Zeeland PZC Horeca van Renesse voelt zich miskend 29 SCHOUWEN-DUIVELAND 42 en 43 47 In het huwelijksbootje Uitbaters: gemeente neemt ons niet serieus als gesprekspartner. Pijlsnel, rijbewijs kwijt Rood Karla Peijs: 'Ik heb de Zeeuwen leren kennen als hartelijke mensen' Ruud van Nistelrooij loopt in Madrid weer één op één Zaterdag 9 juni 2007 Tip' red//eet®p/c.nl door Melita Lanting RENESSE - De horeca van Renesse luidt de noodklok. De onderne mers willen door de gemeente als serieuze gesprekspartner gezien worden en ze ervaren de laatste tijd meer en meer dat er nauwe lijks aandacht voor deze sector is. Nieuwe regels worden ingevoerd tegen adviezen uit de praktijk in en er is volgens de ondernemers steeds minder sprake van normaal overleg. De stichting horeca Renesse (waar nagenoeg alle horecaondernemers lid van zijn) heeft een zeven kant jes tellende brief aan de raadsle den gestuurd waarin aandacht ge vraagd wordt voor deze situatie. „Wij willen samen met de bestuur ders doelen stellen", zegt L. van Vliet namens de Stichting Horeca Renesse. De ondernemers vragen van de raad een houding waarbij gebruik wordt gemaakt van de ken nis en ervaring van de onderne mers. De stichting Horeca Renesse (SHR) stelt dat de politici nog vaak op zaken in Renesse reageren alsof het tien, twaalf jaar geleden is. „Er wordt geoordeeld over het oude Renesse, terwijl er al jaren een nieuw Renesse is", zegt B. van der Hoek (SHR). Het aantal jonge ren dat vakantie viert in Renesse wordt ieder jaar minder, terwijl de De grote overlast in Renesse is voorbij. De gemeente moet de horeca terwille zijn bij het ver soepelen van openingstijden, me nen bezorgde horecabazen. badplaats steeds meer in zwang raakt bij gezinnen. De massale overlast is - zeggen Van Vliet en Van der Hoek - dan ook voorbij. Volgens hen is alleen nog niet ie dereen hiervan doordrongen. „Maar we blijven het zeggen." De SHR pleit er voor de zaken vooral pragmatisch te benaderen. Van der Hoek: „Neem bijvoor beeld het beleid voor het geluid. Wij willen graag een praktische oplossing die werkt. Geluid is nu helemaal geen probleem. Als de deuren dicht zijn voldoet 8o pro cent aan alle normen. Maar het ge meentebestuur wil het geluid me ten op extremen en dan moet er bij alle bedrijven flink geïnves teerd worden." Bij dit soort regels wordt er vol gens de SHR veel te veel gekeken naar het verleden, naar beleid in grote steden en niet naar het dorp dat Renesse is. „Laten we eerlijk zijn, het is zes weken per jaar druk en dan nog niet eens zeven avon den in de week." De meest recente kwestie waarbij de horeca zich niet voldoende ge hoord voelt is de vaststelling van het nieuwe beleid voor verrui- ming.van de horecatijden. „Wij hebben daarover een me ning, we hebben samen met de ge meente ook een gemeenschappe lijk doel. Betrek ons dan bij de vast stelling", zegt Van der Hoek. Hij wijst als voorbeeld op het schrappen van de mogelijkheid om iets te eten na sluitingstijd, het beroemde snackkwartiertje. „Dat werkte juist hartstikke goed om mensen rustig te houden. Even wat eten terwijl ze wachtten op de taxi of bus." De friettent moet sinds de nieuwe regeling om 2.00 uur dicht. ZIERIKZEE - Jaarlijks kiezen er op Schouwen-Duiveland zo'n vijf bruidsparen voor: trouwen op een ongebruike lijke locatie. Zo ook Michael en Alexandra Sparreboom, die elkaar gisteren aan boord van het historische zeil schip Marinus in de haven van Zierikzee het jawoord ga ven. foto Marijke Folkertsma RILLAND - Een 22-jarige inwoner van Tholen moest donderdaga vond zijn rijbewijs inleveren. Hij reed 152 kilometer per uur over de Oude Rijksweg bij Rilland waar 80 is toegestaan. TE KOOP ol- en degeli|k gebouwde hoekwoning met garage en /onmge turn dichtbij het strand en op ca 10 minuten van M burg en Vinsingen Opp 209 r* Inh 385 m' Vrugprip 217.500,= k.k. Voor meer into www.2waanmaktlMrs.nl ol bel 0118-5 ALMANAK Tip? redactieQpzc.nl Het sluiten van de bioscoop in Hulst doet pijn. Bij inwoners, maar ook bij de politiek. De So cialistische Partij wil met een kijkje in de boekhouding van de cinema kijken of zij nog tot nieu we inzichten kan komen. Of de partij ook daadwerkelijk invloed heeft op beslissingen die in het bedrijfsleven worden genomen, is natuurlijk de vraag. Maar de bio scoopeigenaar is in elk geval be reid de financieel experts van de SP de boeken te laten zien. De ei genaar heeft niets te verbergen, de kosten wogen gewoon niet op tegen de baten. Klaar, uit. „Mijn boekhouding van de bioscoop zal de SP wel aanspreken. Het zijn alleen rode cijfertjes."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43