Zeeland Bambini ook in Terneuzen UITVERK DOP bu Gimbrère j Checkpoint noemt rapport over koffieshops stemmingmakerij Y® iMSrry Trekkers blijven door 's-Gravenpolder rijden makelaar Geïnteresseerd? ROC verhuist mogelijk naar Kennedylaan West in Terneuzen. voor een goed lichtadvies Jong en oud Meliskerke aan de barbecue M2Makelaars.nl Softdrugsverkoper heeft voorkeur voor 'binnen- en buitenshops'. w pzc Zaterdag 9 juni 2007 I 33 door Eugène Verstraeten terneuzen - Speelcircus Bambini wil een overdekte kinderspeeltuin bouwen bij het in aanbouw zijnde skihal in Terneuzen. Er is al een vestiging van Bambini in Vlissin- gen. De eigenaren exploiteren ook het Arsenaal in Vlissingen en Mi niatuur Walcheren en de Lange Jan in Middelburg. „Ze willen een vestiging in Terneuzen gebruiken als springplank naar België", zegt wethouder Adhemar van Waes. Bij het nieuwe vrijetijdscentrum in Terneuzen zullen verder geen ontspanningsactiviteiten komen. Volgens de initiatiefnemer van het centrum is dat economisch niet haalbaar. De projectontwikkelaar van het nieuwe vrijetijdscentrum in Ter neuzen heeft in een nieuwe aan vraag voor een wijziging van het bestemmingsplan gevraagd om de vestiging van bedrijven als een bouwmarkt en speciaalzaken voor woninginrichting mogelijk te ma ken. Voordat B en W daarover een besluit nemen, willen ze weten hoe de raad er over denkt. „We hebben met de banken ge sproken en die willen de invulling zoals die in eerste instantie was voorzien, niet financieren", zegt Van Waes. „Nu lig er een levens vatbaar plan. Misschien moeten we overwegen om de omgeving van het vrijetijdscentrum aan te wijzen voor grootschalige detail handel." Nu is daarvoor een ter rein aan de Kennedylaan West nog in beeld. Daarvoor zou dan een andere invulling moeten wor den gezocht. Die is er, want het ROC heeft belangstelling om daar heen te verhuizen vanuit de wijk Zeldenrust. r Welkom op ons j nieuwe adres: z Industrieweg 1, Sluis Tel.: 0117-461853 www.bogaardlights.nl meliskerke - Middelbare scholieren en zestigplussers schoven gisteren in Meliskerke aan voor de Jong Oud Barbecue. Onder het genot van hawaïspiesjes en barbe cueworsten werd begrip gekweekt voor eikaars stand punten over hangen (jongeren) en zeuren (ouderen). De barbecue is een vervolg op een maaltijd in novem ber, waar nog meer mensen op af kwamen. Het jeugdpa- nel won er een prijs mee van de gemeente. Om de con tacten warm te houden, kozen de zeven jongeren dit keer voor een zomerse barbecue. foto Ruben Oreel mODE w LANGE DELFT 16 MIDDELBURG WALSTRAAT 199 VUSINGEN door Raymond de Frel terneuzen - De overlast van kof fieshopbezoekers in de binnenstad van Terneuzen wordt het beste aangepakt door het instandhou den van twee kleinschalig verkoop punten in het centrum van de ha venstad. Met die stellingname reageert kof fieshop Checkpoint voor het eerst uitgebreid op het onderzoeksrap port van bureau Intraval. Daarin wordt geconcludeerd dat een ver plaatsing van Checkpoint en over buurman Miami naar een stek bui ten de stad de meeste voordelen oplevert. Het college van burge meester en wethouders denkt eveneens dat de overlast (vooral parkeer- en rijgedrag van koffie- shopbezoekers) hierdoor het meest effectief wordt teruggedron gen. Checkpoint laakt de uitstra ling van het rapport. „Het rapport maakt zich schuldig aan stemming makerij en pretendeert alle denk bare keuzemogelijkheden in beeld [99 Koffieshop Checkpoint denkt dat de overlast van bezoekers in de binnenstad van Terneuzen door het instandhouden van twee klei ne shops wordt beperkt. LLI Laatste stuks Grote Markt 11 -13 4461 AH Goes Tel: 0II3 227607 door Harmen van der Werf 's-gravenpolder - Trekkers met aanhangers rijden waarschijnlijk het komend oogstseizoen nog door de straten van 's-Gravenpol- der. Het overleg met de provincie over het toelaten van landbouw- verkeer op de doorgaande weg langs 's-Gravenpolder schiet niet op, volgens de Borselse wethouder M. Vermue-Vermue (CDA, ver keer). „Ik heb weinig vrolijks te melden", antwoordde Vermue-Vermue deze week op vragen van CDA-raadslid A. Oosthoek. Hij wilde weten hoe de stand van zaken is. De Borselse gemeenteraad nam november vo rig jaar eensgezind een motie aan waarin werd aangedrongen op een oplossing voor het landbouwver- keer door 's-Gravenpolder. De stra ten zijn er niet op ingericht. Er doen zich verkeersonveilige situa ties voor. Trekkers toelaten op de provinciale weg langs 's-Gravenpol der - richting Kapelle - zou de op lossing zijn. Het Regionaal Orgaan Verkeersvei ligheid Zeeland voert 20 juni in Colijnsplaat campagne om trek kers en de werktuigen die erachter hangen, in het donker goed te ver lichten. Het ROVZ doet dat tijdens de open dag van proefboerderij Rusthoeve in Colijnsplaat. De cam pagne heet 'Een boer mag gezien worden'. Leden van de boerenorga- nisaties krijgen een set reflectoren mee. In de Rusthoeve is 'dark room' gemaakt, waar iedereen kan ervaren hoe hard je kan schrikken van landbouwverkeer in het don ker. Er zal meteen worden verteld hoe dat is op te lossen en met wat voor materiaal. De open dag bij de Rusthoeve duurt van 9.00 tot 20.J0 uur. te hebben gebracht. De onderzoe kers laten daardoor niet alleen wei nig ruimte voor andere oplossin gen, maar sturen de publieke opi nie in een bepaalde richting. Checkpoint trekt de objectiviteit van het onderzoek dan ook in twij fel", laat de koffieshop in een schriftelijke verklaring weten. De shop onderschrijft in grote lij nen de maatregelen die de gemeen te Terneuzen op korte termijn wil nemen, zoals een uitbreiding van het aantal parkeerplaatsen. Daar naast onderzoekt Checkpoint of de invoering van een pasjessys teem invloed heeft op het gedrag van bezoekers. „Dit systeem haalt de bezoekers uit de anonimiteit." Kijk verder in deze krant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35