natuur kunnen vanaf vandaag bieden via www.groenegoededoelen.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6