Zeeuwse Eilanden financieel op rozen Bedrijfsloodsen aan rand dorp höMHNS Trekkers blijven door 's-Gravenpolder rijden Ook open huis betonningsdienst Voor hetzelfde geld 28 extra tv-zenders? Benefiet(s)dag in Ovezande voor Cambodja Aansluiting op Oude Rijksweg Krabbendijke roept discussie op. Waterschap gebruikt reserve voor slechts kleine tariefsverlaging. Gewonde bij ongeluk Livingstoneweg Goes Toegang Zuidzaksedijk echt verbeteren Boezemvrienden terug met grote zak geld Waterschap pompt 425.000 euro in kreek Bisschop Ernst school wint techniektoernooi Moei Wanne toch van polder naar de stad 30 Zaterdag 9 juni 2007 PZC B A. door Harmen van der Werf krabbendijke - Het is (nog) niet echt fraai, de twee hoge rechthoe kige hedrijfsloodsen in aanbouw langs de Oude Rijksweg bij Krab- bendijke. „Wacht tot het hele plan klaar is", tempert W. den Herder van Wervenhove BV uit het Wal- cherse Serooskerke het ongeduld. „Als het af is, komen er bomen en struiken. Het gaat er dan heel an ders uitzien." A. Allewijn, die al 33 jaar aan de Oostweg achter het bedrijventer- reintje in wording woont, kan zich dat absoluut niet voorstellen. An dere omwonenden verbazen zich, maar lijken zich bij het project te hebben neergelegd. Allewijn niet. Hij heeft zelfs voormalig commis saris van de koningin W. van Gel der aangeschreven. Allemaal tever geefs tot nu toe. Hij gaat deson danks door. De aansluiting van het bedrijven- terreintje op de Oude Rijksweg, de doorgaande weg langs Krabben- dijke, heeft nu vooral zijn aan dacht. En niet alleen die van Allo ws Bouw nieuw bedrijventerreintje aan rand Krabbendijke wekt ver bazing omwonenden, maar ge meente Reimerswaal en ontwik kelaar zetten door. Bedrijfsloods in aanbouw aan de Oude Rijksweg in Krabbendijke, erachter is iets van de huizen aan de Oostweg te zien. foto Willem Mieras wijn. De provincie is er als beheer der van de Oude Rijksweg mee be zig. Zij wil 't liefst zo weinig moge lijk in- en uitritten. Binnenkort wordt een besluit verwacht dat de provincie in de inspraak wil bren gen. Dat is vrij bijzonder, wat aan geeft dat de provincie niet over één nacht ijs wil gaan. „De Oude Rijksweg is al onveilig", stelt Alle wijn. „Dat wordt niet beter met een extra aansluiting." Den Herder is bezig met een oplos sing. De gedachten gaan uit naar een ontsluitingsweg vanaf het be drijventerreintje parallel aan de hoofdweg die mogelijk via een be staande in- en uitrit op de Oude Rijksweg komt. „Wij praten met de provincie." Om het hele project te realiseren - met dertien bedrijfs- eenheden, verdeeld over vijf lood sen - is een wijziging van het be stemmingsplan nodig. Het gebied dat wordt bebouwd, had een be- drijfsbestemming. Het stukje er naast, een weilandje in eigendom van Wervenhove BV, heeft dit nog niet. Den Herder voorziet dat een bestemmingswijziging zeker een jaar vergt. Interesse is er genoeg voor de loodsen. Twee van de vier bedrijfsunits zijn verkocht aan de firma Van de Vreede (werkkle ding) uit Krabbendijke en één aan een meubelmaker. Over het aange zicht merkt Den Herder nog op: „We zijn vier of vijf keer bij de wel standscommissie geweest en die is akkoord gegaan." door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Zeeuwse Eilanden zit financieel op rozen. Had het waterschap eind 2006 een spaar pot van 10 miljoen euro, de eerste helft van 2007 is die gegroeid tot ruim 35 miljoen euro. De toename is te danken aan twee forse meevallers: 9 miljoen van de provincie (afkoopsom voor overna me van wegen) en 16 miljoen van de Nederlandse Waterschapsbank (extra uitkering). Van de spaarpot is inmiddels zo'n 10 miljoen weer uitgegeven of gereserveerd. Op de begroting is nog een reserve over van 26,1 miljoen euro. Nu het financieel zo goed gaat, wil het waterschap de tarieven voor volgend jaar met 1 procent verla gen. Dé uitzondering is het tarief voor de categorie gebouwd (eigena ren van gebouwen). Dit daalt een malig met 8 procent, meldt dage lijks bestuurder I. Hoekman (finan ciën). De verlaging van 8 procent voor de categorie gebouwd is vol gens Hoekman een eenmalige tege moetkoming, omdat de waarden van woningen de laatste jaren zo zijn gestegen. Een grotere tariefsverlaging of ver laging op langere termijn zit er niet in, aldus Hoekman. Het water schap wil voldoende geld in reser ve houden om de komende jaren een aantal projecten te kunnen fi nancieren. Zo wordt extra geld ge stoken in het beheer en onder houd van sloten, het verbeteren van wegen en de aanleg van fiets paden. Op die manier profiteren de Zeeuwse burgers mee van de fi- Waterschap heeft spaarpot van 26,1 miljoen euro. Tarieven stij gen voorlopig niet en Zeeuwse Eilanden wil extra investeren in onder meer fietspaden. nanciële meevallers, vindt het wa terschap. Het is de bedoeling dat de tarieven tot 2012 in elk geval niet stijgen, zelfs niet met het infla tiepercentage. Een deel van de spaarpot (10,5 mil joen) zal gebruikt worden voor het 'opschonen van de balans', ver telt Hoekman. Bijvoorbeeld materi eel dat niet meer in gebruik is, maar nog wel op de balans staat, zal uit de boeken worden verwij derd. Voordeel is dan dat geen af schrijvingen meer geboekt hoeven te worden. Zeeuwse Eilanden maakte gisteren ook de resultaten van een zelf ge houden imago-onderzoek bekend. Van de 900 mensen die begin dit jaar een vragenlijst in de bus kre gen, hebben er zo'n 220 gerea geerd. Uit het onderzoek blijkt onder meer dat de kennis over de taken van het waterschap is afgenomen in vergelijking met een eerder ge houden imago-onderzoek. goes - Een fietser (59) uit Goes is gistermiddag kort voor twee uur gewond geraakt bij een aanrijding op de Livingstoneweg in Goes. Hij kreeg geen voorrang van een auto mobilist (24) uit Goes, die met een aanhangwagen reed. De fiet ser kwam met zijn fiets tegen de achterzijde van de auto en viel tus sen de auto en de aanhangwagen. Hij is met onbekende verwondin gen naar het ziekenhuis gebracht. heinkenszand - De toegang tot de Zuidzaksedijk bij Heinkenszand wordt langs de weg naar 's-Heeren- hoek verbeterd. Met een trap en fietsgoot. „Maak er dan een com fortabele flauwe helling van", be pleitte Borsels PvdA-raadslid H. Uitterhoeve deze week. Natuurmo numenten zou dat als dijkbeheer- der niet willen, volgens wethou der M. Vermue-Vermue (CDA). hoogerheide - De Rillanders Chris Maas, Willem Braber en Frank en lack Snepvangers, zijn gisteravond teruggekeerd van een fietstocht van duizend kilometer door vijf landen. Met een groep van zes vrienden lieten ze zich, on der de naam 'De Boezemvrien den' sponsoren. De opbrengst was boven verwachting: 20.250 euro. Het geld is overgemaakt aan de kankerbestrijding. sint-philipsland - De Luyster- kreek, westelijk van het dorp Sint- Philipsland, wordt fors uitgebreid. Er komt ruim vier hectare natuur vriendelijke oever en waterberging bij. De Luysterkreek is nu te klein om bij hevige regenval al het water te bergen. Waterschap Zeeuwse Ei landen steekt 425.000 euro in het project dat in september begint en eind dit jaar af moet zijn. goes - Een team uit groep 5 van de Bisschop Ernst-school in Goes heeft donderdag een hoofdprijs ge wonnen op het landelijk Techniek Toernooi in Het Land van Ooit. Lizzy, Marloes, Anouk en Wouter maakten het beste ontwerp om te communiceren; grote wielen met touwen om letter voor letter een bericht te verzenden. Ze wonnen een technische spelletjesdoos en een abonnement op Zo zit dat. goes - Een winkel met bijzondere interieur- en brocantespullen in de polder. Dat leek Reina, Sanne, Maartje en Wiebeke ideaal bij de opening oktober 2006. De aanloop naar hun schuurwinkel Moei Wan ne aan de Groeweg tussen Goes en 's-Gravenpolder valt echter tegen. Tot 1 juli zitten ze er nog. Vanaf half augustus zijn ze te vinden in de Korte Kerkstraat in hartje Goes. VLISSINGEN - Wie alles over de be tonning van vaarwegen wil weten, kan vandaag in de werkplaats van de betonningsdienst van Rijkswa terstaat aan de Prins Hendrikweg 54 in Vlissingen terecht. Het olie- bestrijdingsvaartuig Area en beton- ningsvaartuig Frans zijn ook te be zichtigen. Rijkswaterstaat houdt vandaag van 10.00 tot 17.00 uur op meer plekken open huis, onder meer bij de scheepvaartbegelei ding aan de Vlissingse Commando- weg, bij waterdistrict Zeeuwse Del ta op Neeltje lans en het wegen steunpunt Vierwegen bij Kapelle. Kijk naar televisie die bij u past: www.vergelijkdtv.nl DELTA\ I 111 ovezande - Fietsen kosten in Cam bodja maar 40 euro. Zaterdagmid dag 16 juni is in de pastorietuin van de rk-kerk aan de Hoofdstraat in Ovezande een fancy fair en bar becue om zoveel mogelijk van die fietsen te kunnen kopen. Ze zijn bestemd voor aids-kinderen om naar school te kunnen. De school tjes zijn opgezet door het Don Bos- co Children Fund van Hector en Ellen Loontjens uit Driewegen. Zij zijn ook in Ovezande. De actiedag begint om 14.30 uur met een taar- tenbakwedstrijd. Er zijn tal van kinderspelen, een informatiemarkt en loterij. Om 17.30 uur begint een dorpsbarbecue. De deelname kost 12,50 euro voor het goede doel. door Harmen van der Werf 's-gravenpolder - Trekkers met aanhangers rijden waarschijnlijk het komend oogstseizoen nog door de straten van 's-Gravenpol der. Het overleg met de provincie over het toelaten van landbouw- verkeer op de doorgaande weg langs 's-Gravenpolder schiet niet op, volgens de Borselse wethouder M. Vermue-Vermue (CDA, ver keer). „Ik heb weinig vrolijks te melden", antwoordde Vermue-Vermue deze week op vragen van CDA-raadslid A. Oosthoek. Hij wilde weten hoe de stand van zaken is. De Borselse gemeenteraad nam november vo rig jaar eensgezind een motie aan waarin werd aangedrongen op een oplossing voor het landbouwver- keer door 's-Gravenpolder. De stra ten zijn er niet op ingericht. Er doen zich verkeersonveilige situa ties voor. Trekkers toelaten op de provinciale weg langs 's-Gravenpol der - richting Kapelle - zou de op lossing zijn. Borsele mocht vervolgens aan schuiven bij provinciaal overleg over dezelfde problemen op Tho- len. „Dat overleg gaat ontzettend traag", aldus Vermue-Vermue. „De provincie lijkt te talmen." Zij heeft binnenkort overleg met provin ciaal bestuurder A. Poppelaars en wil dan aandringen op meer spoed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 50