Zeeland Braakman en Huiskamerkanon mag voor Scheldorado verkocht BExma Voor hetzelfde geld 28 extra tv-zenders? Cowboys en indianen schieten er op los bij Western Weekend. Westermeijer Groep neemt vakantie-eiland en zwembad over. 1 - Rood Zwemmen voor goed doel bij Axelse Otters Ook Koewacht houdt avondvierdaagse Mondhygiëniste Dorota Visser Bereszka 30 I Zaterdag 9 juni 2007 pzc door Frank van Cooten terneuzen - Vakantie-eiland De Braakman in Hoek en subtropisch zwemparadijs Scheldorado in Ter- neuzen zijn verkocht aan de Wes termeijer Groep. De deal tussen de beleggingsmaatschappij uit Arn hem en de familie Van den Bosch is onlangs succesvol afgerond. De Westermeijer Groep is met in gang van juli de nieuwe eigenaar van De Braakman en Scheldorado. Het vakantie-eiland is 23 jaar ge rund door Cees en Ria Verpa len-Van den Bosch. „We hebben de zaak met pijn in het hart ver kocht. In die 23 jaar zijn veel kam peerders toch vrienden van ons ge worden. Maar we konden niet an ders. We hadden geen opvolgers." Hoeveel geld de beleggingsmaat schappij heeft betaald, wilde Cees Verpalen gisteren niet zeggen. „Het is in ieder geval een bedrag waar beide partijen zeer tevreden over zijn." De Westermeijer Groep is een zelf standig familiebedrijf met ruim dertig jaar ervaring op het gebied van commercieel onroerend goed. De portfolio bestaat voor het groot ste gedeelte uit kantoorgebouwen, bedrijfsruimten, winkels en win kelcentra in het hele land. Daarnaast maken grote woning bouwprojecten, appartementen- w* De Westermeijer Groep, de nieu- we eigenaar van De Braakman en Scheldorado, wil fors investeren in een verbetering van de kwaliteit. Zoals de bouw van een hotel. complexen en grootschalige recrea tieprojecten (onder meer bunga lowparken) deel uit van de beleg gingsportefeuille. Volgens Verpalen verandert er voor de consument niets. „Alleen de bv is verkocht. De namen Braakman en Scheldorado blijven gehandhaafd." Verpalen heeft veel vertrouwen in Westermeijer. „Een heel betrouw bare partner en nette mensen. Geen bedrijf dat aanstuurt op liqui datie om De Braakman en Scheldo rado door te verkopen als losse on derdelen. Sterker nog, Westerme ijer wil fors investeren." Zo heeft de beleggingsmaatschap pij in de onderhandelingen al aan gegeven het masterplan voor de toekomst van De Braakman over te nemen. Dit plan behelst een for se uitbreiding van het vakantie park met ongeveer 550 chalets op een nieuw terrein van ongeveer 21 hectare. Daarnaast wil de Westermeijer Groep op De Braakman een hotel bouwen. Verpalen juicht dit toe. „Aan de West-Zeeuws-Vlaamse kust zijn veel ontwikkelingen. Mid- den-Zeeuws-Vlaanderen blijft hier bij achter. Daarom heeft dit gebied veel baat bij een hotel van hoog staand niveau. Ook wil Westerme ijer veel investeren in verbetering van de kwaliteit. Scheldorado wordt hierbij niet vergeten. Het zwemparadijs wordt opgeknapt en blijft gratis voor gasten van De Braakman." Westermeijer ziet volgens Verpa len ook kansen in een mogelijke ontpoldering van de Braak man-Noord. „Zoals het kweken van tong in samenwerking met de restaurateurs van Philippine." Hf Jot iy>. VrAjj m awww.serrarenswon* ■afl Si 8 j/x'om H nen@pUnaL.nl -W4u*>.' i i umrimmaf-. Rapenburg 26 4581 AD Vogelwaarde tul. 011467 1212 Her sluiten nart de bioscoop in Hulst doet pijn. Hij inwoners, maar ook bij de politiek. De Socia listische Partij wil met een kijkje in de boekhouding ran de cinema kij ken of zij nog rot nieuwe inzichten kan komen. Of de partij ook daad werkelijk invloed kan uitoefenen op beslissingen die in het bedrijfsle ren worden genomen, is natuurlijk Tip? redactie@pzc.nl de rraag. Maar de bioscoopeige naar is in elk geval bereid defnan- cieel experts van de SP de boeken te laten zien. De eigenaar heeft niets te verbergen, de kosten wo gen gewoon niet op regen de ba ren. Klaar. uit. „Mijn boekhouding van de Hulster bioscoop zal de SP ongetwijfeld wel aanspreken. Het zijn namelijk alle rode cijfertjes." door Joeri Wisse clinge - In het dagelijks leven be zorgt Barbara Geertsma brieven en pakketjes voor TNT in haven stad Den Helder. En in haar vrije tijd schiet ze af en toe een kanon af Een vrij ongewone hobby, want maar vijfendertig mensen hebben in Nederland een soort ontheffing van het ministerie van Justitie gekregen om met het ouderwetse wapen te schieten, weet Barbara. Het is Western Weekend op het terrein van Schietvereniging De Schutterij in Clinge. Barbara kan zich weer uitleven. Niet alleen met haar kanon, maar ook met haar ge weer en pistool. Ook die heeft ze van thuis meegenomen om wed strijden mee te spelen in Clinge. Maar het loodzware kanon is haar favoriet. Lachend: „Ook van mijn vriend trouwens. Want hij mag hem naar het terrein meenemen." Als deelnemer kun je op het kam peerterrein van het Western Week end het eigenlijk niet maken om met een spijkerbroek en t-shirt rond te lopen. Veel mensen heb ben zich uitgedost als cowboy of indiaan. 'Chef voor een weekend' en voorzitter en van SV de Schut terij )o van Waesberghe heeft voor Western Weekend Clinge Donderdag gaf burgemeester Jan-Frans Mulder met een ka nonschot het startsein voor het Western Weekend. Het festival, met wedstrijden in alle categorieën oude schiet wapens, wordt dit jaar voor de 29ste keer gehouden. Vanavond is er een openbaar toegankelijk country- en westernfeest met optredens van 'De Verwachting'. - Het terrein aan de Statenboom- weg is nog tot zondag te be zoeken. Publiek kan kijken naar de schietwedstrijden, de tenten van de deelnemers en langs een aantal verkoopstands lopen. Aan het weekend doen onge veer honderd schutters mee. - Zeventig mensen kamperen één of meerdere nachten op het terrein. de gelegenheid een cowboyhoed opgezet. „Net als de burgemeester. Die kwam donderdag als verras sing ook met een cowboyhoed op z'n hoofd het kanon afschieten." Kanonnier Barbara Geertsma draagt op het festival een klassieke jurk, geïnspireerd op de kleding die de eerste immigranten naar Amerika droegen. Overigens had den die geen kanon bij zich, weet Barbara. „Dit was echt voor solda ten." Barbara was tien jaar gele den, toen ze voor het eerst een Western Weekend bezocht, het meest onder de indruk van het zware geschut. „Omdat het schie- 'Ik heb mijn kanon altijd in de huiskamer staan. Ongeladen hoor, dat wel.' ten met een kanon een sociaal ge beuren is. Rond de schutter staan wel twee of drie mensen die hel pen met de voorbereidingen zoals het kruit aanstampen en het kogel tje, omhuld door een natgemaakt stukje stof in de loop van het ka non brengen", zegt Barbara. „De meeste kanonniers zeggen dat ik met een te fijne soort zwart kruit schiet, die eigenlijk alleen maar no dig is voor pistolen. Maar ja, de klap is vééél mooier met fijn kruit." Een flinke klap is de halve pret bij kanonschieten. „En er moet natuurlijk rook over de baan hangen. De kruitgeur hoort er ook bij. Tom 'uit het West-Brabantse' is ook trouw bezoeker van het Western Weekend „Wat er zo bij zonder is aan dit weekend? De kennissen hè, die je elk jaar weer tegen komt." Voor de tent van Tom, op een veld je waar normaal gesproken op klei duiven wordt geschoten, ligt een zeiltje uitgespreid met een tiental geweren. „Het is een selectie. Ik verkoop ze als hobby." Bij alle wa pens weet Tom wel wat te vertel len. „Neem deze, die is speciaal ontworpen voor de bizonjacht. De fabrikant heeft er jaren overge daan, maar toen het wapen een maal af was, waren alle bizons al dood. Die zijn aan het eind van de negentiende eeuw met tienduizen den vanuit treinen afgeschoten." Een Western Weekend op het ter rein van een schietclub lijkt op het eerste gezicht een gewelddadige be doeling. Tussen de klanken van country-muziek klinken geregeld knallen en veel bezoekers en deel nemers van het evenement dragen één of meerdere messen of pisto len aan de riem. „Hier kan het", zegt Tom. „Als ik met dit mes door de stad loop, wordt ik met een aangehouden. Hier is het geac cepteerd." En ondanks het feit dat de wapens letterlijk voor het grij pen liggen, is er van rottigheid op Western Weekends nimmer spra ke, verzekert Tom. De handel die hij 's middags voor zijn primitief ingerichte teijt voor verkoop uit stalt, bergt hij daar 's avonds 'met een gerust hart' in op. Schutters bereiden zich voor op een volgend schot. axel - Zwemvereniging De Otters houdt van maandag 18 tot en met vrijdag 22 juni de dertigste zwem- vierdaagse in 't Plaatje in Axel. Baantjes trekken kan van 11 tot 12 uur en van 16 tot 19 uur. De op brengst gaat naar een Ronald Mc- Donaldhuis in Barendrecht. koewacht - In Koewacht is het van dinsdag 12 tot en met vrijdag 15 juni avondvierdaagse. Inschrij ven in de kantine van tennisvereni ging De Eikenhof Vertrek vanaf het parkeerterrein aan de Beuken laan om 18.30 uur voor 5 en 10 ki lometer; 18.00 uur voor de echte volhouders die 15 kilometer lopen. Begint vanaf juni 2007 eigen praktijk in het ziekenhuis te Oostburg. Voor afspraak bel: 0117-459427 Kijk naar televisie die bij u past: www.vergelijkdtv.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38