Zeeland 'Natuurlijk is iedere Jaap van Ginkel gi SAS PAAUWE Zeeland Seaports vernieuwt kade Lantaarnpaal meegesleurd Je weet dat je in een gla inmiddels GOES Ontslag gedeputeerde betekent afscheid van gezaghebbend politicus. 42 I Zaterdag 9 juni 2007 pzc www.janstins.nl Jüïl StinS uurwerk-/instrunientmaker Damplein 7 4331 GC Middelburg 0118-636635 4 f It VRAGEN AAN LUSCOMBE Vrouwen doen het veel beter dan mannen op universiteiten. Dat blijkt uit een onder zoek van de Nederlandse vereniging voor Universiteiten. Naam: Anya Luscombe Woonplaats: Goes Leeftijd: 39 Beroep: Docent Engels en Journalistiek aan de Roosevelt Academy in Middelburg. door Cornelleke Blok testeren meisjes op de Roosevelt Academy beter dan jongens? Ik zie niet echt een wezenlijk verschil. Ik geef Engels en mijn studenten bestaan voor een kwart uit jongens en driekwart uit meisjes. Ze zijn alle maal gemotiveerd. Er zijn altijd wel een paar jongens die iets minder se rieus zijn, maar hetzelfde geldt voor meisjes. Wij hebben tien procent uitvallers. Onder hen is de verhouding tussen mannelijke en vrouwelij ke studenten ongeveer gelijk. Wat is de verhouding tussen mannelijke en vrouwelijke studenten op de Roosevelt Academy? In Nederland zie je dat er meer vrouwen dan mannen studeren aan uni versiteiten. De verhouding is ongeveer 55-45. Het is een trend die zich de afgelopen paar jaar voordoet. De studenten van de Roosevelt Aca demy bestaan zelfs voor 60 tot 65 procent uit vrouwen. Tachtig procent van onze studenten studeert binnen drie jaar af Die groep bestaat ook voor tweederde uit meisjes en voor een derde uit jongens. Hoe verklaart u het relatief hoge aantal vrouwelijke studenten? Wij zijn een university college, dat betekent dat we een brede opleiding hebben. Dat spreekt meisjes meer aan. Ze zijn meestal overal wel goed in. Ze hoeven bij ons pas later echt een studierichting te kiezen. Boven dien vinden veel meisjes Middelburg een fijne omgeving. Het is een ge meenschap en veel meisjes zijn erg sociaal op die leeftijd. Wat is volgens u de verklaring voor de betere prestaties van vrouwelijke stu denten op de Nederlandse universiteiten? Ik vind het moeilijk om te generaliseren, maar je kunt wel zeggen dat meisjes de dingen misschien iets sneller oppikken, omdat ze eerder vol- wassen zijn. Ze hebben medisch gezien een voorsprong. Meisjes hebben j vaak ook meer plichtsgevoel. Als ze ergens aan beginnen, dan willen ze het afmaken. Ik ben geen expert, maar als je voor de klas staat, zie je dat meisjes vaak ook beter zijn in planning. Ze kunnen veel dingen tegelijk. Dat heb je nodig op een universiteit. Wat vindt u van deze ontwikkeling? De resultaten van het onderzoek verbazen me niet. Ik vind het een goede ontwikkeling, maar ik betreur het dat het zo lang duurt voor dat vrouwen door het glazen plafond heen breken. Op de universiteiten zijn er dan wel veel vrouwen, maar als je naar de banen kijkt, pres teert Nederland net iets beter dan Botswana. Hoogleraren, bijvoor beeld, zijn meestal mannen. Vrouwen moeten superpersonen zijn om in een hoge functie terecht te komen. Bij mannen lijkt dat anders te werken. terneuzen - In opdracht van Zee land Seaports is deze week begon nen met reconstructiewerkzaam heden aan een deel van de kade die langs de Beneluxweg in Ter- neuzen loopt. De kade is aange legd in 1952 en daarom zijn herstel werkzaamheden nu noodzakelijk. De werkzaamheden moeten er voor zorgen dat de veiligheid voor de bemanning van de binnensche pen die aanmeren aan de kade, ook in de toekomst gegarandeerd kan worden. De reconstructiewerkzaamheden bestaan uit het aanbrengen van een nieuwe damwand, veranke ring en plaatsing van nieuwe wrijf houten (horizontale balk tegen een damwand) over een totale lengte van 515 meter. De klus is eind november klaar. Gedurende de werkzaamheden is de Beneluxweg afgesloten. Jammer genoeg nog niet in haar Mercedes E 280 - die is in bestelling - heeft commissaris van de koningin Karla Peijs de afgelopen honderd dagen Zeeland doorkruist om kennis te maken. Met gemeenten (alleen Veere moet nog aan bod komen), met bedrijven en met allerlei organisaties. „Ik heb niet alleen met bobo's gesproken hoor", verzekert ze „maar vooral met gewone Zeeuwen." door Rinus Antonisse en Ben Jansen Zeeuwen hebben een verkeerd beeld van zichzelf. Ze zijn hele maal niet stug en af wachtend. Overal waar commissaris van de konin gin Karla Peijs afgelopen maanden tijdens haar kennismakingstour nee in Zeeland kwam, werd ze be groet door wuivende mensen. Op Schouwen-Duiveland viel haar zelfs een verwelkoming met een speciaal voor de gelegenheid ge componeerde Karla Peijs-symfo- nie ten deel. „De afstandelijkheid die Zeeuwen wordt toegedicht, is een misverstand. Ik heb de inwo ners van deze provincie leren ken nen als ontzettend hartelijke en aardige mensen." Het vooroordeel dat Zeeuwen al leen maar klagen, klopt volgens Peijs evenmin. „Ik heb als commis saris van de koningin geen klagen de Zeeuwen ontmoet. Toen ik mi nister was, kwam ik alleen maar klagende mensen tegen. Hier niet." Ook in Zeeuws-Vlaanderen, waar het Calimero-complex voort durend de kop opsteekt, heeft ze geen gelamenteer vernomen. Te recht, vindt Peijs. „Er is daar ge noeg om trots op te zijn. Kijk al leen maar naar de zorg: een uitste kend ziekenhuis, prima oude renzorg en een goed geregelde ver- slaafdenopvang." Echt niemand die klaagt ont moet? Peijs blijft bij haar positieve grondhouding. „Ik heb er één ont moet die een wens had en een probleem. Over de huisvesting van het archeologisch depot. Ik hoop daar een oplossing voor te hebben." Haar programma zat de eerste honderd dagen tjokvol. „Ik rende van hot naar her. Er is me nog niet zo heel veel tegengeval len. Wat ik prettig vind, is dat ik heel veel mensen zie en niet zo veel papieren als in mijn minister periode. Dan kreeg je voor het weekeinde vier koffers vol mee. Nu is dat één tas; dat is zeer te overzien. Het is wel goed dat ik hier woon. In de weekeinden is er veel te doen in Zeeland. Van ring steken tot schepen dopen." Peijs is het eens met de stelling die directeur Paul Schnabel van het Sociaal en Cultureel Planbu reau vorige week poneerde: met de Zeeuwen gaat het goed. Ze heeft wel enkele duidelijke wen sen genoteerd. De inwoners van deze provincie verwachten dat de provincie zich zeer inspant voor de leefbaarheid van kleine dor- pen. Dat betekent onder meer dat de bereikbaarheid met de bus moet worden verbeterd. Peijs: „Ik heb gevraagd: als we er nu voor zorgen dat er meer bussen rijden, gaat u er dan ook in zitten? Je krijgt ontwijkende antwoorden. Ja, als de mensen in zo'n dorp oud zijn en zelf niet meer auto kunnen rijden. Dan zijn ze wel van plan de bus te pakken. Dat maakt het niet makkelijk iets aan de verbetering van het openbaar vervoer te doen. Maar we kijken in elk geval wel naar mogelijkhe den om de bus 's avonds langer te laten rijden." Een andere wens van de Zeeuwen heeft betrekking op de verkeersvei ligheid en die ondersteunt Peijs van harte. „Het moet veiliger in het Zeeuwse verkeer. Daar moe ten we ons met ons allen voor in spannen. Terecht maken bijvoor- TV-kijken in Dutch Design Wat een genotl TV-beelden die je ziet vanuit de prachtige lijnen van een Dutch Design meubel. Tijdloos eigentijds. Past altijd in de sleer van ieder interieur. Leverbaar in verschillende maten en kleuren. En... kom maar eens kijken wat je er nog meer in opbergen kunt. Hij is gewoon heet mooi en erg praktisch. MEUBELEN Marconistraat 15B Goes, 0113 - 226962 www.saspaauwe.nl terneuzen - Een 23-jarige automo bilist uit de gemeente Tholen raak te gisterochtend lichtgewond bij een eenzijdig ongeval op de N62, net buiten de Westerscheldetun- nel in de richting van Terneuzen. De man sleurde met zijn bestelau to een lantaarnpaal vijftig meter mee. De automobilist was in de berm geraakt, waar hij de lantaarn paal ramde. Toen hij de weg op wilde sturen, kwam de auto op de kop tot stilstand tegen een tweede lantaarnpaal. door Ben Jansen Met het vertrek van laap van Ginkel als gedeputeer de is een belangrijke spe ler van het Zeeuwse politieke to neel verdwenen. Het Statenlid van de Christenunie, sinds 1991 in de provinciale politiek, gold als gezag hebbend en consequent. Van Ginkel (53) kwam in de Sta ten kort na de afwikkeling van de belastingaffaire die drie gedepu teerden de kop kostte en die pro vinciale politici enige nederigheid bijbracht. In die geest deed hij zijn politieke werk. De bescheiden Van Ginkel ging voor de inhoud, nooit voor het theatrale gebaar. Hij mengde zich graag in discus sies over de zuiverheid van de be sluitvorming. Zijn opvattingen daarover werden zelden in de wind geslagen. Een en ander maak- zitmeubelen relax-fauteuils eetkamers kasten slaapkamers tienerkamers matrassen en bedbodems verlichting woonaccessoires

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 66