Zeeland PZC Cultuurtoerist komt eraan miljoen 29 WALCHEREN 42 en 43 47 Vierentwintig uur blazen voor nieuwe uniformen EuroArt krijgt in Domburg steun voor kunstkolonie-route PROFITEER SNEL! trekking 10 juni Straatspeeldag Rood Zaterdag 9 juni 2007 Karla Peijs: 'Ik heb de Zeeuwen leren kennen als hartelijke mensen' Ruud van Nistelrooij loopt in Madrid weer één op één Tip? redwalt ht®p/i ril VLISSINGEN - De Koninklijke Harmonie 'Ons Genoegen' uit Vlissingen is gisteravond begonnen aan een muziekmarathon van 24 uur om geld in te zamelen voor nieuwe uniformen voor de Jeugd-Deltaband van Ons Genoegen. De oude unifor men zijn tot op de draad versleten. Bij het trainingscentrum van de brandweer in Vlissingen speelt de harmonie op estafet teachtige manier hun nummers. Alle muzikanten hebben zelf sponsoren gezocht die zich hebben vastgelegd op een vaste bijdrage of een bedrag per gespeeld uur van de betreffende deelnemer. Ons Genoegen hoopt zo de ontbrekende 2000 eu ro op te halen. De uniformen kosten in totaal 9000 euro. foto Ruben Oreel door Selma Osman DOMBURG - Het is een gat in de markt, denkt de Europese Federa tie van Kunstenaarsdorpen Eu roArt. Toeristen laten reizen in het voetspoor van de grote kunste naars die begin vorige eeuw mas saal naar het platteland trokken. Een delegatie van EuroArt ont vouwde gisteren het plan om een toeristische route op te zetten tus sen Domburg en de rest van cultu reel Europa. De Veerse wethouder W. van Ta- tenhove reageerde enthousiast. Hij ziet kansen voor het initiatief om via Europese samenwerking een andere stroom toeristen naar Dom burg te lokken. „Die haal je anders niet zo maar binnen." EuroArt-di- recteur B. Risch gaat nog een stap verder. „Ook veel Amerikanen en Japanners die binnen Europa rei zen zijn geïnteresseerd in cultuur." De opleving van de artiestenkolo nies kwam in de jaren tachtig al opzetten. EuroArt is in 1994 begon nen met vijf leden en heeft er nu tachtig in meer dan veertig lan den. Tussen de kolonies zijn leuke reizen te bedenken, denkt Eu roArt. De organisatie wil plaatsen uit verschillende landen met el kaar verbinden, zoals kunstenaars kolonies aan zee. Ondernemers doen soms wel iets met het cul tuurverleden, maar die ontwikke ling moet nog groeien, vindt be stuurslid A. van Houtum, ook voorzitter van het Marie Tak van Poortvliet Museum Domburg. „Het ontbreekt aan structuur." Als het aan Van Houtum ligt, ko- Oude meesters schilderden vaak op de mooiste plekjes van Euro pa. De vereniging van kunste naarsdorpen wil tussen die plaat sen toeristische routes opzetten. men de eerste cultuurtoeristen vol gend jaar al sfeer opsnuiven in Domburg. 1 lij gokt op mensen die tijd hebben om rond te trekken, maar nu nog in groten getale naar musea in wereldsteden gaan. Wat EuroArt ze te bieden heeft? „Cultu rele dingen doen; musea of ateliers bezoeken, cursussen volgen, zelf schilderen op verschillende plaat sen, logeren op bijzondere plekjes. We kunnen er mooie arrangemen ten van maken." Bedenker van het plan Risch vindt dat Europa de ko lonies en de artiesten die er werk ten moet koesteren: „Zij vertegen woordigen het gemeenschappelijk cultureel erfgoed van Europa." KOZIJNEN ZONWERING GLAS Verrassend goed, zonnig geprijsd! TE KOOP Grote en degelijk gebouwde hoekwoning met garage en zonnige tuin, dicht bij het strand en op ca 10 minuten van M burg en Vlissingen Opp 209 m' Inh; 385 m' Vraagprijs 217.500,= k.k. Voor man info v.iwainmalielasrt.nl of bal 0118-553288. MIDDELBURG - De Noordweg in Middelburg doet woensdag mee aan de Straatspeeldag. Van 13.30 tot 17 uur rijden er geen auto's tus sen de Schotelweg en Brigdamme. ALMANAK Tip? redactiefSpzc.nl liet sluiten van de bioscoop in Hulst doet pijn. Bij inwoners, maar ook bij de politiek. De So cialistische Partij wil met een kijkje in de boekhouding van de cinema kijken of zij nog tot nieu we inzichten kan komen. Of de partij invloed kan uitoefenen op beslissingen die in hel bedrijfsle ven worden genomen, is de vraag. Maar de bioscoopeige naar is bereid de financieel ex perts van de SP de boeken te la ten zien. De eigenaar heeft niets te verbergen, de kosten wogen niet op tegen de baten. Klaar, uit. „Mijn boekhouding van de Hulster bioscoop zal de SP onge twijfeld wel aanspreken. Het zijn namelijk alle rode cijfertjes."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31