Zeeland Aandacht voor foute investeringen HET IS GEEL EN GROEIT IN ZEELAND. ■7711 Zelf eenvoudig digitale tv installeren? Hoofdofficier roept gemeenten op meer onderzoek te doen. Arnemuiden begroet hoogaarzen Groei je mee? heijmans pzc Zaterdag 9 juni 2007 3 5 door Emile Calon middelburg - De Zeeuwse ge meenten moeten meer onderzoek doen naar verdachte investeringen. Meer de controlemogelijkheden ge bruiken die de zogeheten wet Bi- bob biedt, aldus hoofdofficier D. Greive. Hij vindt dat het gehele ambtelijk apparaat van de gemeenten door drongen moet zijn van het besef dat verdachte investeringen niet bijdragen aan de integriteit van het lokaal bestuur, van de samenle ving. Hij beseft dat dat toetsen geld en tijd kosten. Maar die inves teringen verdienen zichzelf op de lange termijn terug, zo weet hij ze ker. „Elke ambtenaar moet scherp zijn. Moet weten waar hij of zij op moet letten als het gaat om ver dachte investeringen." De wet Bibob geeft overheden een extra instrument in handen om de integriteit te controleren van part ners met wie zij zaken doen. Ze kunnen aanvragers van bepaalde vergunningen en subsidies en gega digden voor bepaalde opdrachten laten controleren. Een gespeciali seerd bureau, onderdeel van het ministerie van Justitie, voert tegen betaling die onderzoeken uit en kijkt daarbij in allerlei politie- en justitieregisters. Het kan zelfs de geheime dienst AIVD om advies vragen. Geld dat verdiend wordt met de handel in softdrugs, wordt geïn vesteerd in onroerend goed in Zeeland. Gemeenten doen te wei nig navraag. TWee jaar geleden pleitte T. Slinger land, de chef van de Divisie Re cherche van de Zeeuwse politie, reeds voor het vaker gebruik ma ken van die wet. Hij stelde destijds dat hij duidelijke aanwijzingen had dat geld dat verdiend wordt met de handel in softdrugs, geïn vesteerd wordt in onroerend goed in Zeeland. Hij riep de gemeenten toen ook al op beter na te gaan waar het geld vandaan komt dat in onroerend goed en horeca wordt gestoken. Hij waarschuwde dat zonder toetsing het gevaar ont staat dat de drugsindustrie steeds meer macht verwerft in de gewo ne economie. De Zeeuwse gemeenten gaan bin nenkort over die wet praten met vertegenwoordigers van het minis terie van Justitie. Die leggen dan uit wat wel en niet kan. Tot nu toe heeft alleen Terneuzen op grond van zo'n Bibob-onderzoek gewei gerd een horecavergunning af te geven aan een ondernemer die een zaak wilde opzetten. Andere gemeenten maken geen gebruik van de wet of hadden nog geen aanleiding er gebruik van te ma ken. ARNEMUIDEN - Bij de scheepswerf C.A. Meerman in Arnemui- den liggen weer hoogaarzen. Gisteren werd de werf - de nieu we thuisbasis voor de Stichting Behoud Hoogaars - officieel ge opend. Vandaag kan iedereen een kijkje komen nemen. Van 10.00 tot 16.00 uur zijn er allerlei activiteiten, waaronder de monstraties van ambachten als netten boeten, breeuwen en garnalen pellen. Bezoekers kunnen ook een tochtje maken met een hoogaars. Op de werf wordt uitleg gegeven over de bouw van hoogaar zen. De oude gereedschappen en machines zijn nog aanwezig. De stichting Behoud Hoogaars gaat er de eigen schepen onder houden. foto Lex de Meester Heijmans is ook hier volop aan het werk. We zijn een grote landelijke speler in vastgoed, bouw, infra en installatie. Werkvoorbereiders, calculators, uitvoerders, projectleiders en vastgoed ontwikkelaars die in zijn voor een nieuwe uitdaging kijken op www.werkenbijheijmans.nl Kijk naar televisie die bij u past: www.vergelijkdtv.nl DELTA\ lilt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55