Cultuur Mix kunstuitingen World of Silk Amuse als opmaat naar Film by the Sea Tentoonstelling achter d'n dieck Blof werd weer vaakst gedraaid Hoge prijs voor pastel Bonnet 40 Zaterdag 9 juni 2007 PZC Sieraden, schilderijen, hoeden en beelden in gevarieerde expositie. Voorpremière van Venus met hoofdrol van Peter O'Toole. Leni Venne exposeert haar op Japan en West-Afrika geïnspireerd beeldhouwwerk in de World of Silk-galerie. foto Ruben Oreel door Ali Pankow MELISKERKE - Gastvrouw Guky van I loegee van galerie World of Silk, het voormalige zijdemuseum, aan de Dorpsstraat in Meliskerke heeft twee belangrijke criteria bij de sa menstelling van de wisselexposi ties. „Het moet bijzonder werk zijn én ik wil graag talenten, die nog niet zo heel erg bekend zijn, een podium bieden", zegt de gale riehoudster. Dit beleid ligt duidelijk ook weer ten grondslag aan de nieuwe wisse lexpositie die half augustus te zien is in de World of Silk-galerie. Met de presentaties van divers werk van vier verschillende kun stenaars valt hier een boeiende mix aan vormen en uitingen te be leven. Speelden kleuren in het vo rig leven van deze vestiging al de hoofdrol, ook in deze tentoonstel ling vallen sprankelende tinten en uitgekiende contrasten als eerste op. De Argentijnse kunstenaar Louis Acosta verrast met opmerkelijke sieraden van papier. Met meerdere lagen papier in felle kleuren creëert hij armbanden, colliers, broches en ringen met een gewe ven structuur. „Dit zijn meer kunstwerkjes dan hoeden, hoewel ze best goed draag baar zijn. Echt heel bijzonder", zegt de galeriehoudster over de hoeden van Eugenie van Oirschot. De ingenieuze hoofddeksels lijken geïnspireerd op de architectuur en doen soms denken aan construc ties van een brug of een maquette. De ontwerpen van Van Oirschot Vier kunstenaars tekenen met di vers werk voor een gevarieerde tentoonstelling in galerie World of Silk, het voormalige zijdemu seum in Meliskerke. doen denken aan een wiskundig spel. De hoeden krijgen hier een ludieke presentatie zwevend bo ven strakke poppen. Het werk van de van oorsprong Friese textielkunstenares Henni Wouda ligt in het verlengde van de eveneens hier gevestigde zijdes hop. Wouda schildert als het ware met textiel. „Zij werkt met oplos bare stof, vergelijkbaar met het strijken op vliseline en in combina tie met acrylaat voor een transpa rant effect", licht Van Hoegee toe. Het resultaat is een serie textiel- schilderijen variërend van kleurrij ke abstracte composities tot iets meer figuratieve taferelen waarin fantasiefiguren opduiken. De beelden van Leni Venne prij ken zowel in de galerie als in de tuin van World of Silk. De kerami sche objecten komen buiten met de vegetatie van lampenpoetser, moerbeiboom, mimosa en vijgen boom als decor bijzonder goed tot hun recht. Het werk van Venne getuigt van de inspiratie die de maakster heeft opgedaan tijdens haar verre rei zen. Zo zijn in haar portretten van steengoed de resultaten van haar verblijf bij een gemeenschap van pottenbakkers in het West-Afri kaanse Casamance te herkennen. Specifiek haar keramische objec ten getuigen van affiniteit met Ja pan. Naast het werk van de vier gast- kunstenaars, worden ook de schil derijen en beelden van vaste expo sant lean Kamps uit Koewacht ruimschoots onder de aandacht ge bracht. Hij onderscheidt zich met zogeheten achterglastechniek. Sim pel gezegd houdt het in dat Kamps zijn taferelen op de achterkant te gen het glas schildert, dus in omge keerde volgorde werkt en de ach tergrond als laatste aanbrengt. 121 Expositie World of Silk galerie, Me- liskerke, tot en met 11 aug., do. - zat., 12.00 - 17.00 uur. zaamslac - Zes kunstenaars uit Nederland en België nemen dit weekeinde deel aan Artistiek achter d'n dieck. De beeldenexpositie, in het buitengebied tussen Zaamslag en Axel, wordt dit jaar voor de der de keer gehouden. De betrokken kunstenaars zijn: Paul de Wachter, Wilma Vermeij, Chris Arts, Kristina Smidts, Letta Vermeulen-van Oosten en Carlo van Gremberghe. Gastexposant is deze keer Fotoclub Brandpunt uit Terneuzen en omgeving. De tentoonstelling in de tuin van Le Marteau (Steenovens 33) wordt vandaag geopend door Jaap Bos, wethouder cultuur van de gemeen te Terneuzen. De expositie is zo wel vandaag als morgen te bezoe ken tussen 11.00 en 20.00 uur. De kunstenaars zijn verspreid over bei de dagen aanwezig om toelichting te geven op hun werk. MIDDELBURG - Blof was vorig jaar wederom de meest gedraaide Ne derlandse artiest op radio en tv. Dat was ook het geval in 2001, 2002, 2003 en 2005. Blof wordt ge volgd door Marco Borsato (2) en Anouk (3), zo blijkt uit cijfers van muziekrechtenorganisatie Sena. De andere voorname Zeeuwse band, Racoon, steeg van de negen de naar de vierde plaats en bleef bijvoorbeeld Ilse DeLange, Golden Earring en Guus Meeuwis voor. Bij de internationale artiesten staat Robbie Williams bovenaan. MIDDELBURG - Bij het Zeeuws Vei linghuis in Middelburg is donder dag een pastel van Rudolf Bonnet voor 137.500 euro verkocht. Het bieden begon bij 50.000 euro. Het werk is een studie voor een veel groter schilderij met een iden tieke voorstelling. De hoge prijs is volgens het veilinghuis bijzonder, omdat het een studie betreft waar in nog niet alle details zijn uitge werkt. De Nederlandse kunstenaar Bon net was vooral actief op Bali. door Rolf Bosboom VLissiNGEN - Film by the Sea geeft dinsdag 12 juni een voorproefje van de negende editie van het Vlis- singse festival, die van 14 tot en met 23 september wordt gehou den. Dat gebeurt in de Vlissingse bioscoop Cinecity, om 19.30 uur. Deze jaarlijkse Amuse, zoals het wordt genoemd, biedt een vooruit blik op het programma van het fes tival. De openingsfilm is in elk ge val al duidelijk. Op het filmfestival in Cannes werd onlangs onthuld dat Film by the Sea vrijdag 14 sep tember begint met de première Scène uit Venus, met Peter O'Toole (I) en Leslie Phillips. van de Blof-film Een manier om ling van de jury voor het film- en thuis re konten - Umoja live. literatuurprogramma bekendge- Dinsdag wordt wel de samenstel- maakt. Dat gebeurt door Rinus Fer- dinandusse, de vaste voorzitter van de jury. Ook wordt het nieu we affiche van Film by the Sea ont huld op de zijwand van de bio scoop. Mogelijk dat de nieuwe trai ler (reclamefilmpje) van het festi val al kan worden getoond. Aansluitend, vanaf 20.00 uur, is de voorpremière van de film Venus van de Zuid-Afrikaanse regisseur Roger Michell Notting Hill, Chan ging laneste zien. De hoofdrol van Peter OToole leverde hem een Oscar-nominatie op. Hij speelt Maurice, een acteur, die net als vriend en collega lan (Leslie Phil lips) blijft werken, ook nu ze de pensioengerechtigde leeftijd be haald hebben. Wanneer lans ach ternicht lessie (lodie Whittaker) bij hen. intrekt, is dat het einde van hun comfortabele, routineuze leven. Ian ergert zich mateloos aan lessie, maar Maurice leeft op. Hij laat haar de culturele hoogtepun ten van Londen zien. Terwijl Mau rice probeert zijn ervaring over te brengen op lessie, merkt hij hoe weinig hij weet over zichzelf, nu zijn leven ten einde loopt Na afloop van de film is er in het Cinecafé een optreden van The Blue Line. De Amuse is onder meer bedoeld voor de relaties van Film by the Sea, maar ook andere belangstellenden zijn welkom. Tijdens de jaarlijkse Amuse op dinsdag 12 juni geeft Film by the Sea een vooruitblik op de negen de editie van het Vlissingse festi val, medio september.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 64