Zeeland is in opkomst De grootste keuze teakmeubelen voor binnen en buiten 'De kinderen vinden het hier één groot feest' Discussie over biobrandstoffen in Zeeland Bontekoe dicht Behoudend Bezoek ook onze showrooms in Nederland en België Nicolette van Peenen heeft tuin omgevormd tot speelparadijs. www.autovermeulen. tafel 4 stoelen bbq en 599 buitenkeukens |j Altijd de laagste prijs Zondag 10 juni alle filialen open PZC Zaterdag 9 juni 2007 3 door Luc Oggel GOES - Voorzien van een zogehe ten 'speelburcht' en een trampoli ne met een doorsnee van enkele meters, is de tuin van Nicolette van Peenen uit Goes een waar speelparadijs. „De hele straat komt hier." Van Peenen woont sinds begin dit jaar met haar gezin in de nieuwe wijk Ouverture. Dat bevalt prima, maar voor haar vier kinderen, (een tweeling van 6, een jongen van 8 en een meisje van n), heeft de directe omgeving volgens haar niet zoveel te bieden. „Daarom zijn we via internet op zoek ge gaan naar een houten speeltoestel en kwamen we al gauw in Colijns- plaat uit." Niet lang daarna werd 'Door de mentaliteit van automobilisten is het niet meer veilig op straat' ook een trampoline aangeschaft. „De kinderen vinden het één groot feest." Van Peenen bevestigt het verhaal van Leendert Verburg dat onbe kommerd op straat spelen geen vanzelfsprekendheid meer is. „Tja, die goeie oude tijd", verzucht ze. „Maar met de huidige mentaliteit van automobilisten durf ik dat niet meer aan. Zelfs op wooner ven wordt te hard gereden. Boven dien wordt alles volgebouwd en zijn voorzieningen daardoor steeds verder weg." Dat ze haar kroost in de achtertuin in de gaten kan houden is een prettige bijkom stigheid, vindt de Goese. „Mijn twee oudsten gaan natuurlijk wel eens ergens anders in de wijk spe len, maar het komt voor dat er dan één huilend thuiskomt omdat er wordt gepest. Ie hebt daar dan geen zicht op en dat vind ik toch geen prettig idee." COMMENTAAR In het rapport Zeeland op een kantelpunt wordt de provincie een spiegel voorgehouden. En het is niet allemaal even leuk wat daarin te zien is. Landbouw en visserij hebben het zwaar, economie en toerisme kampen met toenemende concurrentie. De komende decennia komt er veel op Zeeland af. I loe gaan we om met het stijgende water? Kunnen we koploper worden op het gebied van duurzame energie? Weet de landbouw zich te vernieuwen? Worden we uitnodigender voor toeristen? Kan aquacultuur de visserij vervangen? Kansen volop, maar een conservatief bestuur kan het ook als bedreigingen ervaren.En volgens het rapport zijn de Zeeuwse beleidsmakers inderdaad behoudend. De poging economie en ecologie te combineren in een tweesporenbeleid wordt afgedaan als doormodderen. Zo gaan we linea recta terug naar de vorige eeuw. Dit is al moeilijk genoeg om onder ogen te zien, maar dan krijgen ook nog eens CDA, SGP en Christenunie, drie van de vier partijen in het huidige college, de schuld in de schoenen geschoven. Zelfs al was dit geen slip of the tongue, dan mag het voor het provinciebestuur nog geen reden zijn subsidie te onthouden aan een vervolg op de analyse Zeeland op een kantelpunt. Integendeel. Nodig de wetenschappers uit verder te gaan met hun prikkelende onderzoek. Sta open voor kritiek. Ga de discussie aan. Durf in de spiegel te kijken. Niet alleen zou het dagelijks provinciebestuur tonen best tegen een stootje te kunnen, het zou ook het ultieme bewijs leveren helemaal niet zo behoudend te zijn. Inmiddels zijn ook andere kinde ren uit de straat regelmatig in de tuin bij Van Peenen te vinden. „Ik krijg veel positieve reacties van ouders. Ze vragen allemaal waar ik die toestellen vandaan heb." Pearyweg 6, Goes, 0113-56181 door Ben Jansen HEINKENSZAND - De kansen en be dreigingen voor biobrandstofpro jecten in Zeeland staan dinsdag centraal op een debat in Heinkens- zand. Twintig ondernemers, vertegen woordigers van landbouw-, milieu en ontwikkelingsorganisaties, jour nalisten en politici bespreken de initiatieven op het gebied van bio brandstoffen in Zeeland en de bij drage die ze kunnen leveren aan wereldwijde energie- en klimaat vraagstukken. Naast nieuwe eco nomische impulsen voor land bouw, industrie en werkge legenheid levert de toepassing van biobrandstoffen ook knelpunten op. Zo is een enorme hoeveelheid bio massa nodig en dat vormt een be dreiging voor het tropisch regen woud. Het debat wordt gehouden in de raadszaal van de gemeente Borsele in Heinkeszand en begint om 20.00 uur. koewacht - Het weggedeelte van de N687 tussen Koewacht en Zuiddorpe (tussen Bontekoe en Drieschouwen) is van maandag tot en met zaterdag afgesloten voor het verkeer. Het fietspad en de hoofdrijbaan krijgen een repara tiebeurt. M complete tuinset topteaK.nl ww M Topteak infolijn 0493 - 31 63 211 Nu 59B- Maaike, Stefan, Marsha en Martijn van Peenen leven zich uit op een houten speelstel in de tuin. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3